کد خبر: ۲۶۹۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
فرانشیز یک اصطلاح در بیمه است که همان مبلغ پرداختی توسط فرد بیمه شده است.

فرانشیز بیمه مسافرتی چیست و مقدار آن چقدر است؟

 

فرانشیز یک اصطلاح در بیمه است که همان مبلغ پرداختی توسط فرد بیمه شده است. در بیمه مسافرتی نیز مانند دیگر بیمه‌ها، فرد بیمه شده موظف است در پوشش‌های کوچک، مبلغی را به عنوان فرانشیز پرداخت کرده و مابغی مبلغ به عهده شرکت بیمه است. از آنجایی که بیمه مسافرتی در سفر به کشورهای خارجی اهمیت بالایی دارد، بهتر است با تمام ویژگی‌ها و پوشش‌های آن آشنا شوید. چرا که بسیاری از مسافران، نسبت به مزایای بیمه مسافرتی آشنا نیستند. خرید بیمه مسافرتی ترکیه علی بابا بسیار معتبر است و پوشش‌های بسیار زیادی دارد. البته، بیمه مسافرتی دیگر کشورها نیز توسط علی بابا ارائه می‌شود که می‌توانید از طریق سایت، آن را خریداری کنید.

همه چیز درباره بیمه مسافرتی

قبل از پاسخ به پرسش فرانشیز بیمه مسافرتی چیست؟ باید به معرفی بیمه مسافرتی بپردازیم. در واقع، بیمه مسافرتی مربوط به سفر به کشورهایی همراه با ویزا یا کشورهای خارجی می‌شود. این بیمه تنها در صورتی اجباری می‌شود که برای سفر به مقصد خود، نیاز به ویزا داشته باشید. چرا که برای دریافت ویزا، به مدارک مربوط به بیمه مسافرتی خود نیاز دارید. در این صورت، بیمه مسافرتی امری اختیاری برای مسافران می‌شود.

زمانی که شما خود را بیمه مسافرتی می‌کنید، بیمه گذار و بیمه شده، خودتان هستید. پس از اینکه مدارک بیمه شما کامل شد، شما یک فرد بیمه شده در شرکت مربوطه هستید. حالا، این شرکت‌های بیمه‌ای، تا یک سقف مشخصی به شما پوشش می‌دهند و مابغی هزینه به عهده خودتان می‌شود. به عنوان مثال، یک شرکت بیمه‌ای می‌گوید که برای پوشش‌های درمانی، 25 یورو فرانشیز دریافت می‌کند و تا سقف 50 هزار یورو شما را پوشش می‌دهد. این یعنی، شما برای انجام کارهای درمانی خود، باید 25 یورو پرداخت کنید. مثلا، اگر هزینه درمان شما 500 یورو شده باشد، شما باید 25 یورو پرداخت کنید و مابغی هزینه که 475 یورو است را شرکت بیمه پرداخت می‌کند.

این پوشش بیمه‌ای تا زمانی است که هزینه‌های شما، تا سقف پوشش‌های بیمه مسافرتی شما باشد. به عنوان مثال، اگر هزینه درمان شما، بیش از 50 هزار یورو باشد، بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. در واقع، تا همان 50 هزار یورو را پوشش می‌دهد ولی مابغی هزینه‌ها به عهده خودتان است.

 

فرانشیز بیمه مسافرتی چیست و مقدار آن چقدر است؟

مزایا استفاده از بیمه مسافرتی

تصور کنید که به یک کشور خارجی سفر کرده‌اید و هیچ آشنایی نسبت به قوانین و زبان آن کشور ندارید. اگر یک اتفاق ناگوار مانند سرماخوردگی، تصادف، بیماری و... در سفر برای شما رخ دهد، چه می‌کنید؟ قطعا در آن لحظه حسابی گیج می‌شوید و نمی‌دانید که باید از چه کسی کمک بگیرید. همچنین، از آن‌جایی که هزینه‌های درمانی در کشورهای خارجی مانند کشور ما نیست، ممکن است خرج درمان شما سر به فلک بکشد.

در این شرایط، خوشبخانه بیمه مسافرتی وجود دارد و خرید بیمه مسافرتی ترکیه علی بابا انجام می‌شود. از آن مهم‌تر، بیمه مسافرتی تقریبا اجباری شده و در شرایط اضطراری به کمک شما می‌آید. مزایا بیمه مسافرتی شما، بستگی به پوشش‌های آن و شرکتی که از طریق آن بیمه شده‌اید، دارد. در ادامه به برخی از پوشش‌های بیمه مسافرتی همه شرکت‌های بیمه‌ای می‌پردازیم.

پوشش‌های بیمه مسافرتی

شاید شما هم از آن دسته مسافرانی باشید که آشنایی کاملی نسبت به پوشش‌های بیمه مسافرتی ندارند. این پوشش‌های بیمه مسافرتی، تنها به چند پوشش اصلی خلاصه نمی‌شود. بلکه، پوشش‌های بسیار وسیعی را شامل می‌شود که شما حتی به آنها فکر هم نمی‌کنید. البته، باید بدانید که بیمه مسافرتی توسط شرکت‌های بیمه کمک رسان یا بیمه تکمیلی انجام می‌شود. برخی از پوشش‌های بیمه مسافرتی شامل موارد زیر می‌شود.

 • در صورتی که در طول سفر، برای بیمه شده حادثه‌ای رخ دهد؛ شرکت بیمه او را کشور خودش بازمی‌گردد و هزینه‌های آن را متقبل می‌شود.

 • با پرداخت 25 یورو فرانشیز توسط بیمه شده برای هزینه‌های درمانی جزئی، مابغی هزینه‌های پزشکی و درمانی بیمه شده، پرداخت می‌شود.

 


فرانشیز بیمه مسافرتی چیست و مقدار آن چقدر است؟

 

 • در صورتی که اتفاق ناگواری مانند بیماری شدید یا فوت برای بیمه شده بیافتد، شرکت بیمه، یکی از بستگان درجه یک بیمه شده را به کشور اقامت او منتقل می‌کند.

 • هزینه‌های دندانپزشکی تا سقف پوشش معینی برای بیمه شما پرداخت می‌شود.

 • در صورتی که بیمه شده در طول سفر فوت کند، هزینه‌های انتقال جسد به کشور توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. البته، هزینه‌های خاکسپاری و ترحیم به عهده شرکت بیمه نیست.

 • در صورتی که یکی از بستگان درجه یک بیمه شده فوت کند، هزینه‌های انتقال فرد به کشور، به عهده شرکت بیمه است.

 • هزینه خرید دارو یا هزینه‌های انتقال دارو برای فرد بیمه شده، به عهده شرکت بیمه است.

 • در صورتی که بیمه شده در کشور مقصد خود، درگیر مشکلات حقوقی شود؛ شرکت بیمه تمام هزینه‌های مربوط به وکیل و دیگر هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت می‌کند.

 • اگر مدارک بیمه شده گم شده یا مفقود شود، تمام هزینه‌های اخذ مجددا این مدارک به عهده شرکت بیمه است.

 • بیمه شده می‌تواند حواله‌ای را در کشور مبدا خود به عنوان وثیقه در شرکت بیمه بگذارد. در این صورت، اگر وجه او در طول سفر گم شود یا کم بیاید، می‌تواند از شرکت بیمه درخواست وجه اضافی کند. شرکت بیمه تنها تا مبلغ معادل با حواله بیمه شده را پوشش می‌دهد. همچنین، این مبلغ، پس از اتمام سفر باید به شرکت بیمه بازگردد و حواله پس گرفته شود.

 • هزینه‌های کنسلی پرواز یا تاخیر در پرواز به عهده شرکت بیمه است. همچنین، هزینه خوراک و محل اقامت افراد در طول این مدت نیز به عهده شرکت بیمه است.

 • اگر بارهای بیمه شده در کشور مقصد گم شود و تا بعد از مدت 21 روز پیدا نشود، پرداخت خسارت‌های ناشی از آن به عهده شرکت بیمه است.

این موارد، تمام پوشش‌هایی است که با خرید بیمه مسافرتی ترکیه علی بابا به شما تعلق می‌گیرد. البته، برخی از بیمه‌های تکمیلی، پوشش‌های اضافه‌تری هم دارند که برای آشنایی با آنها باید مطالب مربوط به شرکت بیمه موردنظر را مطالعه کنید. حالا، با آگاهی نسبت به این پوشش‌ها، به اهمیت بیمه مسافرتی پی می‌برید و برای دریافت خسارت‌های خود، آگاهانه عمل می‌کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها