کد خبر: ۲۷۰۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
این آتش‌سوزی که در پارک ملی کوهستانی در جزیره «تنریفه» اسپانیا رخ داده تاکنون ۴۱ کیلومتر گسترش یافته، مقامات محلی را بر آن داشته تا بیش از ۳۰۰۰ نفر را از منطقه درگیر تخلیه کنند.

آتش‌نشانان روز گذشته (پنجشنبه) برای مهار آتش‌سوزی که در یک پارک ملی کوهستانی در جزیره «تنریفه» اسپانیا رخ داده، تلاش کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آتش سوزی جنگلی در میان هوای گرم و خشک رخ داده است.

این آتش‌سوزی که تاکنون ۴۱ کیلومتر گسترش یافته، مقامات محلی را بر آن داشته تا بیش از ۳۰۰۰ نفر را از منطقه درگیر تخلیه کنند.

یکی از مقامات محلی در این باره گفت: آتش سوزی همچنان در حال پیشروی است.

او پیش از این نیز گفته بود که این آتش سوزی جنگلی، پیچیده‌ترین آتش سوزی است که «جزایر قناری» در ۴۰ سال گذشته با آن مواجه شده است.

صدها آتش نشان در تلاش برای اطفای این حریق هستند.

جزیره تنریفه بزرگ‌ترین جزیره از هفت جزیره‌ای است که مجموعه جزایر قناری را تشکیل می‌دهند.

دمای زمین از زمان شروع عصر صنعتی تاکنون ۱.۱ درجه گرمتر شده و اگر کشورها به شدت از تصاعد گازهای گلخانه‌ای کم نکنند، روند گرمایش ادامه خواهد یافت.

دانشمندان مدت‌هاست هشدار داده‌اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت‌های فسیلی است، توالی موج‌های گرما را بیشتر، شدید و کشنده‌تر می‌کند. این دانشمندان سال‌هاست که می‌گویند دولت‌ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدامات جدی انجام دهند.

هشت سال گذشته داغ‌ترین سال‌های ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همچنین طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده نیز تقریبا و به طور قطع، گرم‌ترین سالی بوده که تاکنون ثبت شده است و در همین حال دوره بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم‌ترین دوره ثبت‌شده خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها