کد خبر: ۲۷۰۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹
نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه توضیحاتی درباره فاسد شدن ۶ هزار تن نهاده دامی گفت که وزیر جهاد کشاورزی به جای فرافکنی دستور بررسی دقیق و فنی را صادر کند.

اعتدال - نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه توضیحاتی درباره فاسد شدن ۶ هزار تن نهاده دامی گفت که وزیر جهاد کشاورزی به جای فرافکنی دستور بررسی دقیق و فنی را صادر کند.

به گزارش جمهوریت، تعدادی از نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۲ شهریور، تذکراتی درباره فاسد شدن ۶ هزار تن نهاده دامی در یکی از انبارهای استراتژیک مطرح کردند که به دنبال آن عبدالرضا مصری نایب رییس محلس به کمیسیون کشاورزی ماموریت بررسی این موضوع را داد؛ در همین راستا محمدجواد عسکری رییس کمیسیون کشاورزی وعده داد که گزارش نظارت میدانی از انبارهای نگهداری ذرت های آلوده صبح فردا دوشنبه (۲۷ شهریور) به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود. اما ماجرای فاسد شدن نهاده‌های دامی مربوط به انباری در شهرستان اسدآباد استان همدان است؛ در توضیح اتفاق رخ داده کیومرث سرمدی نماینده اسدآباد در گفت و‌ گو با جمهوریت بیان کرد: حدود ۲۱ هزار تن نهاده در سیلوی استراتژیک شرکت پشتیبانی دام اسدآباد ذخیره و دپو شده که در سال ۱۴۰۱ از بندر وارد کشور شده اند.

وی یادآور شد: حدود یک ماه پیش دادستانی و دامپزشکی شهرستان به این موضوع ورود کرد.

وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان ذی‌ربط بعد از بررسی های و نمونه گیری ها اعلام کردند بخشی از این نهاده ها فاسد شدند و باید به این موضوع رسیدگی شود اما به آن توجهی نشد.

وی ادامه داد: اخیرا آقای اژه ای رییس قوه قضاییه نیز به این موضوع ورود داشته و دستور بررسی را به رئیس کل داد و اعلام شد گزارش دامپزشکی و بررسی های فنی درباره فاسد شدن ۶ هزار تن نهاده صحت دارد.

سرمدی با اشاره به رد فاسد بودن ۶ هزار تن نهاده دامی از سوی وزیر کشاورزی گفت: علی رغم گزارش‌ نهاد‌ه‌های نظارتی، وزیر کشاورزی در سفر اخیرش به همدان با قاطعیت اعلام کرد که نهاد‌ه ها مشکلی نداشته و دارای گواهی های سلامت است.

ایشان عملا صحبت‌های رییس قوه قضاییه را رد کرد. وی خطاب به وزیر کشاورزی بیان کرد: کاش وزیر جهاد کشاورزی به جای فرافکنی دستور بررسی دقیق و فنی را صادر می کرد و پاسخی مبتنی بر بررسی های علمی و میدانی می‌داد نه اینکه در مصاحبه تلویزیونی با قاطعیت این موضوع را رد کند.

نماینده اسدآباد در مجلس با یادآوری نظرات تشکیلات قضایی، دامپزشکی و نهادهای نظارتی مبنی بر فاسد بودن ۶ هزار تن نهاده دامی گفت: ما منتظر شفاف سازی و توضیحات مستند وزارت جهاد کشاورزی هستیم.

وی درباره وضعیت ۶ هزار تن نهاده دامی گفت:در صورت راستی آزمایی گزارش دامپزشکی و‌ نهادهای نظارتی و دقیق بودن آن، باید ۶ هزار نهاده دامی معدوم شود؛ وزارت جهادکشاورزی که مدعی فاسد نبودن این نهاده های دامی است، مستندات خود را ارائه کند تا نظر نهایی را متخصصان بدهند.

سرمدی درباره جبران ضرر مالی گفت: در صورت اثبات قطعی فاسد بودن نهاده ها دامی، باید مسئولان شرکت پشتیبانی دام و وزارت جهادکشاورزی پاسخگوی زیان وارده به مردم و گرفتاری ایجاد شده باشند؛ همچنین بحث ترک فعل، کوتاهی و اهمال هم بررسی می شود.

این نماینده مجلس درباره علت فاسد شدن نهاده ها دامی گفت: طبق گفته های وزیر کشاورزی در صورت فاسد بودن نهاده ها و نداشتن گواهی سلامت از بندر ترخیص نمی شد؛ اگر صحت فاسد بودن تایید شود علت آن به نحوه نگهداری در سیلو برمی گردد که باید دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها