کد خبر: ۹۸۴۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۲
در داخل کشور برخی جراید در اقدامی عجولانه و عجیب ، با موج شدید تبلیغاتی غربی ها که تاکید می کنند همه دنیا بایستی از تروریستهای منتسب به داعش تبری بجویند و با مقتولان شارلی اعلام همبستگی کنند و الا حامی تروریسم هستند هم نوا می شوند.

اعتدال: حمله به دفتر نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» و قتل چند کاریکاتوریست خبر نخست همه رسانه های اروپایی و جهان در روزهای اخیر بود. رهبران چهل کشور جهان در اقدامی نمادین برای محکومیت تروریسم و به اصطلاح دفاع از آزادی بیان دست در دست هم در خیابان های پاریس راهپیمایی کردند تا ضمن محکوم کردن این کشتار با خانواده مقتولین اظهار همدردی کرده باشند. در مورد اتفاقات پاریس نکاتی چند قابل ذکر است:
1-  مجله «شارلی ابدو» مدت هاست با انتشار کاریکاتور و مطالب طنز پیامبر گرامی اسلام (ص) را به سخره می گیرد. در این نشریه و برخی دیگر از جراید اروپایی و آمریکایی با حربه آزادی بیان ، مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان به سخره گرفته می شود و هرگونه مخالفت با آن مخالفت با آزادی بیان تلقی می گردد.
2 - روزنامه تلگراف انگلیس در ۲۷ ژانویه ۲۰۰۹ گزارش می دهد که موریس سینت، کاریکاتوریست شارلی ابدو، به جرم انتشار مطلبی و نقل لطیفه ای در مورد پسر نیکولا سارکوزی، نخست وزیر وقت فرانسه، که از نظر مجله یهودی ستیزانه بوده اخراج می شود. این نویسنده پس از آن به جرم برانگیختن نفرت علیه صهیونیست ها نیز محاکمه می شود. حدس بزنید توهین این نویسنده به یهودی ها چه بوده است؟ او بعد از ازدواج پسر سارکوزی با دختری از صهیونیست های ثروتمند فرانسوی، می نویسد: «این پسر به زودی مدارج ترقی را طی خواهد کرد». این جمله موجی از اعتراض سیاستمداران فرانسوی را برمی انگیزد. سردبیر مجله هوادار آزادی بیان، شارلی ابدو از او می خواهد عذرخواهی کند. او نمی پذیرد و اخراج می شود.
پس با پسر سارکوزی و صهیونیست ها نمیشود شوخی کرد ولی با پیامبر یک دین میشود  و این عین آزادی بیان است!
3- در داخل کشور برخی جراید در اقدامی عجولانه و عجیب ، با موج شدید تبلیغاتی غربی ها که تاکید می کنند همه دنیا بایستی از تروریستهای منتسب به داعش تبری بجویند و با مقتولان شارلی اعلام همبستگی کنند و الا  حامی تروریسم هستند هم نوا می شوند.
غربی ها که این روزها حتی دیر فهم ترین انسانها نیز در نقش آنها در تشکیل ، حمایت  و تقویت گروههای تروریستی از داعش ، جبهه النصره تا القاعده تردید ندارند ، دنیا را به دو تکه حامیان تروریسم و حامیان شارلی ابدو تقسیم می کنند.

جای تعجب است که وقتی تروریستهای داعش و النصره در سوریه و عراق و خاورمیانه ده ها هزار مسلمان را تکه تکه می کنند، تروریست های خوب و مورد حمایت علنی و غیر علنی غربی ها هستند و هنگامی که همین تروریست ها در غرب دست به چنین اعمالی می زنند ، فریادها بلند می شود و این همان برخورد تاکتیکی با تروریسم است.
مجله «شارلی ابدو» در شماره جدیدش لجوجانه و گستاخانه با تیراژی بیش از 50 برابر همیشه و در 3000000 میلیون نسخه کاریکاتوری جدید از نبی مکرم اسلام (ص) منتشر می کند و آن را رکوردی جدید در انتشار کاریکاتور کاغذی از حضرت محمد (ص) عنوان می کند . حتی پاپ رهبر کاتولیک های جهان فریاد برمی آورد و این اقدام را تقبیح می کند و همه آزادیخواهان جهان و مسلمانان و مومنان به همه ادیان الهی دل آزرده می شوند اما روزنامه ای در داخل عکس نخست صفحه اول خود را با بزرگ ترین سایز ممکن به همدردی با نشریه هتاک و کاریکاتوریست های توهین کننده به پیامبر اختصاص می دهد.
روزنامه «مردم امروز» البته بسیار دیر هنگام و پس از اعتراض های بسیار در رسانه ها و فضای مجازی ، درباره تیتر نخست شماره سه‌شنبه ۲۳ دیماه خود باعنوان «کلونی: من هم شارلی هستم» توضیحاتی می دهد.
در این مجال جا داشت بسیار صریح تر ، ضمن تقبیح این عمل ، از این اقدام نابجا که بنا بر جوابیه مذکور تنها ناشی از قصور نبوده است عذرخواهی می شد و تاکید می شد توهین و بازی با مقدس ترین عقاید ملت ها با بهانه های واهی هیچ توجیهی ندارد.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید
|
-
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
0
0
هرچی به عکس لبخند جرج کلونی که سفیر صلح هم است نگاه می کنم توش توهین نیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری