کد خبر: ۲۶۹۲۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰
عضو کمیسیون شوراهای مجلس از مذاکره وزیر کشور و دبیر شورای عالی امنیت ملی با رئیس مجلس برای در دستور کار قرار گرفتن طرح تشکیل سازمان ملی اقامت و تعیین تکلیف این طرح خبر داد.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت طرح تشکیل سازمان ملی اقامت در مجلس، گفت: کلیات این طرح در جلسه علنی به تصویب نمایندگان رسیده و جهت بررسی جزئیات آن به کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس ارجاع شده بود.

وی افزود: بررسی جزئیات طرح تشکیل سازمان ملی اقامت در دستور کار کمیسیون شوراها قرار گرفت و پس از چندین جلسه ارزیابی آن به پایان رسید و جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه شده و در حال حاضر در نوبت رسیدگی در جلسه علنی قرار دارد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: تاکنون 2 مرتبه وزیر کشور از رئیس مجلس خواسته که با توجه به اهمیت موضوع، طرح تشکیل سازمان ملی اقامت در دستور کار جلسه علنی قرار گیرد.

ابوترابی ادامه داد: همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در نامه‌ای رسمی به رئیس مجلس خواستار این شده که طرح مذکور هر چه سریعتر در دستورکار جلسه علنی مجلس قرار گیرد تا این طرح هر چه زودتر تعیین تکلیف شده و تبدیل به قانون شود.

نماینده نجف‌آباد در مجلس بیان کرد: امیدواریم که هیئت رئیسه مجلس توجه ویژه‌ای به طرح تشکیل سازمان ملی اقامت کند تا هر چه زودتر این طرح تبدیل به قانون شود تا بتوانیم اتباع خارجی را سامانه کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری