کد خبر: ۲۷۰۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷
مقام معظم رهبری :
نیروهای مسلح ما در دوران جنگ خیلی تلاش کردند و فداکاری های بزرگی در بخش‌های مختلف صورت گرفت. نیروهای مسلح جزو نوامیس حتمی هر جامعه هستند.

رهبر انقلاب فرمودند: هدف دشمن انقلاب اسلامی بود. می خواستند انقلاب بی نظیر و کبیر در ایران را سرکوب کنند.

به گزارش خبرآنلاین، در آستانه هفته دفاع مقدس، جمعی از طلایه‌داران، خانواده‌های شهدا، هنرمندان، نویسندگان و امدادگران و پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس صبح امروز (چهارشنبه، ۲۹ شهریورماه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بخش هایی از بیانات مهم رهبر انقلاب را بخوانید؛

*خیلی خدای متعال را شاکرم که به بنده توفیق داد در این جلسه باشکوه و جامع و پرمعنا حضور پیدا کنم و تشکر می‌کنم از کسانی که ترتیب این جلسه را دادند. همچنین تشکر می‌کنم از برادران و خواهرانی که در این آغاز جلسه یک ساعت و خرده‌ای برنامه اجرا کردند. تلاوت قرآن خوب، سرودها عالی و هماهنگ، برنامه مداحی خیلی خوب، سخنران‌ها مطالب بسیار خوبی را بیان کردند. همه تقریبا آن چیزهایی که در دل ما و در ذهن ماست، در حول و حوش مسائل دفاع مقدس و ارتباطش با مردم در همین بیانات این خانم‌ها و آقایان بود.

*واقعه دفاع مقدس را درست به نسل بعدی معرفی کنیم

*این خود احتیاج دارد که تأمل و تفکر شود که راهکار پیدا شود. آنچه که بنده می‌خواهم عرض کنم، این است که واقعه دفاع مقدس یک برهه برجسته و مهمی از تاریخ کشور ماست. این مقطع را، واقعه مهم را باید درست بشناسیم و به اذهان نسل‌های بعدی آن را معرفی کنیم. عقیده راسخ بنده این است که اگر نسل‌های پی در پی ما بشناسند جوانب مهم و معنادار دفاع مقدس را و بدانند که در این واقعه مهم چگونه ملت ایران توانست خود را به سکوی پیروزی برساند و در آنجا با قدرت بایستد. با سربلندی برای آنها در این شناخت درس‌های بزرگی وجود خواهد داشت.

*عظمت واقعه دفاع مقدس را باید شناخت

* عقیده راسخ بنده این است که اگر جوانان ما بشناسند... برای آنها در این شناخت درس های بزرگی وجود خواهد داشت. ما نتوانستیم تاکنون جزئیات این تابلوی عظیم و پرنقش و نگار دفاع مقدس را بشناسیم و بشناسانیم.

*در دفاع مقدس از انقلاب اسلامی، از جمهوری اسلامی که محصول انقلاب اسلامی بود و از تمامیت ارضی کشور دفاع می‌شد.طرف مقابل به این سه چیز حمله کرده بود. البته جبهه اساسی دشمن، هدفش مساله تمامیت ارضی نبود، هدف آنان انقلاب بود. آنها می‎‌خواستند این انقلاب بی‌نظیر و کبیر و مهم که در ایران به برکت جانفشانی مردم اتفاق افتاده بود را سرکوب کنند.

* مسئله در جنگ عراق علیه ایران، فقط تغییر مرز و جغرافیا نبود. هویت یک ملت را هدف قرار داده بودند.

*مسئله‌ دشمن، جمهوری اسلامی‌ ست؛ مسئله‌ ی اصلی این است.

*ما در جنگ کمک کننده‌ای نداشتیم، حتی امکانات و تسلیحاتی را که می‌خواستیم پول بدهیم و بخریم فراهم نمی شد مگر به ندرت و موارد جزئی.

*دفاع مقدس عرصه حضور عمومی ملّت بود. محل تأمین نیرو مسجد، حوزه، دانشگاه، مدارس و پادگان‌ها بودند.

* شرح‌ حال‌ هایی که درباره شهدا نوشته شده است را بخوانیم.

*عظمت واقعه دفاع مقدس را باید شناخت. خیلی کار شده لکن به نظر من جا برای کار هنوز بسیار زیاد است. ما نتوانستیم تاکنون جزئیات این تابلوی عظیم و پر نقش و نگار را بشناسیم و بشناسانیم.

*عظمت این حادثه را از چند زاویه می شود دید:
۱- یکی از زاویه‌ آن چیزی است که از آن دفاع می شود چون بحث دفاع مقدس است از چی دفاع میکردیم ما؟
۲- یکی از این زاویه است که این دفاع در مقابل چه کسی انجام میگرفت، چه کسی هجوم کرده بود که لازم بود دفاع صورت بگیرد؟
۳- زاویه‌ سوم این است که این دفاع به وسیله‌ چه کسانی انجام گرفت؟
۴- زاویه چهارم این است که آثار و دستاوردهای این دفاع چه بود؟

*دفاع مقدس در مقابل چه کسی بود؟ مشوق اصلی، آمریکا بود.

* با اطمینان می‌توانیم بگوییم امروز جوانان ما می‌توانند همۀ مشکلات کشور را حل کنند.

*نیروهای مسلح ما در دوران جنگ خیلی تلاش کردند و فداکاری های بزرگی در بخش‌های مختلف صورت گرفت. نیروهای مسلح جزو نوامیس حتمی هر جامعه هستند.

*بدون نیروهای مسلح جامعه سر پا باقی نمی‌ماند. نیروهای مسلح ایمن‌ساز هستند.

*امنیت همه چیز یک کشور است؛ اگر امنیت نباشد علم، اقتصاد و راحتی نیست.

*آمریکایی ها، اروپایی ها، عرب های منطقه و بلوک شرق به رهبری شوروی سابق، برای حمله به ایران، به صدام کمک کردند اما ملت ایران مقتدرانه روی سکوی پیروزی ایستاد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری