کد خبر: ۵۱۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت
شاخص سهام بورس با سرعت تمام در حال فنا شدن است و این مصیبت سهامداران با وجود حباب سازی بادکنک سازان در حالی اتفاق می افتد که که حجم معاملات نیز روزانه در حال کاهش است و این بدان معنی است که اگر سهامداری قید سرمایه سوخته شده خود را بزند و بخواهد از شر سهام خود نجات یابد، خریدار آنقدر کم است که شانس چندانی برای رهایی ندارد.
شاخص بورس امروز هم روند نزولی دارد. قابل پیش‌بینی بود که با سقوط قیمت دلار در بازار آزاد ارز، بورس هم نتواند به روند صعودی برگردد و در همان مسیر گذشته حرکت کند. 

به گزارش خبرنگار اعتدال، امروز هم شاخص کل با گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملات حدود 10 هزار واحد کاهش پیدا کرد و به 1,169,427.67 واحد رسید. تا اینجار ارزش معاملات به قدری ناچیز است که شاخص هم‌وزن تنها پنج صدم درصد کاهش پیدا کرده،   اما شاخص کل تا ساعت 11 و 30 دقیقه یک  درصد عقب‌نشینی دارد.

تداوم بازی باخت باخت در بورس تهران

شاخص بورس امروز هم روند نزولی دارد. قابل پیش‌بینی بود که با سقوط قیمت دلار در بازار آزاد ارز، بورس هم نتواند به روند صعودی برگردد و در همان مسیر گذشته حرکت کند. امروز هم شاخص کل با گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملات حدود شش هزار و ۵۰۰ واحد کاهش پیدا کرد و به محدوده یک میلیون و ۱۷۴ هزرا واحد رسید. 

تا اینجار ارزش معاملات به قدری ناچیز است که شاخص هم‌وزن تنها پنج صدم درصد کاهش پیدا کرده،   فولاد، فملی، شستا، فارس، کگل و فخوز امروز مقصر‌های اصلی ریزش شاخص کل تا اینجای کار هستند. تنها گروهی که می‌توان در بازار امروز به آن امیدوار بود، گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری است که الته شرایط در این گروه هم چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد.

سایه نحس ریزش دلار بر سر بازار سرمایه

در ساعات ابتدایی معاملات امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه از بین ۲۲۱ نماد معامله شده در بورس شاهد کاهش قیمت سهام در ۲۰۳ نماد هستیم و تنها ۱۸ نماد با رنگ سبز به تابلو معاملات آمده‌اند. همچنین در بازار فرابورس ۹۴ نماد نزولی هستند و ۱۷ نماد در مسیر صعودی حرکت می‌کنند. همچنین هنوز تعداد زیادی از نماد‌های بازار سرمایه، شاهد انجام معامله‌ای نبوده‌اند.صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF هرچند پشتشان به بازارگردان گرم است و کاهش چندانی در قیمت واحدهایشان اتفاق نیافتاده، اما آنها هم امروز لباس قرمز به تن کرده‌اند. چراکه نوسانات آنها نمی‌تواند بی‌تفاوت نسبت به نواسانات قیمت سهام باشد. به خصوص در روزی که فلزات اساسی همگی با صف فروش دست و پنجه نرم می‌کنند و سه درصد ارزش سهام خود را از  دست داده‌اند. این نمادهای دلاری بیشترین تاثیر را از تغییرات قیمت ارز می‌پذیرند.

 بانک‌ها به عنوان سهام ریالی بازار شرایط نسبتا بهتری دارند. وبملت، وپاسار و ونوین از جمله نمادهای سبز بانکی هستند و دیگران هم با کاهش نسبی قیمت روبرو شده و خبری از تشکیل صف فروش نیست. محصولات شیمیایی تماما قرمزپوش هستند و در بینشان تنها چند نماد مثل شگویا و شکف روند صعودی در پیش گرفته‌اند. در بازار قرمزرنگ امروز چند نماد وپخش، ساراب، وساخت، واعتبار، دماوند و قیستو از معدود نمادهایی هستند که با افزایش قیمت سهام مواجه شده‌اند. 

به طور کلی امروز گروه‌های فلزات اساسی، محصولات شیمیایی، استخراج کانه‌های فلزی، سرمایه‌گذاری‌ها، نیروگاه‌ها، بیمه‌ها، خودرویی‌ها، مخابرات و فرآورده‌های نفتی بدترین شرایط را در بازار امروز تجربه می‌کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری