کد خبر: ۹۸۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۶
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران با تاکید براینکه فرهاد مجیدی و علی موسوی را بدون چرت زدن از لیگ امیدها به این تیم در جام ملت های آسیا 1996 دعوت کرده است، گفت: با خط زدن رضا شاهروی درآن مقطع، قلبم را زیر پا له کردم.
به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، محمد مایلی کهن درمراسم یادبود حماسه جام ملت های 96 اظهارداشت: کارمند سعید فائقی در ورزشگاه شیرودی بودم که به من سرمربیگری تیم ملی را پیشنهاد داد. ابتدا نپذیرفتم و گفتم که ممکن است تصمیماتی اتخاذ کنم که رنگ از رخ شما هم بپرد.

وی ادامه داد: تصمیماتی که در دوران حضورم در تیم ملی اتخاذ کردم از روی غرور و برای ثابت کردن خودم نبود. روزی که رضا شاهرودی را پای پلکان هواپیما ازتیم ملی خط زدم، قلبم را زیر پایم له کردم زیرا او را بسیار دوست داشتم و به حضورش نیاز بود، اما برای ایجاد همیت در تیم این تصمیم را اتخاذ کردم.

مایلی کهن خاطرنشان کرد: درآن زمان پشت سرم حرف های زیادی زده می شد و می گفتند که هر شب بازیکنان را تا صبح به دعای کمیل می برم.

وی اظهارداشت: مهرداد میناوند و علیرضا منصوریان در آن زمان قاری قرآن بودند و تنها کاری که ما انجام می دادیم این بود که در ابتدای تمرین هر هفته از آنها بخواهم سوره ای از قرآن کریم را تلاوت کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال در جام ملت های 1996 امارات گفت: تیم ما پزشک نداشت اما کمترین مصدوم را برجای گذاشتیم که علت آن هم قلب مهربان بازیکنان بود.

وی افزود: بازیکنان آن نسل الگو شدند و بیشتر آنها امروز در عرصه مربیگری هم موفق هستند.

مدیرفنی تیم فوتبال امید گفت: فوتبال ایران غنی و پر از استعداد است، چراکه در کمتر از یک ماه حدود 120 بازیکن را برای تیم امید شناسایی کردیم. در فوتبال ایران جوانانی حضور دارند که می توانند تیم ملی را به جمع 20 تیم برتر جهان برسانند.

وی گفت: زمانیکه سرمربیگری تیم ملی را برعهده گرفتم مسابقات امیدها را هم بدون اینکه چرت بزنم تماشا می کردم وفرهاد مجیدی و علی موسوی را از تیم های امید بهمن و پاس به تیم ملی دعوت کردم.

به نظر می رسد منظور مایلی کهن از'.. بدون اینکه چرت بزنم' کارلوس کی روش است که چند بار هنگام زیر نظر گرفتن لیگ و تماشای مسابقات تلویزیون وی را درحال چرت زدن نشان داده است.

مایلی کهن ادامه داد: در آن زمان با بازیکن سالاری مبارزه کردم اما هیچگاه کمتر از آقا به آنها نگفتم و شان منزلت بازیکنان را زیرپا نگذاشتم تا روزی که به آنها نیاز دارم از توان آنان بهره ببرم.

وی با تاکید براینکه هیچگاه منافع فردی را برمنافع ملی ترجیح نداده است، گفت: امکانات آن زمان با فوتبال امروز قابل قیاس نیست چراکه در بهترین شرایط اردویی خود هر هشت نفر در یک اتاق اسکان داشتیم و در زمین گلف مجموعه ورزشی آزادی انقلاب تمرین می کردیم.

این مراسم روز سه شنبه در سالن شهرداری منطقه 9 و توسط کافه فوتبال برگزار شد.

تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا 1996 درامارات درخشش بسیار خوبی داشت و نتایج تاریخی همراه با کسب عنوان سوم این رقابت ها برجای گذاشت.زدن شش گل به کره جنوبی یکی از این اتفاقات خاص در این جام بود.

علی دایی، کریم باقری ، خداداد عزیزی، محمد خاکپور، حمید استیلی، احمد رضا عابدزاده، علی اکبر استاد اسدی، نادر محمد خانی، پاشازاده، جواد زرینچه، مهرداد میناوند، مهدی مهدوی کیا ، یحیی گل محمدی از جمله بازیکنان آن تیم بودند.

کادر فنی این تیم را محمد مایلی کهن ، نادر فریاد شیران ، ولی صالح نیا و مجید جهانپور تشکیل می دادند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری