کد خبر: ۵۴۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵
تعجب نکنید این خبر مربوط به چند ماه قبل از تشریف فرمایی آقای روحانی به پاستور و در دست گرفتن سکان ریاست جمهوری است. قرار گذاشته بود که هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم اما هر دو را از کار انداخت! در این مدت تنها چند رسانه اصلاح طلب حاضر شده اند به رویکردهای غلط روحانی و روند غرب گدایی وی انتقاد کنند. بدانیم مردم ولی نعمت هستند نه صاحب منصبانی که امروز خود را به هر دورغی می خواهند نگه دارند!
 ظاهرا خودروسازان حتی عنوان هم کرده‌اند که اگر شورای رقابت قیمتی پایین‌تر از هزینه تمام شده تولید را برای این خودروها به خصوص تندر-90، در نظر بگیرد، تولید آنها متوقف خواهد شد، زیرا ادامه تولیدشان صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

شورای رقابت و خودروسازان در حالی هفته گذشته بر سر قیمت برخی خودروهای داخلی به توافق رسیدند که هنوز تکلیف قیمت تندر-90 و پژو 206 به عنوان دو محصول پرتقاضای بازار مشخص نشده است.
 
آن طور که خبر می‌رسد، ارزبری تندر-90 و پژو 206 به محل اختلاف خودروسازان و شورای رقابت تبدیل شده و ظاهرا قرار است این دو طی هفته جاری به توافق نهایی در این مورد برسند.
 
حرف خودروسازان این است که تندر-90 و پژو 206 ارزبری بالایی دارند و شورای رقابت باید در تعیین قیمت آنها، فاکتور ارزبری را جداگانه و سوای از تورم بخشی، حساب کند.
 
ظاهرا خودروسازان حتی عنوان هم کرده‌اند که اگر شورای رقابت قیمتی پایین‌تر از هزینه تمام شده تولید را برای این خودروها به خصوص تندر-90، در نظر بگیرد، تولید آنها متوقف خواهد شد، زیرا ادامه تولیدشان صرفه اقتصادی نخواهد داشت.
 
این داستان البته در مورد خودروهایی مانند مگان و سوزوکی گرندویتارا نیز صدق می‌کند و قرار است قیمت آنها نیز مطابق با میزان ارزبری شان تعیین شود، با این حال هم‌اکنون تعیین قیمت تندر و 206 به دلیل تقاضای بیشتر، برای مشتریان مهم‌تر به نظر می‌رسد.
 
این در شرایطی است که ظاهرا خودروسازان قیمت‌های موردنظر خود را به شورای رقابت پیشنهاد داده و منتظر جواب نهایی این شورا هستند.
 
به گفته منابع آگاه، ایران خودرو قیمتی حدود 31 میلیون تومان را برای پژو 206 تیپ 2 پیشنهاد داده‌ که طبعا اگر قرار به تولید مدل‌های بالاتر 206 باشد، این رقم افزایش خواهد یافت.
 
در مورد تندر-90 نیز گفته می‌شود نظر خودروسازان روی قیمت 33 میلیون تومان است، حال آنکه این محصول هم‌اکنون قیمتی حدود 31 میلیون تومان در بازار دارد.
 
به گزارش دنیای اقتصاد،باید دید در نهایت چه توافقی بین خودروسازان و شورای رقابت در مورد قیمت تندر و 206 صورت می‌گیرد و بازگشت دوباره آنها به لیست فروش، بازار را تکان خواهد داد؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری