کد خبر: ۶۷۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
عبدالناصر همتی که در زمان ریاست او در بانک مرکزی بیشترین کاهش ارزش پول ملی را ایران تجربه کرد، حالا مدعی شده است که توانسته بازار ارز را مدیریت کند. اما از سوی دیگر با وجود عدم موافقت کره ای ها و عراقی ها برای بازپرداخت پولهای ایران، به صورت نقد از یک سو و انبوه پولهای بلوکه شده ایران در چین همتی ادعاهایی مطرح کرده که گذشت زمان صداقت وی را مشخص نمود اما تجربه نشان داده است که زیاد نباید روی این حرف های او حساب باز کرد.
ریات و دروغ های همتی  درباره آزادسازی پول‌های ایران!
اعتدال: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در مذاکرات اخیر، وزارت خارجه کره جنوبی قول داد برود و با دست پر برگردد، گفت: با اخباری که از آزادسازی پول هایمان داریم، امیدوارم که بتوانیم پایه پولی را تقویت کنیم.

به گزارش اعتدال، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی مدعی شده است: در مذاکرات اخیر، وزارت خارجه کره جنوبی قول داد برود و با دست پر برگردد. البته پیشنهاداتی دادند که تجهیزات کرونا بدهند ولی ما 7 میلیارد دلار پول داریم که حق ماست و گفتم به آنها که واقعا باید طلب ایران را بدهند و خسارت مالی هم بدهند و این پول قبل و بعد از آغاز مسئولیت من در آنجا بود. 

وی افزود: مشکل اصلی کره این است که حتما باید برای تبدیل پول به سراغ بانک های آمریکایی بروند. قبلا از کره کالا می آوردیم و وقتی تحریم شد دیگر نتوانستیم از کره کالا بیاوریم و همه آنها متوقف شد و به صورت کلی تجارت ما با کره با صادرات نفت و واردات کالا بود. 

همتی اضافه کرد: به صورت کلی، این اراده وجود نداشت که کار را انجام بدهند و متاسفانه اراده سیاسی ندارند ولی خودشان گفتند که بزودی با نظر مثبت باز می گردند. ما اقتدار را از مردم می گیریم و قدرت و توانایی از نظر مردمی و توان نظامی و مذاکره ای را داریم و همه ابعاد اقتدار را باید در صحنه های بین المللی داشته باشیم، ولی تحریم این بار بی سابقه بوده و همه جهان را بر علیه جمهوری اسلامی بسیج کردند ولی کشور در این دو سال روی پای خود ایستاد و امروز شرایط به سمت مثبت شدن می رود و این نشان می دهد که تحریم ها اثر نداشته است. 

* عراق برای مصرف درآمدهای نفتی باید از آمریکا تاییدیه بگیرد

وی ادامه داد: در عراق نیز یک بخشی اراده سیاسی ندارند و درآمدهای نفتی آنها بعد از حمله آمریکا به نحوی طراحی شد که اول باید برود واشنگتن و تایید بگیرند و چون بانک مرکزی آنها تهدید می شود عملا دستشان بسته است. ما به صورت سنتی برای کالاهای اساسی منابع را استفاده می کنیم و همه اینها که عراق هم نتوانست در پشت قضیه آمریکا است و ما از همه ابزارها جلو رفتیم ولی کاملا بسته بودند. 

همتی تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم و نمی توانیم بنشینیم و بگوییم نمی شود. ترامپ دنبال فروپاشی کشور ما بود و امروز روز شکست آنها برای فشار حداکثری بود و در پایان عمر ترامپ در سیاست، روز پیروزی ایران است. 

وی تصریح کرد: ترامپ برای سرنگونی و تغییر نظام سیاسی ایران آمده بود و شاهد بازی ها و اقدامات مختلف وی با  هدف فروپاشی اقتصاد بودیم. 

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: امروز روز شکست و پایان عمر ترامپ و پیروزی ملت ایران است. تمام تلاش ترامپ حداکثر تورم و رشد منفی و ایجاد ابرتورم با هدف فروپاشی اقتصاد ایران بود. 

وی اظهار داشت: در شرایط ابر تورم امکان کنترل وجود ندارد که البته با درایت مقام‌معظم‌رهبری و حمایت مردم شاهد‌ برعکس شدن اهداف آن ها بودیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری