کد خبر: ۲۶۹۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:
مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه در شرکت ملی نفت ایران نگاه به اکتشاف یک برنامه یکصد ساله است، بیان کرد: با توجه به ذخایر کنونی و تولیدی که داریم قادر هستیم با اطمینان تا یکصد سال آینده نفت و گاز تولید کنیم.

محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه اکتشاف را در پهنه کشور به‌صورت حداکثری می‌بینیم و به اکتشاف متفاوت‌تر از تولید و توسعه نگاه می‌کنیم، بیان کرد: ما در کل کشور باید بتوانیم سرمایه و درآمد و ثروتمان را بررسی کنیم و در این زمینه ذخایر شناخته‌نشده بسیاری داریم که باید از این ظرفیت استفاده و از این دارایی‌ها صیانت کنیم. ما در خط مقدم جبهه و جهاد اقتصادی هستیم تا از این منبع سرشار صیانت و این دارایی زیرزمینی را با ایجاد ارزش افزوده به ثروت برای کشور تبدیل کنیم. غفلت از دارا بودن و بررسی منابع، خلاف صیانت از مخازن است و در این زمینه به‌دنبال آن هستیم تا اکتشاف را در کشور حداکثری کنیم.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه در شرکت ملی نفت ایران نگاه به اکتشاف یک برنامه یکصد ساله است، افزود: با توجه به ذخایر کنونی و تولیدی که داریم قادریم با اطمینان تا یکصد سال آینده نفت و گاز تولید کنیم.

خجسته‌مهر با اشاره به اینکه یکی از دلایل تحریم‌ها به‌دلیل وجود این ثروت بزرگ در کشور است، گفت: وقتی دشمن می‌بیند به‌دنبال خام‌فروشی نیستیم و می‌خواهیم در زنجیره ارزش حضور داشته باشیم، ما را تحریم می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی سخن از اکتشاف می‌کنیم، باید به تولید فکر کنیم، زیرا تولید یکی از مؤلفه‌های اثرگذار در تحولات کشورها بوده و در این زمینه آنچه حائز اهمیت است، نوع قراردادهاست که اکنون به آن توجه ویژه داریم.

معاون وزیر نفت بیان کرد: اکنون بیش از 6 هزار حلقه چاه حفاری کرده‌ایم و حدود 73 درصد از توسعه در بخش گاز مربوط به پس از انقلاب بوده است، همچنین در توسعه میدان‌های نفتی 53 درصد توسعه انجام شده پس از انقلاب بوده است.

خجسته‌مهر گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به ارزش بیش از یک هزار میلیارد دلار نفت صادر کرده‌ایم، در این زمینه بیش از 80 درصد از تولید نفت کشور مربوط به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها