کد خبر: ۲۷۰۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳
ارزش بازار جهانی مسواک دستی در سال 2022 حدود 6.90 میلیارد دلار امریکا براورد شده است.

تولید انبوه مسواک در کارخانه ژاپنی را ببنید. 45 درصد از مصرف کنندگان جهانی در سال 2021 مسواک‌هایی با درجه نرمی متوسط را خریداری کردند.

به گزارش عصرایران به نقل از گرند ویو سرچ، پیش بینی می شود بزرگی بازار مقدار در سال 2023 به 7.07 میلیارد دلار آمریکا برسد.

 

مسواک ساده ترین و ابتدایی ترین وسیله بهداشت دهان و دندان است و افزایش آگاهی مردم جهان نسبت به حفظ بهداشت و سلامت دندان‌ها، باعث شده مسواک جایگاه ویژه ای در بازار محصولات مراقبت و بهداشت از دهان و دندان پیدا کند.

برخلاف بازار بسیاری از اقلام و محصولات که در دوران شیوع همه‌گیری کووید 19 (کرونا) آسیب دیدند، بازار مسواک و محصولات بهداشت دهان و دندان رشد نشان داد.

در هفته های اول شیوع کرونا که مصرف کنندگان برای خرید اقلام ضروری در خرده فروشی ها در صف می ایستادند، فروش مسواک، خمیر دندان و شوینده های دهان و دندان رونق گرفت.

افزایش نوآوری نیز در این بازار نقش دارد. اندازه و کیفیت موی مسواک، طراحی متفاوت برای گروه های مختلف سنی، تغییر در ساختار و شکل سر محصول، انعطاف پذیری و طراحی‌های جالب دسته آن از تغییرات عمده بخش تولید برای راحتی و کاربردی شدن محصول است.

از طرف دیگر محبوبیت مسواک‌های گیاهی و تجزیه پذیر مانند مسواک‌های بامبو و نشاسته ذرت نیز در حال افزایش است.

محبوبیت مسواک های مدیوم
45 درصد از مصرف کنندگان جهانی در سال 2021 مسواک‌هایی با درجه نرمی متوسط را خریداری کردند.

این مسواک‌ها نسبت به مسواک‌های بسیار نرم کارایی بیشتری دارند و از مسواک‌های سخت که مشکلاتی را برای لثه و زبن ایجاد می‌کنند، محبوب ترند. موهای نرم این مسواک‌ها سایش و تحلیل دندان را کاهش می‌دهند.

در این تصاویر بالا بخشی از نحوه تولید مسواک در یک کارخانه ژاپنی را ببنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها