کد خبر: ۲۶۹۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۳
حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در مراسم بزرگداشت آیت‌الله حسن صانعی در حسینیه جماران گفت: بی تردید نقش‌ مؤثر یاران امام در نهضت رهایی بخش امام‌ از سال‌ ۴۲ تا امروز بسیار مهم و حیاتی است و انسان‌های بزرگی‌ و بعضا گمنام حق حیات بزرگی بر گردن نسل‌ امروز و آینده دارند. چرا کوتاهی می‌کنیم و امروز این حبل المتین ها بعضا با نادانی، حسادت یا تحت تأثیر تبلیغات قطع می‌شوند؟ جای آقای هاشمی رفسنجانی در تبلیغات رسمی کجا است؟ در سالگرد جنگ نام او را می‌بینیم؟ در بیلبوردهایی که با پول مردم‌ تهیه می‌شود نام او را می‌بینیم؟ اصلا نسل‌ جوان ما آقای یوسف صانعی و آقای توسلی را می‌شناسد؟

به گزارش اعتدال به نقل از جماران؛ حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در مراسم بزرگداشت آیت‌الله حسن صانعی در حسینیه جماران گفت: به یاد ندارم‌ در زمان حیات امام‌ برای‌ زیارت آن‌ خورشید تابان به‌ حسینیه جماران پا گذاشته باشم و سیمای آقای صانعی را در کنار آیت‌الله توسلی و حاج احمد آقا پشت سر امام ندیده باشم و در کمترین عرصه‌ای از عرصه‌های انقلاب می‌توان چهره‌ امام‌ را دید و چهره‌ مرحوم‌ صانعی همراه‌ و پشت سر ایشان نباشد.

انصاری گفت: بی تردید نقش‌ مؤثر یاران امام در نهضت رهایی بخش امام‌ از سال‌ ۴۲ تا امروز بسیار مهم و حیاتی است و انسان‌های بزرگی‌ و بعضا گمنام حق حیات بزرگی بر گردن نسل‌ امروز و آینده دارند.

وی تاکید کرد: حفظ ایران از دستبرد اجانب و هرگونه‌ خطر، وظیفه هر انقلابی است. اگر ایران آسیب ببیند، همه آسیب می‌بینند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این مردم‌ با فرهنگ و فداکار که‌ قرن‌ها در برابر سیلی حوادث ایران را حفظ کرده‌اند، چه خون دل‌ها که‌ نخورده‌اند.

انصاری خاطرنشان کرد: هر خیمه عمودی دارد اما کدام‌ خیمه صرفا با عمود پایدار مانده‌ است؟! حفظ خیمه نظام به‌ ارکان آن بستگی دارد و اگر قرار باشد با هر بهانه‌ای تمام شخصیت‌هایی که حکم حبل المتین دارند را کنار بگذاریم، اینها یاران امام و انقلابند. و نسل‌ جدید حق دارد بداند چه کسانی این کشور را از یوق استعمار نجات‌ دادند.

وی افزود: اگر نسل‌ جوان ما در عصر حیرت، تحت‌ تأثیر فضای مجازی است، تقصیر همه کسانی است‌ که قلم در دست‌ و تریبون در اختیار دارند.

انصاری گفت: مایه تأسف است که بعضا نظام شاهنشاهی توسط کسانی مورد تطهیر قرار می‌گیرد که شاهد بوده‌اند چه بر سر مردم‌ ایران گذشته است‌.

وی بیان کرد: من در مجمع تشخیص مصلحت نظام با مرحوم‌ آقای صانعی همکار و شاهد بودم هرجا که به سعادت و زندگی مردم‌ خللی وارد می‌شد مثل‌ آتش می‌افروخت.

انصاری گفت: چرا کوتاهی می‌کنیم و امروز این حبل المتین ها بعضا با نادانی، حسادت یا تحت تأثیر تبلیغات قطع می‌شوند؟ جای آقای هاشمی رفسنجانی در تبلیغات رسمی کجا است؟ در سالگرد جنگ نام او را می‌بینیم؟ در بیلبوردهایی که با پول مردم‌ تهیه می‌شود نام او را می‌بینیم؟ اصلا نسل‌ جوان ما آقای یوسف صانعی و آقای توسلی را می‌شناسد؟

انصاری گفت: انقلاب رویش دارد و مرحبا، اما باطل‌ کردن شناسنامه ملت، خیانت به ملت‌ است. کدام‌ ملت‌ می‌تواند با کنار گذاشتن گذشته به‌ سعادت برسد؟!

وی تاکید کرد: زنده‌ کردن یاد و نام امام‌ بدون ترسیم یاد و نام یاران امام در عرصه‌های مختلف، غیر ممکن است.

انصاری گفت: آیت‌الله صانعی قبل از شروع نهضت جذب‌ امام می‌شود. آن زمان جاذبه اصلی امام عرفان و اخلاق بود. مرحوم‌ آقای صانعی در نوجوانی جذب‌ امام می‌شود و تا چند روز قبل بی وقفه وقف امام بود.

وی تصریح کرد: خواهش می‌کنم وصیتنامه عرفانی و اخلاقی امام‌ به حاج احمد آقا را بخوانید؛ که‌ آنجا از مظلومیت فرزندشان دفاع و از آقای صانعی یاد کرده‌اند.

انصاری گفت: خواهش می‌کنم کسانی که از امام خاطره دارند کتمان نکنند؛ خاطرات شما مال مردم‌ است. ای کاش آقای صانعی کمتر در این عرصه مناعت به‌ خرج می‌دادند.

وی بیان کرد: حضرت امام با همه احتیاط های وسواس گونه‌ای که به مسائل مالی داشتند، از آغاز تا پایان، نهایت اعتقاد و اطمینان را به مرحوم‌ آقای صانعی داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تقریبا مسائلی که‌ امام‌ بیان فرمودند به نوعی در پیام مقام معظم رهبری هم هست که‌ مسأله اخلاص، وفاداری، خردمندی، خیرخواهی، بی تظاهری و پر کاری آیت‌الله صانعی در پیام رهبری مورد تأکید قرار گرفته‌ است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها