کد خبر: ۶۵۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
تعهد دولت بایدن به حفظ سفارت آمریکا در قدس

نامزد جو بایدن برای وزارت خارجه آمریکا نسبت به بقای سفارت واشنگتن در قدس اشغالی و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان "پایتحت اسرائیل" متعهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، آنتونی بلینکن، نامزد جو بایدن ،رئیس جمهور منتخب آمریکا برای تصدی پست وزارت خارجه ، متعهد شد که به اقدام دولت ترامپ در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان "پایتخت اسرائیل" پایبند بوده و سفارت کشورش را در قدس حفظ کند.

بلینکن در جلسه استماع مجلس سنای آمریکا برای بررسی صلاحیتش در جواب این سوال که "آیا شما موافق هستید قدس پایتخت اسرائیل است و آیا موظف به حفظ سفارت ایالات متحده در قدس هستید؟" دو بار با "بله" پاسخ داد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا مه ۲۰۱۸ سفارت آمریکا در تل آویو را به قدس منتقل کرده و این شهر را به عنوان "پایتخت اسرائیل" به رسمیت شناخت.

در جریان این استماع ، بلینکن ضمن تعهد به حفظ "امنیت اسرائیل"، حمایت خود را از راه حل "دو کشوری" ابراز داشت و خاطرنشان کرد که حل و فصل منازعه فلسطین و اسرائیل "یک چالش بزرگ" و دستیابی به پیشرفت در آینده نزدیک دشوار است. در خصوص سمن نیز بلینکن متعهد شد که در تصمیم وزیر خارجه دولت ترامپ مبنی بر درج نام انصارالله در فهرست گروه های "تروریستی" بازنگری کند.

وی گفت که پیشنهاد خواهد کرد فورا در این تصمیم به منظور تصمین عدم اخلال در روند کمک رسانی های انسانی بازنگری شود.
دولت آمریکا سه شنبه شب در یک شب پیش از پایان دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ انصارالله یمن را در فهرست سازمان های "تروریستی" درج کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری