کد خبر: ۲۶۹۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳
سخنگوی وزارت امور خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اسدالله اسدی، دیپلمات گروگان گرفته شده پس از تحمل پنج سال اسارت، تا ساعاتی دیگر به کشور باز می‌گردد.

ناصر کنعانی با اعلام این خبر گفت: اسدالله اسدی، دیپلمات گروگان گرفته شده جمهوری اسلامی ایران پس از تحمل پنج سال اسارت تا ساعاتی دیگر به آغوش میهن اسلامی باز می گردد.

وی ادامه داد: اسدالله اسدی در تاریخ ۹ تیر ۱۳۹۷ با طراحی رژیم صهیونیستی و عاملیت برخی سرویس‌های امنیتی اروپایی، در آلمان به گروگان گرفته شده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سناریوی صهیونیستی - آمریکایی «دروغ بزرگ» با هدف بحران‌سازی در روابط ایران و اروپا روی پرده رفت و این توطئه درست پس از خروج یک جانبه آمریکا از توافق برجام صورت گرفت، اظهار داشت: در این زمینه برخی دولت‌های اروپایی تحت تأثیر القائات رژیم صهیونیستی و گروهک تروریستی نفاق قرار داشتند و آنها با نقض تعهدات بین‌المللی پس از «بازداشت خودسرانه» دیپلمات ایرانی، او را در دادگاهی نمایشی و کاملا سیاسی و مدیریت شده به ۲۰ سال زندان محکوم کردند.

کنعانی افزود: جمهوری اسلامی ایران از بدو امر با اتخاذ مواضع منطقی و در دفاع از حقوق ایرانیان، ضمن اعلام اعتراض و محکومیت نقض مصونیت دیپلماتیک دیپلمات ایرانی، تمام تلاش خود را برای آزادی این شهروند و دیپلمات ایرانی به کار بست و نهایتا در پی نشست‌های متناوب و مشترک امنیتی و رایزنی وزرای خارجه ایران و بلژیک طی توافقی دوجانبه با دولت بلژیک، آزادی این دیپلمات به گروگان گرفته شده محقق شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری