کد خبر: ۶۵۹۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز به رشد ۱۲ هزار و ۶۰۰ واحدی اکتفا کرد و با عقب‌نشینی ۱۵ هزار واحدی نسبت به ابتدای معاملات به کار خود پایان داد. در این روز شاخص کل نهایتا ۱.۰۳ درصد رشد کرد، اما شاهد کاهش ۶۴ صدم درصدی شاخص هم‌وزن بودیم که نشان می‌دهد نماد‌های کوچک نتوانستند در مدار صعودی باقی بمانند. امروز فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل و شپنا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل گذاشتند و پارسان تنها نماد شاخص‌ساز با تاثیر منفی بر شاخص کل بود
اعتدال:   شاخص بورس امروز مثل روز‌های گذشته کار خود را با روند صعودی آغاز کرد. تا جایی که بعد گذشت ۳۰ دقیقه شاهد رشد دوباره ۲۶ هزار و ۱۰۰ واحدی شاخص کل هستیم و عمده این رشد بیشتر بر دوش نماد‌های فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد، تاپیکو و شپنا است. تا اینجای کار شاخص کل ۲.۱۴ درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۰۲ درصد رشد کرده که نشان از شرایط بهتر برای شرکت‌های بزرگ دارد.
 

به گزارش اعتدال به نقل از فرارو در ساعات اولیه بازار امروز از مجموع ۳۲۹ نماد معامله شده در بورس، ۲۵۷ نماد روند صعودی دارند و ۷۲ نماد با رنگ قرمز به تابلو بورس آمده‌اند. همچنین در بازار فرابورس از مجموع ۲۲۷ نماد معامله شده شاهد افزایش قیمت سهام در ۱۴۲ نماد و کاهش آن در ۸۵ نماد هستیم.
 

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز یکشنبه پنجم بهمن ۹۹
            نقشه بازار در ابتدای معاملات روز یکشنبه پنجم بهمن‌ماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
 
این بار نوبت فلزات اساسی است تا با آمار معاملات بالا عنوان برترین گروه صنعت را از آن خود کنند. در این گروه اغلب نماد‌ها صعودی و دارای صف خرید هستند که از جمله‌شان می‌توان به لیدر‌های فلزی یعنی فولاد و فملی اشاره کرد. ذوب، فوکا، فرزین و فپنتا از معدود نماد‌های قرمزرنگ در گروه فلزات اساسی هستند. محصولات شیمیایی هم امروز شرایط مشابهی را تجربه می‌کنند. تاپیکو، آریا و شگویا صف خرید دارند و اغلب نماد‌ها صعودی هستند. زنجان، شکف، بوعلی، زاگرس و پارسان در این روند صعودی همراه نیستند. خرینگ و نصیر از معدود نماد‌های قرمز بابازر خودور‌ها به حساب می‌آیند. صف خرید سنگینی برای خودرو و خساپا تشکیل شده و با نبود فروشنده حجم معاملات این دو لیدر گروه ناچیز است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری همچنان با هجوم مشتریان روبرو هستند. با این تفاوت که در ابتدای بازار امروز تعداد کمی از نماد‌های ETF بیشتر از پنج درصد افزایش قیمت دارند. سیمانی‌ها، بانک‌ها، فرآورده‌های نفتی، استخراج کانه‌های فلزی، هولدینگ‌ها، نهاد‌های مالی، رایانه، محصولات فلزی، عرضه برق و گاز، لاستیک و پلاستیک، قند و شکر و ماشین‌آلات از جمله دیگر گروه‌های سبزرنگ بازار امروز هستند.
 
فارس صف خرید شاخص‌ساز‌ها را جمع کرد

نماد هولدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس امروز بعد از یک روز توقف به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می‌شود. فارس آخر هفته گذشته ابرپروژه پالایشگاه گاز بیدبلند را افتتاح کرده و با شفاف‌سازی در این بار نمادش در بورس متوقف شد. امروز به محض آغاز معاملات پیشگشایش فارس ضمن اینکه شاهد تقاضای بالا برای خرید سهام لیدر محصولات شیمیایی هستیم، صف خرید در چند نماد شاخص‌ساز از جمله فولاد و فملی جمع‌آوری شده است. موردی که می‌تواند روند صعودی بورس امروز را با چالش مواجه کند.
 
نصف نماد‌ها به صف فروش رسیدند

با تغییر روند بازار در نیمه معاملات، شاهد جمع‌آوری صف‌های خرید و تبدیل آن‌ها به صف فروش هستیم. تا جایی که در ساعات پایانی معاملات ۳۶۰ نماد که ۵۵ درصد بازار سرمایه را تشکیل می‌دهند، به صف فروش رسیده‌اند. در طرف مقابل تنها صف خرید ۶۵ نماد معادل ۱۰ درصد بازار پابرجا باقی مانده است. ارزش کل صف‌های فروش در این ساعات به دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های خرید به حدود ۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.
 
عقب‌نشینی بورس در میانه معاملات

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز به رشد ۱۲ هزار و ۵۹۵ واحدی اکتفا کرد و با عقب‌نشینی ۱۵ هزار واحدی نسبت به ابتدای معاملات روی رقم یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۶۶ واحد ایستاد. در این روز شاخص کل نهایتا ۱.۰۳ درصد رشد کرد، اما شاهد کاهش ۶۴ صدم درصدی شاخص هم‌وزن بودیم که نشان می‌دهد نماد‌های کوچک نتوانستند در مدار صعودی باقی بمانند. امروز فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل و شپنا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل گذاشتند و پارسان تنها نماد شاخص‌ساز با تاثیر منفی بر شاخص کل بود.
 

نقشه بازار در پایان معاملات روز یکشنبه پنجم بهمن‌ماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
 
نقشه بازار تا پایان معاملات کامل به رنگ قرمز درآمد و تنها چند نماد و چند گروه توانستند در برابر فشار سنگین عرضه مقاومت کنند. بیشترین آمار معاملات مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF است که اغلب آن‌ها امروز بیش از پنج درصد ارزش سهام خود را از دست دادند. تنها نماد‌های این گروه که سبز باقی ماندند، دارا یکم و پالایش بودند که صف خرید سنگینی با افزایش قیمت ۱۰ درصدی تجربه می‌کنند. خودرو و ساخت قطعات تا پایان معاملات کامل به رنگ قرمز درآمد. خساپا نزدیک به قیمت روز گذشته و خودرو دو درصد کمتر از روز گذشته به کار خود پایان دادند. در گروه فلزات اساسی فملی تا پایان ساعت معاملات به صف خرید برگشت و فولاد به رشد دو درصدی بسنده کرد. 


اغلب نماد‌های کوچک فلزی امروز قرمزرنگ بودند. محصولات شیمیایی به جز شکبیر، شفن، فارس و شغدیر همگی لباس قرمز به تن کردند و تا پایان معاملات به کلی روند دیگری در پیش گرفتند. فرآورده‌های نفتی از معدود گروه‌های سبز بازار امروز بودند. شپنا، شتران، شبندر و شبریز تا آخر معاملات در صف خرید باقی ماندند تا صندوق پالایش سبزرنگ بماند. بانکی‌ها هم شرایط مشابهی داشتند. وتجارت، وبصادر، وبملت، وپارس و ونوین سبزرنگ و دیگران قرمزرنگ بودند. هولدینگ‌ها نزدیک به قیمت روز گذشته به کار خود پایان دادند و سرمایه‌گذاری‌ها عموما پنج درصد ارزش سهام خود را از دست دادند. دیگر گروه‌های بازار هم عموما در نمای پایانی نقشه بازار رنگ قرمز به خود گرفتند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
0
0
مگر چیزی از بورس هم باقی مانده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری