کد خبر: ۲۶۹۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
سازمان هواشناسی در خصوص تغییرات دمای کشور طی هفته آینده و احتمال گرم‌ تر شدن هوا، اظهار کرد: طی هفته آینده دما در کشور بین یک تا 2 درجه افزایش می‌یابد.

ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی با تشریح جزئیات تغییرات دمای کشور طی هفته آینده به مردم توصیه کرد بین ساعت ۱۰ تا ۱۶ از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

به گزارش تسنیم؛ صادق ضیائیان در خصوص تغییرات دمای کشور طی هفته آینده و احتمال گرم‌تر شدن هوا، اظهار کرد: طی هفته آینده دما در کشور بین یک تا 2 درجه افزایش می‌یابد.


تهران گرم‌تر می‌شود

وی ادامه داد:‌ این افزایش دما تقریبا تا اواخر هفته آینده ثابت می‌ماند و در برخی مناطق کشور طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه افت قابل توجه دما را خواهیم داشت.

وی با بیان این‌که افزایش دما در این فصل سال غیرنرمال نیست و مطابق با دوره بلندمدت (30 ساله) کشور است، افزود: پیش بینی می‌کنیم هفته آینده در برخی شهرهای استان خوزستان دما به 50 درجه بالای صفر افزایش یابد. در تهران نیز در بدترین حالت حداکثر دما به حدود 39 درجه افزایش می‌یابد، این دما بر اساس اطلاعات ایستگاه مهرآباد است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به افزایش دما احتمال صدور هشدار از سوی سازمان هواشناسی وجود دارد،‌ تاکید کرد: همانطور که اشاره کردم این افزایش دما غیرنرمال نیست، در صورتی سازمان هواشناسی اقدام به صدور هشدار در سطح‌های مختلف می‌کند که پیش‌بینی دما 5 درجه از متوسط هفته بیشتر باشد که برای ایران چنین اتفاقی نمی‌افتد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی همچنین درباره اشعه فرابنفش گفت: با توجه به این‌که کشورمان روزهای آفتابی زیادی دارد روزهایی که زاویه میل خورشیدی عمود است طبیعتا میزان بیشتر اشعه فرابنفش از استراتوسفر عبور می‌کند. اغلب ایام تابستان اینگونه است و میزان اشعه فرابنفش برای پوست خطرناک است.

ضیائیان با یادآوری این‌که پوشش سنتی ایران به ویژه در جنوب و جنوب شرق برای حفاظت از اشعه فرابنفش بوده و این مسئله (اشعه فرابنفش) جدید نیست، اضافه کرد: با توجه به این موضوع به مردم توصیه جدی می‌کنیم بین ساعات 10 تا 16 در معرض آفتاب قرار نگیرند و از پوشش‌های مناسب و عینک آفتابی استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها