کد خبر: ۴۹۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۹
کامران نجف زاده این هفته پس از چند هفته، به خودش استراحت داد و صرفا جهت اطلاع این هفته رو به امیر شجاعی سپرد امیر شجاعی هم اول گزارش رفت سراغ روابط عمومی ریاست جمهوری و گفت برخی روابط عمومی‌ها فکر می کنند رئیس رسانه‌ها و مسئول خبرنگارهای رسانه ها هستند.
 واحد مرکزی خبر نوشت: روابط عمومی ریاست جمهوری این دفعه قمری وفارو به ونزوئلا نبرد . چون دفعه پیش خبر وتصویری رو فرستاده بود که به زعم مسئول تشریفات، نباید می فرستاد . این تصویر مربوط به پرچم جمهوری اسلامی ایران بود که آرم الله و الله اکبر رو اشتباه چاپ کرده بودن و روابط عمومی ریاست جمهوری هم دقت نکرده بود که این پرچم رو عوض کنن و چون قمری وفا این تصویر رو ارسال کرده بوده ازش ناراحت شده بودن . جالبه که اینکارها در حالی انجام می شه که رئیس جمهور کلا بیخبره .

(باصدای احمدی نژاد: قمری وفا کجا بودی هر چی دنبالت گشتم . قمری وفا : ما رو نبردن )

اخیرا میزان جریمه شکار غیر مجار اعلام شد اما به قول امیر شجاعی خبرنگار صرفا ، این جریمه بجای بازدارندگی بیشتر ،شکارچیها رو تشویق میکنه برای شکار . مثلا جریمه شکار گوزن زرد ۵ میلیون تومنه حالا اگه گوزنه ۱۲۵ کیلو باشه جریمه اش میشه کیلویی ۴۰ هزار تومن . خب با این حساب سر انگشتی شکارچیه براش نمی صرفه گوزن بزنه، جریمه اش رو هم درجا بده ؟ ، یه ذره بیشتر از گوشت گوسفند و گاوه دیگه .مگه نه . جریمه عقاب هم یک و نیم میلیون تومان در نظر گرفته شده ، که خیلی از شکارچی ها عقاب ها رو زخمی میکنن و بعد از درمان ، می برن کشورهای همسایه ۲۰۰ - ۳۰۰ میلیون می زنن به جیب .

برخی مسئولین انگار دیواری کوتاه تر از دیوار صدا وسیما پیدا نمی کنند .

مصاحبه رحیمی معاون اول رئیبس جمهور : ما روز گذشته رفتیم اعلام کردیم که قیمت خودرو از ۵۰۰ تا ۴ میلیون تومن با توافق خودرو سازا کاهش دادیم ... صدا و سیما انقدر مصاحبه های گوناگون کرد که گم کرد ... می خوام بگم راه بر مردم گم شد نذاشتن مردم بفهمن که ما چه تصمیمی گرفتیم . ) اما آقای رحیمی صداوسیما با کیا مصاحبه کرد که دولتی نبودند ؟ یکی با همین وزیر صنعت بود که خودش در جریان ،یکی با رئیس شورای رقابت که اون هم زیر مجموعه ریاست جمهوریه .یکی هم با مسئول سازمان حمایت مصرف کننده وتولید کننده که یک سازمان کاملا دولتیه ویکی هم با انجمن خود روسازان که توی همون جلسه شما تشریف داشتند . حالا بازهم میگید تقصیر رسانه است که خودرو گرونه .

اما بشنوید از توصیه های پایان سال استاندار ؛ (با صدای تمدن استاندار تهران : دوستان ادارات ! دوستان سازمانها ! ،‌ عزیزان ! یه تکان بدید ،‌ یه تکان بدید اداراتی که کسری دارید برید اونجا ایجاد بشه. به ما می گید کو پول؟ کو مجوز؟) تمدن جان .مطمئن باش این دوستان و عزیزان اگه این پولَ رو تو امور ضروری تر شهرستاناشون هزینه کنن مردم بیشتر ممنون می شن . (تمدن با یک فیگور بامزه: ما که با هم دیگه بالاخره ندار هستیم دوستان، می دونید که اگر بخوایم انجام بدیم شدنیه ، راه داره)

تحلیلی کارشناسانه و منحصر به فرد درباره لغو تحریمها .

صالحی :الان هم به مردم عزیزمان میگم سال اینده سال بسیار نویدبخشی در این خصوص خواهد بود.
هنوز جوهر این حرفهای وزیرخارجه در روزنامه ها خشک نشده اروپائیها چند نفر دیگر را بردند تو لیست تحریمها و آمریکا ئیها هم بخشی از تحریمها را تمدید کردند .

چند نکته اینجا به ذهنمان رسید .

آقای صالحی بیش از حد خوش بین است آن هم تو این پست حساس . یا خبرها از غیب به وزیر امور خارجه میرسه . یا اسم تحریمها عوض شده و از این به بعد هروقت تحریمها تمدید شد میگیم کاهش پیدا کرده .

آقای صالحی لطفا گزینه صحیح را خودتان انتخاب کنید.

صالحی : آن بار هم که گفتم ، حرفهای من براساس اطلاعاتی است که دارم .

هفته گذشته در محله جمشیدیه تهران تمام درختهای یک باغ رو کندن . جالب اینجاست که این حادثه یک هفته بعد از هفته منابع طبیعی اتفاق افتاد و قراره احتمالا به جای این درختها برج سبز بشه .
این اتفاق رو اهالی محل به صرفا جهت اطلاع گزارش کردن که دستشون درد نکنه .

مصاحبه دو تن از اهالی محل : (درختها رو می سوزونن بعد هم می کنن .)

( تو تاریکی درختهارو می کنن میندازن تو کامیون می برن . )

صرفا جهت اطلاع بلافاصله یه تصویر پخش کرد از استان خوزستان ، که یک بیمارستان رو در حالی ساخته بودن که یک درخت با قدمت بیش از هفتاد سال رو حفظ کرده بودن و سالن بیماران رو دور همین درخت ساخته بودن . مسئولان باید از این مسئولان بیمارستان حفظ محیط زیست رو یاد بگیرن .

وقتی رئیس میادین میوه و تره بار قیمت پیازُ اعلام می کنه ؛

(با صدای رئیس: الان باید پیاز حدود ۱۰۰۰ تومن باشه) و بعد مشتریایی که تازه پیاز خریدن برنامه رو پیامک بارون می کنن ( مازیار ناظمی مجری تهران بیست شبکه پنج سیما : گفتن رفتیم خریدیم ۲۰۰۰ تومن - ۱۵۵۰ تومن - گفتن از ۱۸۰۰ داریم تا ۲۲۰۰) خب دلیل این اختلاف قیمت چیه (با صدای رییس: من الان نرخنامه رو با خودم نیاوردم من عدد هزار و حدود هزار رو عرض کردم ) مجری می پرسه خب حالا قیمت پسته در میادین میوه و تره بار چنده ؟ (با صدای رئیس: شما چرا به پسته گیر دادین) . باشه اینم از پسته. ما مجریان محترم یادمون باشه وارد جزئیات نشیم و فقط از اقدامات انجام شده و در دست بررسی و عملکرد و بیلان کاری سالانه بپرسیم فقط.

بالاخره کلاه قرمزی مهمان عید مردم شد .

بخشی زاده رئیس شبکه دوم سیما ؛ کلاه قرمزی رو مردم ان شا الله ملاحظه خواهند کرد...
پس امسال خوشبختانه کلاه قرمزی رو می بینیم ، فکر کردیم چقدر بد میشد اگه جیگر و ببعی و آقای مجری و فامیل دور به خاطر کمبود بودجه از عید امسال ما دور می شدند و.کلاه قرمزی سرمون نمیرفت.

امیر شجاعی خبرنگار واحد مرکزی خبر که صرفا جهت اطلاع این هفته رو تهیه کرده بود در پایان گزارش گفت این آخرین جهت اطلاع سال ۹۱ بود . از کاستی های برنامه واقعا پوزش می خوایم . خیلی از این کاستی ها سهم ما بود بعضی از اونها هم سهم مسئولان که انشاالله مقابل انتقادها صبر بیشتری پیدا کنند. اگر بودیم و جهت اطلاع همچنان بود سال ۹۲ بازم میاییم. سال نو از همین الان مبارکتون .تو سال جدید روزها و شب های پر امیدی داشته باشید.حاجی فیروزها را این روزها از یاد نبرید (چند ثانیه حاجی فیروز )خداحافظ
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری