کد خبر: ۳۹۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال جشنواره های مختلف در تقویم اسلام وجود دارد. اما بکرید(بکری عید) یا عیدالضحی یکی از عیدهای مشهور در میان مسلمانان سراسر جهان است.

این روز, روز قربانی, برای مسلمانان است. مسلمانان در هند معمولا بز را قربانی میکنند، به همین دلیل است که در اردو (زبان مسلمانان هند و پاکستان) به عنوان بخر Bakhr یا بکری bakri عید شناخته میشود. این عید در اسلام برای جشن گرفتن ایمان محکم برای جانسپاری است.

این عید همزمان با انجام مناسک حج در مکه هستند و مردم دیگر در مساجد نماز میخوانند. گوشت قربانی پس از مراسم در میان دوستان و اعضای خانواده توزیع میگردد. خوراک های مخصوص و شیرینی به مناسبت عید آماده میشود. این مراسم از عید قربان شروع می شود، از دهم تا روز دوازدهم ماه ذی‌الحجه. مردم در روز عید لباس های جدید می‌پوشند، نماز میخوانند، و به دیدار یکدیگر برای تبادل سلام و تبریک میروند. دعاهای ویژه ای برای این سه روز وجود دارد که نماز عید بخشی از این مراسم هست. (1)

بر اساس باورهای دینی، مبادله و توزیع گوشت حیوانات قربانی شده به عنوان برکت در نظر گرفته شده است. و بنابراین مردم بعد از نماز, به دوستان، همسایگان, بستگان و افراد فقیر گوشت قربانی میدهند. با این حال، خانواده بخش کوچکی از گوشت را برای خود به عنوان تبرک نگه میدارد.

تبریک به یک دیگر با گرمترین آرزوها و آماده کردن غذاهای ویژه سنتی به عنوان بخشی از این جشن بزرگ در نظر گرفته شده است. با این حال، در زمان معاصر، روند ارسال اس ام اس یا پیام بکرید به خاطر خصوصات جذابش و سرعتی که دارد, موفق عمل کرده. جدا از گفتن بکرید مبارک، همچنین می توان اهمیت عید را با اس ام اس های دوست داشتنی اعلام کرد.(2)

ادارات دولتی ملی، ایالتی و محلی، ادارات پست و بانک ها در عید قربان بسته هستند. فروشگاه های اسلامی، کسب و کار و دیگر سازمان ها ممکن است بسته بوده و یا ساعات کاهش یابد. کسانی که مایل به استفاده از حمل و نقل عمومی در این روز هستند, ممکن است برای اطلاع از جدول زمانی, نیاز به تماس با مقامات حمل و نقل محلی داشته باشند.(3)

1. igiftstoindia
2.timesofindia
3.timeanddate
ترجمه: مریم وزیری.دانشجوی فوق لیسانس ارتباطات جمعی و روزنامه نگاری
پ.ن:.
مطالب ارسالی بنا بر اعتقادات اهل سنت است که در هند اکثریت مسلمانان را شامل میشوند

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری