کد خبر: ۵۳۲۷۶
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
فاجعه نطنز و افزایش کشمکش در داخل
فاجعه ای غیر قابل تصور در کشور اتفاق افتاده است در یکی از امنیتی ترین مراکز کشور، یک بمب منفجر شده است و هزاران سانتریفیوژ که میلیاردها دلار هزینه مستقیم و غیر مستقیم برای آن صرف شده است و مردم ایران برای آن خون دل ها خورده اند و سختی های بسیار تحمل کرده اند، نابود شده است و حالا صالحی می گویند مخالفان ما اسرائیلی هستند و کیهان می گوید نه خیر! شما خودتان عامل صهیونیست هستید.
کیهان مشاور رئیس جمهور و برخی مقامات دیگر را عامل اسرائیل معرفی کرد!!
روزنامه کیهان، در روزهای عادی نقل و نباتش فحاشی و تهمت زدن است، حالا که که یک فاجعه ملی پی آمده و دل تمام ایرانیان به در د آمده است، حال و روز کیهان مشخص است. 

به گزارش اعتدال، روزنامه کیهان در گزارش یک طرفه خود تحت عنوان «توصیه به خویشتنداری، مأموریت سرمایه‌های اسرائیل در ایران» می نویسد: درخصوص اقدامات ‌تروریستی و خرابکارانه در ایران، رژیم صهیونیستی قطعا سهیم است اما این رژیم بدون کمک طرف آمریکایی و اروپایی و در ادامه بدون خیانت جریان نفوذ به هیچ عنوان نمی‌تواند نقشه‌های جنایتکارانه خود را پیاده کند.


هر بار که دشمن با گستاخی، اقدام به ‌ترور یا خرابکاری کرده و یا در پایبندی به تعهدات عهدشکنی و بی‌عملی می‌کند، یک جریان سیاسی خاص به صف شده و با ادعاهایی همچون لزوم صبر استراتژیک و خویشتن‌داری، پازل دشمن در اجرای اقدامات ضدایرانی را تکمیل می‌کند.
آمریکا و اسرائیل و برخی دولت‌های اروپایی در جدیدترین اقدام ضدایرانی، با خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز، موجب واردآمدن خسارت به تجهیزات موجود در این مرکز شدند.

پس از این اقدام ‌تروریستی و خرابکارانه، علی‌رغم تأکید ویژه نمایندگان مجلس و مقامات ارشد مبنی بر لزوم پاسخ قاطع و ضربه دردناک به دشمن در کنار خروج از مذاکرات وین، برخی در داخل از روی ناآگاهی و غفلت و برخی دیگر با تعمد و آگاهانه، مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز را از این اقدام نهی کردند.

برای نمونه، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در توئیتی نوشت:«آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟».

کیهان مشاور رئیس جمهور و برخی مقامات دیگر را عامل اسرائیل معرفی کرد!!

در یک نمونه دیگر، یکی از مدیران رسانه‌ای دولت در توئیتی نوشت: «توقف مذاکرات، خواسته نتانیاهو است. سیاستِ درست نظام در برابر عملیات موذیانه، ‌تروریستی و تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی، صبر استراتژیک و پاسخ مناسب در زمان مناسب است؛ نه ایجاد مطالبه نادرست برای نشان دادن واکنش‌های احساسی تلافی‌جویانه نظامی یا سیاسی. قرار نیست رفتار ما را مهندسی کنند».

این طیف در سال گذشته و پس از ‌ترور دکتر فخری‌زاده نیز با همین رویکرد خسارت‌بار مدعی شده بودند که ایران باید خویشتن‌داری کند و با امتناع از واکنش و اجرای صبر استراتژیک، در «تله تنش» گرفتار نشود.

این رویکرد به بانیان و مجریان «آمریکایی- اسرائیلی-  اروپایی» این قبیل اقدامات ‌تروریستی و خرابکارانه، این پیغام را می‌دهد که در تکرار خرابکاری و ‌ترور اصلا ‌تردید نکنند و بدون نگرانی، اقدامات جنایتکارانه خود را تکرار کنند. در این میان، سنگ‌اندازی در مسیر واکنش قاطع و اطمینان دادن به دشمن درخصوص عدم واکنش، شراکت در نقشه «آمریکایی- اسرائیلی-  اروپایی» علیه ایران است.

ابراز رضایت آمریکا از خرابکاری در نطنز

همزمان با این رویکرد مغایر با منافع ملی از سوی یک جریان سیاسی خاص، برخی دولتمردان در کنار فعالین مدعی اصلاحات اصرار دارند تا این‌گونه وانمود کنند که در اقدامات ‌تروریستی و خرابکارانه در ایران، صرفا اسرائیل نقش داشته و آمریکا و اروپا در این قبیل اقدامات ضدایرانی هیچ نقش و سهمی‌ ندارند.

برای نمونه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پی خرابکاری اخیر در تاسیسات غنی‌سازی نطنز به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد نامه نوشت. ظریف در این خصوص نوشت: هدف قرار دادن تعمدی یکی از تاسیسات هسته‌ای تحت پادمان- با خطر بالای نشت سراسری و بی‌هدف مواد رادیواکتیو- یک ‌تروریسم هسته‌ای و جنایت جنگی است. اسرائیل درخصوص اقدام برای جلوگیری از احیای برجام بعد از انتخابات ایالات متحده تهدید کرده بود و هم‌اکنون به رخ می‌کشد.

اما برخلاف این ادعا، آمریکا در ‌ترور دانشمندان ایرانی و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای اگر سهم بیشتری از اسرائیل نداشته باشد، قطعا سهم کمتری ندارد. پس از اقدام خرابکارانه در تاسیسات نطنز، آلون بن دیوید، تحلیلگر اسرائیلی در توئیتی نوشت:«بدون ظرفیت غنی‌سازی نطنز در ‌ماه‌های آینده، ایران دیگر نمی‌تواند از غنی‌سازی به‌عنوان اهرم‌ فشار در مذاکرات استفاده کند. آمریکایی‌ها از طریق کانال‌های امنیتی از حمله به سایت نطنز ابراز رضایت کردند».

قدردانی وزیر دفاع آمریکا از اسرائیل

وزیر دفاع آمریکا از رژیم صهیونیستی به دلیل اقداماتش علیه ایران قدردانی کرده و گفت تعهد واشنگتن به شراکت استراتژیک آمریکا- اسرائیل، مستحکم است. علی‌رغم اقدامات ‌تروریستی رژیم کودک‌کش صهیونیستی علیه ایران، دولت ‌تروریست آمریکا اما از همکاری با تل‌آویو علیه تهران تمجید کرد.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا بامداد سه‌شنبه ضمن تقدیر از نشستی که با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌ اشغالگر قدس داشت، گفت که درباره «فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران» نیز صحبت کرده است. او در حالی ایران را به اقدامات ثبات‌زدا متهم می‌کند که به اذعان مقام‌های ارشد دولت آمریکا، این رژیم صهیونیستی است که طی هفته‌های اخیر اقدامات ‌تروریستی و خرابکارانه‌ای را علیه ایران انجام داده است.

آستین در صفحه توئیتر خود نوشت: «تعهد ما به شراکت استراتژیک آمریکا- اسرائیل، مستحکم است. آمریکا از عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و کشورهای عربی و جهان اسلام حمایت می‌کند».

جریان نفوذ

رژیم جعلی و‌ اشغالگر اسرائیل اکنون با بحران‌های متعدد داخلی و خارجی مواجه است. این رژیم همواره با حمایت آمریکا و دولت‌های اروپایی و خیانت برخی سران مرتجع در منطقه، نقشه‌های شوم خود را پیش برده است. درخصوص اقدامات ‌تروریستی و خرابکارانه در ایران نیز رژیم صهیونیستی قطعا سهیم است اما این رژیم بدون کمک طرف آمریکایی و اروپایی و در ادامه بدون خیانت جریان نفوذ به هیچ عنوان نمی‌تواند نقشه‌های جنایتکارانه خود را پیاده کند.

به عبارت دیگر، همواره ضربات اصلی، به واسطه خیانت در داخل وارد می‌شود و نه به واسطه توانمندی طرف مقابل. در حقیقت ضربه‌ای که وطن‌فروشان نفوذی وارد می‌کنند، هیچ دشمن بیرونی نمی‌تواند وارد کند. در حال حاضر وظیفه نهادهای مسئول این است که همزمان با مجازات اسرائیل و خروج از مذاکرات وین، شبکه نفوذ در داخل را شناسایی و منهدم کند.

نگرانی اسرائیل از واکنش سخت ایران

نشریه صهیونیستی‌هاآرتص در گزارشی با این تیتر «عملیات ایران ما را غافلگیر خواهد کرد»، نوشت: مقامات رسمی ‌اسرائیل از واکنش ایران نسبت به اقدام خرابکارانه در سایت هسته‌ای نطنز بسیار نگران‌اند.هاآرتص در ادامه نوشت: رقابت داخلی سرویس‌های اطلاعاتی و طیف‌های سیاسی داخلی اسرائیل، نهایتا هزینه سنگینی را برای صهیونیست‌ها می‌تراشد. در ادامه گزارش آمده است: اقدامات اخیر اسرائیل علیه ایران، مشکوک است. گویا برخی از چهره‌های سیاسی در این رژیم به‌دنبال ایجاد تنشی در سطح بالا بین ایران و اسرائیل هستند و این تنها در راستای منافع سیاسی خودشان تعریف می‌شود. 

هاآرتص در ادامه نوشت: عدم ثبات سیاسی اسرائیل، بن ‌بست سیاسی، ضعف افسران نظامی در برابر سیاست‌گذاران و نقش ویژه نهادهای امنیتی برای نتانیاهو از جمله معیارهایی است، که به نگرانی‌ها می‌افزاید.این نشریه صهیونیستی در ادامه نوشت: اتفاقات اخیر در قبال ایران، نشان می‌دهد که یک رقابت امنیتی بین نهادهای اطلاعاتی اسرائیل علیه ایران شکل گرفته است که طرف‌ها را به کسب پرستیژ و اعتبار بیشتر وسوسه می‌کند. هر چند که نهایتا این دست از اقدامات همه طیف‌های اسرائیل را غافلگیر خواهد کرد و همه آنها را متحمل ضرر می‌کند.

 عاموس یادلین، رئیس پیشین دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در انتقادی از نخست‌وزیر این رژیم درباره رعایت نکردن سلسله مراتب برای انجام عملیات‌های حساس امنیتی، به صراحت اقدام ‌تروریستی این رژیم در تاسیسات نطنز را تایید کرد. روزنامه جروزالم پست با‌ اشاره تلویحی به دست داشتن سازمان موساد در خرابکاری در تأسیسات نطنز، گفت کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی بعد از دو ماه تشکیل جلسه می‌دهد.

ایران می‌تواند قویاً به ما صدمه بزند

یاکوف عمیدرور، مشاور امنیت داخلی سابق رژیم صهیونیستی با هشدار درباره توانمندی که ایران برای وارد کردن آسیب جدی به این رژیم دارد، بر لزوم همکاری با دولت جدید آمریکا در این زمینه تأکید کرد.به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل، عمیدرور در یک مصاحبه رادیویی گفت: بله ایران پتانسیل این را دارد که به‌طرز چشمگیری به ما صدمه بزند. البته به این بستگی دارد که در چه سطحی بخواهند این برخورد را ایجاد کنند.

وی درباره سناریوهایی که ایران می‌تواند انتقام خرابکاری‌های اخیر این رژیم را بگیرد، هشدار داد: آنها می‌توانند آدم‌ربایی کنند و این دفعه اولشان نیست. آنها می‌توانند به اسرائیلی‌ها و نهادهای آن در خارج آسیب بزنند و این نیز دفعه اول نیست. آنها می‌توانند علیه کشتی‌های تحت مالکیت اسرائیل اقدام کنند. در بالاترین سطح نیز می‌توانند موشک‌هایی به اسرائیل شلیک کنند.

هدف از حمله نطنز جلوگیری از فشار ایران روی آمریکا

روزنامه جروزالم پست در تحلیلی نوشت: هدف از حمله نطنز جلوگیری از اعمال فشار از سوی ایران روی آمریکا در مذاکرات برای بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای بوده است. جاناتان شانزر، محقق ارشد مرکز تحقیقات آزادی برای دفاع از دموکراسی‌ها به روزنامه جروزالم پست گفته، خرابکاری در تاسیسات نطنز یک رویداد مرموز و نسبتاً چشمگیر تلقی می‌شود. این حادثه می‌تواند به تضعیف دیپلماسی منجر شود اما در واقع یک ابزار فشار به ایالات متحده اعطا خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: ابزار ایران همیشه تهدید برای پیشبرد برنامه هسته‌ای بوده است، اکنون به‌نظر می‌رسد که تهران قادر نیست از دارایی‌های هسته‌ای خود دفاع کند. آیا مذاکره‌کنندگان آمریکایی از این فرصت استفاده خواهند کرد؟ باید منتظر بمانیم و ببینیم.

سکوت اروپا درباره اقدام خرابکارانه در نطنز

اقدام خرابکارانه در تاسیسات هسته‌ای ایران، با سکوت تأمل‌برانگیز اروپا هموار بوده است. سفارت ایران در بروکسل با بیان اینکه جامعه بین‌المللی نباید به سادگی از کنار حمله اخیر به نطنز بگذرد، از اتحادیه اروپا خواست که این حمله را به‌عنوان تهدیدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی و اقدام عامدانه ‌تروریستی قویا محکوم کند. لازم به ذکر است که همزمان با اقدام خرابکارانه در نطنز، اتحادیه اروپا هشت فرد و سه نهاد ایرانی را به بهانه نقض حقوق بشر به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

نشست وین پنجشنبه برگزار می‌شود

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که روز سه‌شنبه به منظور شرکت در نشست ایران و گروه 1+4 و اتحادیه اروپا در رأس هیئتی وارد وین شد، اعلام کرد که بر اساس برنامه قبلی قرار بود جلسه مذاکره با 1+4 امروز (چهارشنبه) ۲۵ فروردین برگزار شود، ولی به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیئت سیاسی اتحادیه اروپا به کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های مراقبتی، جلسه مزبور روز پنجشنبه ۲۶ فروردین‌ماه در وین برگزار می‌شود.

انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدی
|
Moldova, Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
14
1
این شیطان که نامش کبهان است . سالهاست عربده میکشد. ولی چرا در سوریه وعراق به مدافعان حرم نپیوست تا به ارزوی دیرینه اش برسد وجهان اسلام وکفر از شیطنت او در امان باشند.
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
1
5
توی انبارتون پر از موشه عزیزم چرا بقیه را متهم می کنید
۳۰۰ پوند مواد منفجره چطور وارد شد آقای رئیس جمهور
اسلحه یک تنی چطور وارد شد آقای وزیر
آقای مشاور هم پیام می دهند قطع برق مردم گام دل تشریف دارند از دید آقایون
اون شخص هم با ارشد معادلشون می نویسند چندتا بزنند چند تا می خورند مطمئن باش هر بیشه گمان مبر که خالی است شاید که پلنگ خفته باشد شروع غنی سازی ۶۰ درصد اولین اقدام است
خوب عزیزم تو هم از همین مملکتی اون که زده به تو هم زده می تونی یه جوابی بهش بده منتظری بقیه جواب بدهند و تو شاهد ماجرا یا لله بسم الله
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
1
4
آخر رژیم صهیونیستی گرفتار خواهد شد
ناشناس
|
Denmark
|
۰۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
1
0
چرا هر دولتی در این کشور به آخر می رسد فورا به انحراف و جاسوس اسرائیل بودن و غیره متهم میشود ؟!!!

حقیقتش را نمی دانم .
ناشناس
|
-
|
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
0
0
دیمونا باید هدف اصلی باشد اسراییل بهتر است که دنبال خرید کشتی باشد وگرنه موشهای فراری صهیونیست را باید از آبهای دریای مدیترانه جمع کند
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
1
0
آقای کیهان فعلا گرک میش قاطی هم هستند تشخیص مشکل است ممکن است آن دو آتشی ها باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
1
0
اینها با تسلط مطلق بر ثروت و قدرت و رسانه ، می توانند به جای نگرش عاقلانه و انسانی به ماجرا ، دارند از سیستم بهترین دفاع حمله است، استفاده می کنند ، یکی از بزرگترین مشکلات دولت بی اثر کردن خطرات مواضع همین طیف بوده است ، اما افراد مردم عامی هم متوحه هستند که تمرکز نهاد های امنیتی یکی به حمع آوری ثروت و و تجسس و رخنه در ارتباطات کارگران و ملمان و فعالان بشر دوستانه و .... ، اون یکی سرگرم ساختن فیلم و سریال برای تثبیت حاکمیت بر منابع قدرت و ثروت در دست اقلیت ، !!!
آیا شما این نحوه رفتار های این نهاد ها را ترور نرم یا نفوذ تلقی نمی کنید ؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Denmark
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
2
0
کیهان کارش اینه که همه را جاسوس کنه می گی نه .........همین حسین شریعتمداری اگر فردا از کیهان برود و جای دیگری باشد کیهان علیه او بنویسد بلندگو دستش می گیرد و می گوید کیهانی ها همه جاسوس اسرائیل و نوکر امریکا هستند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
اینجا بحث سر منافع شخصی نیست. به نظر نقد کیهان درست است. دیدگاه احمقانه صبر به هر قیمت باعث تضعیف ایران و گستاخی آنها شده است.
محمدی
|
-
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
0
1
شیطان اذناب اسراییل وغرب تو کشور هستند
مهدی
|
-
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
0
1
وقتی آدم به قول قرآن اضائ الصلوه و اتبع الشهوات شد دیگر حرف امام حسین (ع) را هم نمی خواهد بشنود چه رسد به حرفهای یاران امام حسین (ع) ، چند تا آدم مثل آقای شریعتمداری می شناسید که از اول انقلاب تا الان وجود خودشو وقف ولایت و ارزشهای انقلاب کرده ، اصلا شاید در جمهوری اسلامی زندگی می کنی ولی انقلاب اسلامی را قبول نداری که از حرفهای عمارهای انقلاب ناراحت میشی ، خود و خدای خودت اینایی رو که قبولشان داری همشان همان مرفه بی درد و غربزده هایی نیستن که امام انقلاب از اونا بیزار بود و اونا را نااهل و نامحرم خواند؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری