کد خبر: ۲۶۹۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
امیر آشتیانی در واکنش به شایعه تولید مشترک ناو با روسیه گفت: برخی خبرها پایه و اساس ندارد. ما خودمان تولیدکننده هواپیما و ناوشکن هستیم اما ممکن است از دانش آنها برای برخی مشکلاتی که در روند تحقیقات باشد، استفاده کنیم.

امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به شایعه تولید مشترک ناو با روسیه گفت: برخی خبرها پایه و اساس ندارد. ما ارتباطمان با روسیه مانند سایر کشورها راهبردی است و در بخش‌های مختلف تجهیزات و تسلیحات همکاری داریم.

وزیر دفاع تأکید کرد: ما خودمان تولیدکننده هواپیما و ناوشکن هستیم اما ممکن است از دانش آنها برای برخی مشکلاتی که در روند تحقیقات باشد، استفاده کنیم، کما اینکه در بخش‌های مختلف . هرکجا که مجموعه کشور و بخش خصوصی و نیروهای مسلح در گلوگاه‌ها مشکلی داشته باشند قطعا از کمک دیگر کشورها استفاده می‌کنند.

آشتیانی همچنین درخصوص درگیری اخیر در مرز شرق کشور اظهار داشت: امنیت شرق کشور تامین شده است، همه کشورها در مناطق مرزی خود دچار همچنین ناامنی‌هایی هستند و این طبیعی است، از طرفی بالاخره ما مرزهای طولانی داریم و عدم ثبات در آن طرف مرز وجود دارد.

وی تاکید کرد: قطعا مرزبانان ما در مذاکراتی که دارند انجام میدهند پیش بینی های لازم را می‌کنند و ما هم در تجهیز نیروهای مسلح به آخرین ابزار و سلاح‌هایی که به مرزبانان در تامین امنیت کمک می‌کند وظیفه خود را انجام می‌دهیم و نگرانی خاصی نیست.

وزیر دفاع با اشاره به موفقیت ناوگروه 86 ارتش در انجام ماموریت خود گفت: ماموریت نیروی دریایی راهبردی حضور ناوشکن‌ها و شناورهایش در اینچنین ماموریتهایی است و صنعت دفاعی نیز ناوشکن‌ها و سامانه‌های سطحی و‌ زیرسطحی را تولید می کند که قابلیتهای بیشتری دارد و این ماموریتها ادامه پیدا خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری