کد خبر: ۶۰۰۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
نشانه‌های روند افزایشی ابتلا به کرونا در لرستان

استاندار لرستان گفت: براساس گزارشات واصله نشانه‌هایی از روند رو به افزایش ابتلا به کرونا در در برخی از نقاط استان وجود دارد که باید جدی گرفته شود.

سید موسی خادمی امروز نهم بهمن ماه در جلسه قرارگاه اجرای طرح شهید سلیمانی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: با همکاری خوب مردم وضعیت کنونی استان مناسب است اما نشانه‌هایی از روند رو به افزایش ابتلاء به کرونا در برخی از نقاط استان گزارش شده که باید جدی گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت موج‌های قبلی نیز با جرقه‌های کوچکی آغاز شد و علیرغم آنکه در روزهای نخستین حجم ابتلاء پایین بود، به یکباره طیف وسیعی از بیماری کشور را در برگرفت.

استاندار لرستان تصریح کرد: این نشانه‌های کوچک نگران کننده است و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ممکن است منجر به شیوع موج چهارم شود.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا یادآور شد: موج چهارم به این دلیل که ویروس دچار جهش شده و سرعت انتقال آن بالاتر رفته بسیار خطرناکتر خواهد بود و باید در نظر داشت تنها راه پیشگیری از آن، همکاری مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

وی گفت: کماکان ایجاد هرگونه تجمع به هر شکل آن ممنوع است و مردم باید با پرهیز از شرکت در دورهمی ها و مراسم عزا یا عروسی ضمن استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه همکاری کنند.

نماینده عالی دولت در لرستان تأکید کرد: این نگرانی وجود دارد که مردم در شرایط کنونی دچار عادی انگاری شده و از میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاسته شود که در نهایت احتمال ورود به موج چهارم بیشتر و در ادامه کنترل بیماری نیز سخت تر خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری