کد خبر: ۷۷۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۱

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش خود را بدهکار نظام اسلامی می داند، افزود: فرزندان ولایت در ارتش آماده اند تا در تمام عرصه ها دین خود را به این آب و خاک ادا کنند.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ احمد رضا پور دستان عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از14 تن از فرماندهان ارشد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در فرهنگسرای اندیشه، با تبریک فرا رسیدن 29 فروردین ماه (روز ارتش) افزود: نیروی زمینی ارتش با تقدیم 48 هزار شهید در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرید.

وی ادامه داد: بدون تردید 29 فروردین ماه یک روز بیاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی و ایام الله است.

امیر پوردستان با اشاره به وسعت دید، شجاعت و تصمیم تاریخی امام(ره)، گفت: ایشان با تصمیم تاریخی خود ارتش را از انحلال نجات داد، زیرا شعار انحلال ارتش یک شعار استکباری بود و طراحان آن قصد داشتند با این کار نظام اسلامی را خلع سلاح کنند.

وی با اشاره به دوران مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی، و نقش محوری امام خمینی(ره) و روحانیت در آن افزود: بدنه ارتش همراه انقلاب بود و نیروهای ارتشی برای پرهیز از آسیب رساندن به مردم تجهیزات نظامی خود را از حالت عملیاتی خارج می کردند.

وی با بیان اینکه با وقوع انقلاب اسلامی، آمریکا سه مزیت، تسلط بر بازار انرژی جهان، تحت نظر داشتن شوروی سابق و بازار اقتصادی ایران را از دست داد، افزود: استکبار ستیزی انقلاب اسلامی باعث شد تا آمریکایی ها عملیات خزنده ای را علیه دولت و مردم ایران آغاز کردند.

وی با اشاره به شکست طرح انحلال ارتش با درایت امام (ره)، خاطر نشان کرد: تصمیم ایشان تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرد و پس از آن حوادث و غائله ضد انقلاب در کردستان آغاز شد.

وی با گرامیداشت یاد شهدای هوانیروز در مقابله با ضد انقلاب در کردستان ،افزود: چقدر خوب بود گوشه ای از دلاوری های سربازان ملت در نیروی زمینی در دوران دفاع مقدس توسط رسانه ها به نمایش در می آمد تا نوجوانان و جوانان این مرز و بوم با رشادت ها و از خودگذشتگی های آنان آشنا می شدند.

در این مراسم 14 تن از فرماندهان ارشد نیروی زمینی در هشت سال دوران مقدس تجلیل شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار داغ
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها