کد خبر: ۷۰۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۸

رسانه‌های عربی و به‌ویژه عراقی با انتشار تصویر مقتدی صدر رهبر جنبش صدر عراق در حالی که در کنارش سه زن ناشناس ایستاده‌اند، مدعی شده‌ند که یکی از این سه زن، جاسوس اوکراینی است.

به گزارش اعتدال به نقل از شیعه‌آنلاین، این رسانه‌ها در ادامه افزودند: این جاسوس اوکراینی از سوی سازمان اطلاعات و امنیت رژیم آل سعود به خدمت گرفته شده تا با سفر به عراق، در دفتر مقتدی صدر در نجف اشرف استخدام شود و به جاسوسی برای عربستان سعودی بپردازد.

به نوشته این رسانه‌های عراقی، هدف سازمان اطلاعات و امنیت سعودی از اعزام این جاسوس به دفتر مقتدی صدر دریافت اطلاعات مهم و حساس است تا بتواند بر اساس این اطلاعات برای ایجاد تفرقه و شکاف میان شیعیان برنامه‌ریزی کند.

این رسانه‌های عرب‌زبان در ادامه افزودند:‌ سازمان اطلاعات سعودی به دستور مستقیم شاهزاده بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود رئیس این سازمان، این جاسوس اوکراینی که به خوبی عربی صحبت می‌کند را به استخدام در آورده و بعد از سه سال گذراندن دوره آموزشی در عربستان، او را راهی دوبی کردند تا با افتتاح یک شرکت اقتصادی، راهی را برای نزدیک شدن به اطرافیان مقتدی صدر و راه یافتن به دفتر وی بیابد.

به نوشته این رسانه‌های عراقی، او بعد از آشنا شدن با نزدیکان مقتدی صدر، ادعا کرد که به مذهب تشیع گرویده و شیفته اندیشه‌ها و سخنرانی‌های مقتدی صدر شده است و از این راه توانست به او نزدیک شود و به دفتر وی راه یابد. البته او ابتدا از اطرافیان مقتدی درخواست کرد که راه را برای سفر وی به نجف برای پیوستن به حوزه علمیه زنانه جنبش صدر هموار کنند. در مدت‌زمان کوتاهی این امر صورت گرفت و بعد او خود را به دفتر مقتدی صدر رساند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری