کد خبر: ۹۲۴۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
شاخص کل بورس در ۳۰ دقیقه ابتدای معاملات امروز ریزش ۲۷ هزار واحدی را پشت سر گذاشت و به کلی از مرز ۱.۴ میلیون واحد فاصله گرفت. در این لحظه شاخص کل ۱۹۶ درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۱۲ درصد کاهش پیدا کرده‌اند و تشکیل یک بازار سراسر قرمزرنگ داده‌اند. بیشترین تاثیر در کاهش شاخص کل بورس بر عهده نماد‌های فولاد، فملی، شستا، کگل، شپنا، خودرو و شتران است که اغلب آن‌ها در صف فروش قرار دارند
 اعتدال: شاخص کل بورس در ۳۰ دقیقه ابتدای معاملات امروز ریزش ۲۷ هزار واحدی را پشت سر گذاشت و به کلی از مرز ۱.۴ میلیون واحد فاصله گرفت. در این لحظه شاخص کل ۱۹۶ درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۱۲ درصد کاهش پیدا کرده‌اند و تشکیل یک بازار سراسر قرمزرنگ داده‌اند. بیشترین تاثیر در کاهش شاخص کل بورس بر عهده نماد‌های فولاد، فملی، شستا، کگل، شپنا، خودرو و شتران است که اغلب آن‌ها در صف فروش قرار دارند.
 


بورس تهران منهدم شد/ ریزش 37 هزار واحدی در 30 دقیقه

به گزارش اعتدال، در ابتدای معاملات امروز از مجموع ۳۱۵ نماد بورسی حدود ۲۵۴ نماد روند نزولی در پیش گرفته‌اند و تنها ۶۱ نماد با فرار از سقوط، شاهد افزایش قیمت سهام هستند. همچنین در بازار فرابورس تعداد نماد‌های قرمزرنگ به ۱۴۷ نماد رسیده در حالی که ۸۵ نماد شرایط نسبتا بهتری را تجربه می‌کنند. هرچند نگاهی به تابلو بورس نشان می‌دهد وضعیت به حالت قرمز درآمده.
 
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه 13 دی‌ماه 99
 
تابلو قرمزرنگ بورس امروز پیام خوبی برای سهامداران و ندارد و اینطور که پیداست، امروز شاهد یکی از سخت‌ترین روز‌های بورس خواهیم بود. چراکه اغلب گروه‌ها و نماد‌ها قرمزرنگ هستند. در ابتدای معاملات امروز، محصولات دارویی بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. برکت و دیران با جمع شدن صف خرید، به مدار نزولی افتادند و دیگر نماد‌های این گروه عموما قرمزرنگ و دارای صف فروش هستند. در بین محصولات شیمیایی کلیر، شدوص و شتوکا از معدود نماد‌های سبزرنگ هستند و شاهد کاهش قیمت سهام و تشکیل صف فروش در اغلب نماد‌های این گروه هستیم. خودرو، خساپا و خگستر با صف فروش سهامدارانشان را ناامید کرده‌اند. گروه بانکی در غیاب وبصادر، وتجارت و وبملت شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند. تنها دو نماد وگردش و وپست در این گروه روند صعودی دارند. فلزات اساسی هم مثل دیگر گروه‌ها امروز قرمزرنگ است و شاهد تشکیل صف فروش برای فولاد، فملی، ذوب و ... هستیم. انبوه‌سازی‌ها وضعیت نسبتا بهتری دارند و تعداد نماد‌های سبزرنگ در بینشان بیشتر است. غذایی‌ها به جز غنوش، غبهار و غاذر اغلب صف فروش دارند. فرآورده‌های نفتی همگی پنج درصد ارزش خود را از دست داده‌اند و گروهی سراسر قرمزرنگ را تشکیل داده‌اند. دیگر گروه‌های صنعت هم شرایط خوبی را تجربه نمی‌کنند و همه آن‌ها به طور یکدست در مدار نزولی افتاده‌اند. 
 
نصف بازار قفل در صف فروش

در ساعات میانی معاملات امروز حدود ۲۸۸ نماد که ۴۶ درصد بازار سرمایه را تشکیل می‌دهند در کمترین قیمت مجاز معامله شده و شاهد صف فروش هستند. در طرف مقابل ۹۰ نماد معادل ۱۴ درصد بازار با صف خرید روبرو شده‌اند. ارزش مجموع صف‌های فروش در این ساعات حدود دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است و ارزش صف‌های خرید در مجموع به هزار میلیارد تومان می‌رسد.  
 
خبهمن؛ سنگین‌ترین صف فروش بازار

هرچند اغلب نماد‌های شاخص‌ساز در صف فروش قرار گرفته‌اند، اما در بین همه آن‌ها نماد خبهمن با صف ۱۴۰ میلیارد تومانی در صدر فهرست سنگین‌ترین صف‌های فروش به چشم می‌خورد. شپنا با صف ۸۷ میلیارد تومانی در مقام دوم ایستاده و خگستر با صف فروش ۸۳ میلیارد تومانی در رتبه سوم قرار دارد. بوعلی، خودرو، کاما، شستا، کوثر، کرمان و وکبهمن از دیگر نماد‌های دارای صف فروش سنگین در بازار امروز هستند. 
 
چخزر؛ سنگین‌ترین صف خرید بازار

نماد‌هایی که تازه عرضه اولیه شده‌اند، صدر فهرست سنگین‌ترین صف‌های خرید را به خود اختصاص داده‌اند. چخزر با صف ۲۱۳ میلیارد تومانی در رتبه اول ایستاده و مقام دوم در اختیار خزر با صف خرید ۵۷ میلیارد تومانی است. کمند، خموتور، آپ، چکاوه، غنوش، خفنر، غگیلا، رافزا، فرزین، دتوزیع و زفکا از دیگر نماد‌هایی هستند که در بازار قرمزرنگ امروز رنگ سبز به خود گرفته‌اند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
0
0
#انتقام_سخت
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری