کد خبر: ۵۲۷۶۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۲
کشور ایسلند به طور رسمی به نام جمهوری ایسلند شناخته شده است و در شمال غرب اروپا واقع شده است.جزیره ایسلند و جزایر کوچک آن در شمال اقیانوس اطلس بین گرینلند، نروژ، اسکاتلند، ایرلند و جزایر فارو قرار گرفته است این کشور دارای جمعیت ۳۲۱،۸۵۷ نفر و مساحت ۱۰۳،۰۰۰ کیلومتر مربع (۴۰،۰۰۰ mi) است و این کشور کم جمعیت ترین کشور در اروپا است ، ایسلند بزرگترین جزیره اروپا است و همچنین بزرگترین جزیره اروپایی بعد از بریتانیا است که دارای چشم اندازهای منحصر به فردی است شامل گدازه های سیاه و سرخ آتشفشانی، گوگرد قرمز، آبگرم های داغ آبی، رودخانه ها، آبشارها، خلیج ها، ماهی ها و دره های سبز و رنگارنگ ، دریاچه ها و یخچال ها حدود ۱۴ درصد از سطح جزیره را پوشش می دهند و غواصی از فعالیت های مهم توریستی این کشور است .

تا اواخر قرن بیستم، ایسلند به طور عمده اقتصادش بر روی ماهیگیری و کشاورزی متکی بود و این کشور یکی از کمترین توسعه یافته ها در منطقه بود اما تا دهه ۱۹۹۰، ایسلند به عنوان یکی از ثروتمندترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان شد. در سال ۱۹۹۴، ایسلند به منطقه اقتصادی اروپا پیوست.

این جزیره بسیار از لحاظ زمین شناسی فعال است و بسیاری از آتشفشانها، از جمله Hekla، Eldgjá، Herðubreið و Eldfell در آن قرار دارند. فوران آتشفشانی لکی در سالهای ۱۷۸۳-۱۷۸۴ موجب قحطی ای شد که تقریبا یک چهارم جمعیت این جزیره را کشت. علاوه بر این، فوران باعث ایجاد ابرهای گرد و غبار در بسیاری از اروپا و بخش هایی از آسیا و آفریقا به مدت چند ماه شد . ایسلندی ها در تلاش برای احیای مجدد محیط زیست، از انرژی زمین گرمایی استفاده می کنند که به آنها اجازه می دهد تا گرما، برق و آب را بدون هیچ صدمه ای به محیط زیست بدست بیاورند .تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا


تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا

تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا

تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا

تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا

تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپاتصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا

تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا

تصاویری از زیبایی های جزیره یخی اروپا

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Denmark
|
۰۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
0
0
به به چه زیباست .
فتبارک الله احسن الخالقین .


البته فراموشمان نشود این تصاویر زیبا و نشاط آور مربوط به کشورهای غرب وحشی هستند!!!
ناشناس
|
Denmark
|
۰۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
0
0
غرب وحشی سرسبز !!!
شرق اهلی بیابان !!!!!

براستی چرا ؟!!!!!!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری