کد خبر: ۲۷۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
از مهم‌ترین دلایلی که خرید ملک در قبرس شمالی برای ایرانیان سودآور است، نزدیک بودن قیمت ملک در این کشور به قیمت ملک در ایران است.

قبرس شمالی یکی از بهترین مقاصد مهاجرت از طریق خرید ملک، به خصوص برای ایرانیان است. دلایل بسیاری وجود دارد که باعث شده این سرزمین برای تمام مردم دنیا دلپذیر و جذاب باشد.
از مهم‌ترین دلایلی که خرید ملک در قبرس شمالی برای ایرانیان سودآور است، نزدیک بودن قیمت ملک در این کشور به قیمت ملک در ایران است.
به همین دلیل در ادامه‌ی این مطلب علاوه بر پاسخ به این سوال که قیمت ملک در قبرس شمالی به پول ایران چقدر است؟ به بررسی دلایلی که خرید ملک در قبرس شمالی سودآور است نیز می‌پردازیم.

خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از محبوب‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. قبرس شمالی یک کشور مهاجر پذیر است. قوانین و شرایطی که دولت این کشور در نظر گرفته، همگی به نفع فرد مهاجر است.
به همین دلیل، دریافت اقامت این کشور نیز بدون تشریفات اداری و بسیار آسان است. بیان این موضوع به این معنا نیست که شما بدون کمک گرفتن از وکیل و کارشناس خبره و بدون کسب اطلاعات کافی می‌توانید ملکی را در قبرس خریداری نمایید.
قبرس شمالی نیز مانند هر کشور دیگری، شرایط و قوانین خاصی دارد که اگر بخواهید بیگدار به آب بزنید، ممکن اس سرمایه‌ی خود را به طور کلی از دست بدهید. مثلا در این کشور به دلیل جدایی قبرس شمالی از قبرس جنوبی، اسناد املاک، متنوع هستند. برخی از آن‌ها گران‌تر، برخی ارزان‌تر و برخی حتی ممکن است در آینده موجب دردسر و مشکلات پیچیده‌ای برایتان شوند.
بهتر است قبل از هرگونه اقدامی، با مشاورانی که سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک در قبرس شمالی برای متقاضیان داشته‌اند، صحبت کرده. موارد مورد نیاز، بودجه و شرایطتان را با ایشان در میان گذاشته و در نهایت به صورت حضوری برای مشاهده‌ی خانه‌ها و خرید اقدام نمایید.
ممکن است برایتان سوال شود که چرا از کلمه‌ی حضوری استفاده کردم در حالی که برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیازی به حضور فیزیکی فرد خریدار نیست؟ بهتر است بدانید که وجود امکان خرید غیر حضوری، فرصت‌هایی را برای افراد سودجو و کلاهبرداران فراهم کرده تا بتوانند به راحتی به مقاصد شوم خود دست پیدا کنند.
بنابراین ترجیحا اگر خرید خود را به صورت حضوری، نهایی کنید، امکان سو استفاده از موقعیت سرمایه‌ی شما به حداقل خود می‌رسد.

قیمت ملک در قبرس شمالی به پول ایران چقدر است؟

در وهله‌ی اول باید بدانید که اصولا در قبرس شمالی، قیمت املاک به صورت متری محاسبه نمی‌شود. معمولا تعیین قیمت بر اساس نوع ملک، موقعیت قرارگیری آن، امکانات موجود در خانه، متراژ و ... تعیین می‌گردد.
املاک در قبرس شمالی، به چند دسته متفاوت تقسیم می‌شوند.
• ویلایی – آپارتمانی
• در حال ساخت – ساخته شده
• نوساز – قدیمی ساز
همینطور اسناد املاک نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند.
• سند ترکیش
• سند خارجی
• سند معاوضه‌ای
• سند معلق
توصیه می‌کنیم که برای خرید ملک در قبرس شمالی هرگز سمت املاکی با اسناد معلق نروید. همانطور که از نام آن پیداست، ممکن است بعدها به عنوان املاک معاوضه‌ای به قبرسی‌ها داده شود و یا مشکلات عدیده‌ای برای خریدار به وجود آرود.
در جدول زیر به بررسی قیمت املاک در قبرس شمالی و مقایسه‌ی آن با قیمت ملک در ایران می‌پردازیم. در اواخر آبان 1402 نرخ تبدیل پوند به تومان ایران 52646 است.

نام شهر قیمت ملک به پوند در قبرس شمالی قیمت ملک به پول ایران
لانگ بیچ 1430 ( متر مربع ) 75283780 تومان
فاماگوستا 900 ( هر متر مربع ) 47381400 تومان
لفکوشا 900 ( هر متر مربع ) 47381400 تومان
گیرنه 1153 ( هر متر مربع ) 60700838 تومان

همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت ملک در شهرهای مختلف متفاوت است. دلیل این تفاوت، علاوه بر نوع ملک که آپارتمان، پنت هاوس، ویلایی، ویلایی لوکس و ... است، نوع کابری شهر نیز می‌باشد. به طور مثال فاماگوستا، بیشتر به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر، معروف است.
لانگ بیچ به دلیل داشتن سواحل بی‌نظیر و چشم نواز و ویلاها و تفریحات لاکچری شناخته شده است. در نظر داشته باشید مبالغ مذکور، حداقل قیمت هر متر مربع ملک در این شهرها می‌باشد و همانطور که گفتیم، بنابر عوامل مختلف، ای قیمت‌ها افزایش می‌یابند.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس ترک، نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود. با این روش، علاوه بر حفظ سرمایه‌ی فرد سرمایه گذار، اقامت قبرس برای فرد متقاضی و خانواده‌اش و همچنین مزایای بسیار دیگری نصیب ایشان خواهد شد.
هزینه‌های روزمره در قبرس شمالی، با لیر ترکیه انجام می‌شود به همین دلیل این کشور در زمره کشورهای ارزان قرار دارد و هزینه‌های زندگی در آن پایین است. برخی معاملات مانند خرید خانه در این کشور، با پوند انگلستان که از با ثبات‌ترین و معتبرترین ارزها محسوب می‌شود صورت می‌گیرد.
بنابراین به جرئت می‌توان گفت این نوع از سرمایه گذاری در کشور درحال توسعه و پیشرفت مانند قبرس شمالی، دو سر برد است.
در ادامه به صورت تیتر وار به بررسی سایر مزایای خرید ملک در این کشور به خصوص برای ایرانیان می‌پردازیم:
• نزدیکی قیمت املاک به قیمت املاک در ایران
• نزدیکی جغرافیایی و سهولت در رفت و آمد بین دو کشور ایران و قبرس شمالی
• عدم نیاز به اخذ ویزای خاصی برای ایرانیان
• نزدیکی فرهنگ و آداب و رسوم مردمان دو کشور
• امکان اخذ اقامت برای فرد خریدار به همراه خانواده
ی ارزش افزوده‌ی سالانه که به زمین و ملک تعلق می‌گیرد
• ثبات ارزش پوند انگلستان و در نتیجه سودآور بودن سرمایه‌ گذاری شخص
• امکان خرید اقساطی ملک ( به صورت حداقل 30 درصد پیش پرداخت و الباقی در اقساط بلند مدت و بدون بهره )
• قیمت پایین‌تر املاک نسبت به سایر کشورهای حوزه مدیترانه با شرایط و امکانات مشابه
• امنیت بالا در کشور قبرس شمالی
• مالیات اندک
• پایین بودن هزینه‌های زندگی

قیمت ملک در قبرس شمالی در سال 2023

در کشور قبرس شمالی حداقل قیمت برای املاک کوچک یا با سن بنای زیاد در سال 2023 چیزی در حدود 58 هزار پوند بوده است. حتی در برخی شهرهای کوچک‌تر این کشور نیز قیمت املاک پایین‌تر هستند. با در نظر گرفتن تمامی شرایط، خرید ملک یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

بهترین شهرها برای خرید ملک

اکنون می‌خواهیم به طور مختصر درباره‌ی خرید ملک و زندگی در شهرهای مختلف قبرس شمالی، صحبت کنیم:
نیکوزیا: نیکوزیا به عنوان پایتخت کشور قبرس شمالی، بهترین شهر برای کار و زندگی است. در بین همه‌ی شهرهای این کشور، نیکوزیا بهترین سیستم حمل و نقل را دارد. نرخ مالیات در این شهر 12 درصد و کم‌ترین میزان در بین شهرها است. نیکوزیا جزو 20 شهر برتر برای زندگی مرفه در بین شهرهای اروپایی است.
فاماگوستا: این شهر به عنوان پایتخت دریایی قبرس شمالی نیز شناخته می‌شود. فاماگوستا از شهرهای قدیمی و ساحلی این کشور است. بنادر بزرگی که در این شهر وجود دارد، تاثیر بسیاری در بازرگانی و اقتصاد کشور دارد.
بالاپایس و فاماگوستا در بین شهرهای قبرس شمالی، کم هزینه‌ترین‌ها برای زندگی هستند.

منبع: شرکت زیتون

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری