کد خبر: ۲۷۰۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
اخرین اخبار از غزه
ارتش اشغالگر اعلام کرد که شمار نظامیان کشته شده اش از هفتم اکتبر تا کنون به 341 نفر رسید و شمار نظامیانی که در نبردهای زمینی غزه کشته شدند نیز به 25 نظامی رسید. همچنین ارتش اسرائیل اعلام کرد که از ابتدای حمله زمینی به غزه تا کنون بیش از 260 نظامی اشغالگر زخمی شدند.

به گزارش جماران، در بیست و نهمین روز از جنگ اسرائیل علیه نوار غزه هواپیماهای اشغالگر به بمباران گسترده نوار غزه ادامه داده و چندین منطقه در آن را هدف قرار دادند. در جدیدترین تحول یک پهپاد اسرائیلی منزل «اسماعیل هنیه»رئیس دفتر جنبش حماس را در اردوگاه الشاطیء در غزه با موشک هدف قرار داد.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که در حمله هوایی به یک مدرسه که ده ها آواره را در خود جای داده است بیش از 20 فلسطینی شهید و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که طی روز جمعه رژیم اشغالگر در سه بیمارستان نوار غزه که مهمترین آن مجتمع پزشکی الشفا بود، دست به جنایت زد و آمبولانس ها را بمباران کرد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط دولت در نوار غزه شمار شهدای جنگ علیه غزه به 9227 شهید از جمله 3826 کودک و 2405 زن رسید و شمار زخمی ها نیز به 23 هزار نفر و بیش از دو هزار مفقود رسید.

در مقابل، ارتش اشغالگر اعلام کرد که شمار نظامیان کشته شده اش از هفتم اکتبر تا کنون به 341 نفر رسید و شمار نظامیانی که در نبردهای زمینی غزه کشته شدند نیز به 25 نظامی رسید. همچنین ارتش اسرائیل اعلام کرد که از ابتدای حمله زمینی به غزه تا کنون بیش از 260 نظامی اشغالگر زخمی شدند.

جدیدترین تحولات روز بیست و نهم جنگ غزه:

ترکیه سفیر خود را از تل آویو فرا خواند

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که آنکارا سفیر خود در تل آویو را برای رایزنی فراخواند.

وزارت خارجه ترکیه تأکید کرد که اقدام در سایه عدم پذیرش دعوت ها برای آتش بس در نوار غزه توسط طرف اسرائیلی صورت گرفته است.

 

مصر: هر روز ده ها زخمی از غزه را می پذیریم

وزیر بهداشت مصر اعلام کرد که این کشور روزانه بین 40 تا 50 زخمی از نوار غزه می پذیرد.

وزیر بهداشت مصر تأکید کرد که مصر دارای قدرت پذیرش بسیار بالا یی است و امکانات دولت مصر در دسترس است و به هر کسی از غزه می آید رسیدگی می کند.

 

شمار شهدای غزه به 9488 شهید رسید

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای تجاوز اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون به 9488 شهید رسید.

وزارت بهداشت نوار غزه تأکید کرد که 70 درصد از شهدا زن و کودک هستند.

وزارت بهداشت نوار غزه در ادامه تصریح کرد که تا کنون 2200 گزارش مفقودی دریافت کرده است که 1250 مورد آن کودک هستند و همه این موارد زیر آوار مانده اند.

 

عمان جنایت های اسرائیل در غزه را محکوم کرد

وزارت خارجه عمان امروز شنبه کشتارها و جنایت های جنگی اسرائیل در نوار غزه را به شدت محکوم کرد.عمان همچنین خواستار تشکیل دادگاه بین المللی برای پیگرد جنایتکاران جنگی در همه کشتارها در نوار غزه شد.

 

حزب الله لبنان یک بالن جاسوسی اسرائیلی را سرنگون کرد

خبرنگار المنار گزارش داد که حزب الله یک بالن جاسوسی را که امروز رژیم اسرائیل بالای شهر«مسکاف عام» فرستاده بود را هدف قرار داد و آن را سرنگون کرد.

در همین حال، هواپیماهای رژیم اشغالگر مناطق الحرجیه،عیتا الشعب، رمیش، کفرحمام و کفرشوبا را بمباران کردند.

 

شمار کشته های نظامی اسرائیل 241 و شمار اسیران اسرائیلی نیز به 242 نفر رسید

سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که شمار نظامیان کشته شده این رژیم در عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تا کنون به 241 نظامی رسید و به خانواده های آنها اطلاع داده شده است.

همچنین شمار اسیران اسرائیلی در نوار غزه به 242 نفر رسیده است و به خانواده های آنها اطلاع داده شده است.

 

بازداشت 55 شهروند فلسطینی در کرانه باختری

باشکاه اسیر فلسطینی اعلام کرد که بیش از 55 فلسطینی طی شب گذشته توسط نیروهای اشغالگر در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت شدند.

بدین ترتیب شمار فلسطینی هایی که رژیم اشغالگر از ابتدای جنگ علیه غزه تا کنون بازداشت کرده است به 1900 شهید رسیده است.

 

بمباران یک مدرسه در غزه

خبرنگار الجزیره گزارش داد که رژیم اشغالگر مدرسه الفاخوره در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه که هزاران آواره را در خود جای داده است را بمباران کرد.

در این تجاوز هوایی 3 فلسطینی شهید شده و شماری دیگر دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که رژیم اشغالگر پیش از آن مدرسه اسامه بن زید در منطقه الصفطاوی که ده ها فلسطینی در آن پناه گرفته بودند را با تانک مورد حمله قرار داد و در اثر آن 20 فلسطینی شهید شده و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

 

حمله قسام به نیروهای اشغالکگر در شمال غرب بیت لاهیا

گردان های قسام اعلام کرد که محل تجمع تانک ها و خودروهای زرهی اسرائیلی در شمال غرب بیت لاهیا را با خمپاره مورد حمله قرار داده است.

 

رژیم اشغالگر از صبح تا کنون 3 مسجد را در غزه منهدم کرد/ 54 مسجد در غزه منهدم شدند

دفتر اطلاع رسانی دولت در غزه روز جمعه اعلام کرده بود که رژیم اشغالگر 54 مسجد را به شکل منهدم کرد و به 110 مسجد دیگر نیز خسارت هایی وارد کرد. علاوه بر آن، به 3 کلیسا در نوار غزه آسیب زد.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، ارتش رژیم اشغالگر از صبح تا کنون 3 مسجد را در نوار غزه محاصره شده منهدم کرده است.

ارتش اشغالگر طی ساعت های گذشته دو مسجد«علی بن ابی طالب» و «الاستجابه» را در جنوب شهر غزه بمباران کرد و آنها را ویران کرد.

خبرنگار الجزیره گفت که در اقدامی دیگر رژیم اشغالگر مسجدی را در منطقه الصبره در جنوب شهر غزه بمباران کرد و آن را نیز ویران کرد.

دفتر اطلاع رسانی دولت در غزه روز جمعه اعلام کرده بود که رژیم اشغالگر 54 مسجد را به شکل منهدم کرد و به 110 مسجد دیگر نیز خسارت هایی وارد کرد. علاوه بر آن، به 3 کلیسا در نوار غزه آسیب زد.

 

شهادت 46 خبرنگار در تجاوز اسرائیل به غزه

از ابتدای تجاوز اسرائیل به نوار غزه در هفتم اکتبر تا کنون 46 خبرنگار به شهادت رسیدند.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، دفتر اطلاع رسانی دولت در نوار غزه اعلام کرد که از ابتدای تجاوز اسرائیل به نوار غزه در هفتم اکتبر تا کنون 46 خبرنگار به شهادت رسیدند.

پنجشنبه رژیم اشغالگر صدای دیگری از صداهای واقعیت را در غزه هدف قرار داد و طی آن «محمد ابو حطب» خبرنگار تلویزیون فلسطین به ده ها همکار شهید خود از جمله شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره، ملحق شد.

رژیم اشغالگر ابوحطب و شماری از اعضای خانواده اش را بعد از هدف قرار دادن منزلش در خان یونس در جریان پوشش تجاوز اشغالگر به غزه ترور کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری