کد خبر: ۶۵۹۶۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
واکنش روزنامه‌های اصولگرا به توهین به رییس جمهور
روزنامه جوان وابسته به سپا پاسداران هم از موضع مشابه کیهان به ماجرا پرداخته است. این روزنامه معتقد است که پیش از صداوسیما باید روحانی عذر خواهی کند.

روزنامه‌های اصولگرا عموما به انتقاد از ادبیات و لحن احمد جهان بزرگی علیه رییس جمهور در یک برنامه تلویزیونی پرداخته اند. اما بیشتر آنها می گویند این ادبیات ابتدا از سوی حسن روحانی باب شده است. 

روزنامه کیهان به اظهارات تند احمد جهان بزرگی در برنامه تلویزیونی علیه رییس جمهور واکنش نشان داد. 

این روزنامه در مطلبی ضمن محکوم کردن ادبیات توهین آمیز درباره مسئولین و رییس جمهور کرد نوشت: "نکته قابل‌تأمل پاسخ به این سؤال است که چه کسی یا چه کسانی بسترساز بروز و ظهور چنین ادبیاتی بوده و هستند؟"

این روزنامه افزود: «لازم به یادآوری است که رئیس‌جمهور محترم، خود در این زمینه ید طولایی دارد چه آنکه هنوز از یاد کسی نرفته است که جناب روحانی منتقدان را «بی شناسنامه»، «بی‌سواد»، «بیکار»، «بی‌عقل»، «متوهم» و «بزدل سیاسی»، «فحاش»، «هتاک»، «دروغ‌گو»، «ساده‌لوح» و... خطاب می‌کردند.»

کیهان معتقد است: «گرچه توهین از سوی یک کارشناس محکوم است اما توهین از سوی مسئولان ارشد آن‌هم توهینی که خطاب به منتقدان خود باشد- محکوم‌تر است.» 

به نوشته این روزنامه "«توهین» به همه افراد محکوم است و نه‌فقط رئیس‌جمهور. از همین رو سؤالی که مطرح می‌شود این است که چرا دولت و حامیانش در برخورد با توهین‌کنندگان دوگانه رفتار می‌کنند؟ و اساساً چرا هنگامی‌که به منتقدان توهین می‌شد سکوت اختیار کرده بودند؟ آیا صرفاً توهین به رئیس‌جمهور، «توهین» محسوب می‌شود؟ بی‌تردید با پاسخ به این سؤالات است که می‌توان به عمق برخورد دوگانه دولت و حامیانش در قبال «توهین» پی برد."

قبل از صداوسیما روحانی عذرخواهی کند

روزنامه جوان وابسته به سپا پاسداران هم از موضع مشابه کیهان به ماجرا پرداخته است. این روزنامه معتقد است که پیش از صداوسیما باید روحانی عذر خواهی کند. 

جوان نوشت: «سنگ بنای ادبیات «منقلی» که این روز‌ها پاستورنشین‌ها را عصبانی کرده، از قضا توسط شخص آقای روحانی نه در کسوت یک منتقد فاقد مسئولیت همچون این روحانی توهین کننده به وی در شبکه ۴ سیما، بلکه توسط کسی که در جایگاه رئیس جمهوری تکیه زده بود، اولین بار درهفتم اسفند ۹۵ در همایش سراسری مجریان انتخابات صورت گرفت. بنابراین پیش از هر عذر خواهی توسط این روحانی یا صدا و سیما - که البته صدا و سیما هم باید بابت پخش این سخنان زشت از رئیس جمهور و مردم عذرخواهی کند - باید آقای روحانی و تیم پاستورنشین او از به کاربردن ادبیات زشت منقلی عذر خواهی داشته باشند. متأسفانه باید گفت خود کرده را تدبیر نیست.»

روزنامه سپاه همچنین در نقد سخنان جهان بزرگی نوشته است: «در توهین هم لباس آقای روحانی دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه نه شریعت و دین به ما این اذن را می‌دهد که به هر دلیلی به مسلمانی چنین اتهام بدی را بزنیم و نه قانون ما را مجاز دانسته به شخصیتی که امروز در جایگاه رئیس جمهوری است و جزو مسئولان اجرایی کشور و از قضا بالاترین آنهاست، چنین توهینی روا داشته شود.» 

این روزنامه از مجری برنامه هم انتقاد کرد و در این باره نوشت: «بر فرض که چنین خبطی را طرف گفتگو کننده در یک برنامه زنده که قاعدتاً قابل کنترل نیست در سیما انجام شده باشد، مجری برنامه آنقدر باید توجیه شده باشد که بلافاصله با رد نگاه این فرد در همان برنامه، دامان مسئولان جمهوری اسلامی را از چنین خزعبلاتی مبرا کند. اینجا اصلاً بحث شخص آقای روحانی نیست بلکه حیثیت یک نظام و مسئولان آن مطرح است.»

خطای جهان بزرگی 

روزنامه فرهیختگان هم از موضعی دیگری به ماجرا پرداخته است. این روزنامه در گزارشی ضمن دفاع از برنامه‌های گفت و گو محور صداوسیما از سخنان جهان بزرگی انتقاد کرد و نوشت: "جهان‌بزرگی اما یک خطای انسانی و فردی نکرد، بلکه به ساحت گفت‌وگو و مناظره لطمه زد. رفتارهای اینچنینی و گفتارهای سخیف و زننده، ‌شأن و جایگاه گفت‌وگو را پایین می‌آورد. حتی به دیگرانی که دل‌شان مباحثه در فضای جدی و آرام می‌خواهد لطمه می‌زند."

روزنامه دانشگاه آزاد ادامه داد: "آقای جهان‌بزرگی! لطفا جهان گفت‌وگو را کوچک نکن. دولت نشان داده که دلش لک می‌زند برای چنین خطاهایی که تا مدت‌ها سوار بر موج آن شود و از پاسخگویی درباره خطاهای خودش فرار کند و این فضا الان برایش به‌وجود آمده است. کاش مقامات دولتی و شخص رئیس‌جمهور می‌آمدند و درباره عملکردشان مناظره کرده و از تک‌گویی‌های طولانی پرهیز می‌کردند." 

سخنان یک کارشناس تلویزیونی علیه رییس جمهور در روزهای اخیر با واکنش تند دولت روبه رو شده است.

احمد جهان بزرگی عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در برنامه زاویه شبکه چهار سیما گفت: "مسئولی می‌نشیند خانه و ممکن است پای منقل باشد و سر نمی‌زند به این طرف و آن طرف ببیند در مملکت چه می گذرد، حتی وزرایش نمی توانند با او تماس بگیرند، مسئول است؟"

دولت می‌گوید در این باره از صداوسیما شکایت‌ می‌کند. 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
0
1
فکر کنم قیمت تریاک رو به فازایش پیدا کند بالاخره ساقی ها به کارکرد خودش باید ابهت ببخشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
0
0
داستان دارد چالب می شود هر گروه به آن یکی می گوید در حال منقل نشینی است خدا آخرش را به خیر کند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
0
1
متاسفم برا همچین رییس جمهوری
واقعاً که خود کرده را تدبیر نیست
شریعتمداری
|
United States
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
1
0
واقعا سر جمع این روزنامه ها به اندازه یک پیج اینستاگرام یک فرد هم مخاطب دارد؟ خودشان را مسخره کرده اند
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری