امروز شنبه 23 تیر 1403

Saturday 13 July 2024

اتفاقات عجیب در ترکیه؛ تکرار ماجرای سوپرجام استقلال و پرسپولیس!

1403/01/19
کد خبر : 37
دسته بندی : ورزشی
تعداد بازدید : 1,501 نفر

به گزارش اعتدال به نقل از ورزش سه، سوپرلیگ ترکیه یکی از عجیب‌ترین فصول خودش را سپری می‌کند. سوپرلیگ ترکیه در فصل ۲۴-۲۰۲۳ با جنجال‌ها و حواشی زیادی آغاز شد و اکنون با یکی از عجیب‌ترین اتفاقات فوتبال جهان همراه شده است.

سوپرکاپ ترکیه بین دو تا از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال ترکیه امشب برگزار شد. این دیدار ابتدا قرار بود در دسامبر سال ۲۰۲۳ در عربستان برگزار شود اما به دلیل اینکه بازیکنان دو تیم قصد داشتند با لباس‌هایی منقش به تصویر آتاتورک وارد زمین شوند، مسئولان سعودی از برگزاری این بازی خودداری کردند.

درنهایت بازی به امشب موکول شد تا سرنوشت آن هم دچار تغییرات عجیبی شود. فنرباغچه در اعتراض به تصمیمات فدراسیون فوتبال ترکیه، خبر داد که قصد دارند در بازی امشب با ترکیبی از بازیکنان زیر ۱۹ سال و فقط با ۹ نفر وارد زمین شوند.

این خبر واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت و مسئولان فوتبال ترکیه تا آخرین لحظه امیدوار بودند مدیران فنرباغچه تصمیمشان را تغییر دهند اما این اتفاق رخ نداد.

در دقیقه ۱ بازی مائورو ایکاردی، ستاره خط حمله گالاتاسرای، روی غفلت مدافعان زیر ۱۹ سال حریف، در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد و به راحتی دروازه فنرباغچه را باز کرد.

بازیکنان فنرباغچه که مشخص بود میل زیادی برای بازی کردن ندارند، در تصمیمی برنامه‌ریزی‌شده در دقیقه ۴ از زمین خارج شدند. در حالی‌که بسیاری از حاضران در ورزشگاه مات و مبهوت مانده بودند، ایکاردی هم از تصمیم باشگاه فنرباغچه حمایت و آنان را تشویق کرد.

علی کوچ، رئیس باشگاه فنرباغچه، در بیانیه‌ای قابل توجه، این تصمیم را بخشی از «شورش برای بازنشانی و تحول فوتبال ترکیه» دانست و اعلام کرد فنرباغچه به تلاش‌هایش برای مقابله با رویکرد فعلی ادامه می‌دهد.

ترک زمین توسط بازیکنان فنرباغچه مساوی بود با قطعی شدن قهرمانی گالاتاسرای در سوپرکاپ در دقیقه ۴! آنها پس از لحظاتی شروع به خوشحالی و برگزاری جشن قهرمانی کردند و این قهرمانی عجیب را جشن گرفتند.

در یکی دیگر از اقدامات عجیب و جالب، بازیکنان گالاتاسرای که آماده بازی بودند، تصمیم گرفتند برای دقایقی یک بازی جالب بین بازیکنان تیم اصلی و نیمکت‌نشین برگزار کنند تا هواداران حاضر در ورزشگاه هم سرگرم شوند.

پس از ترک زمین توسط بازیکنان حریف، گالاتاسرای تصمیم گرفت یک بازی چند دقیقه‌ای بین بازیکنان اصلی و نیمکت‌نشین برگزار کند.

پیامدهای این بازی قطعا در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. آنها در مجمع گذشته باشگاه اعلام کرده بودند که در صورت عدم تعویق بازی و نبود داور خارجی، آنها یا در بازی حاضر نخواهند شد و یا با بازیکنان زیر ۱۹ سال به زمین می‌روند. سرمربی فنرباغچه هم قبل از بازی خبر داده بود که این دیدار در ۹۰ دقیقه برگزار نخواهد شد! اکنون که فنرباغچه به قولش عمل کرده است، مشخص نیست فدراسیون فوتبال ترکیه برای جریمه و مجازات آنان چه واکنشی خواهد داشت.

برخی رسانه‌های ترکیه خبر داده‌اند که طبق قوانین ممکن است فنرباغچه فقط از حضور در جام حذفی و سوپرجام فصل آینده محروم شود و بسیاری هم مدعی شده‌اند با توجه به اعتراض‌های بی‌شمار فنرباغچه، احتمال دارد آنها با حکم سنگین‌تری مواجه شوند.


لینک کوتاه :
https://etedaal.ir/article/show/37
PRINT
شبکه های اجتماعی :
PDF
نظرات
بیشتر بدانید
بیشتر بدانید
بیشتر بدانید