کد خبر: ۲۶۹۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه چهارم در دستور کار جلسه علنی امروز (چهارشنبه دوم خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی قرار داشت. محمدباقر قالیباف توانست با ۲۱۰ رای برای چهارمین بار رئیس مجلس شود.

 

 

به گزارش اعتدال؛ برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه چهارم در دستور کار جلسه علنی امروز (چهارشنبه دوم خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

برای ریاست مجلس محمدباقر قالیباف، فریدون عباسی و الیاس نادران کاندیدا شدند این درحالی است که پیش از این قرار بود از فراکسیون انقلاب تنها قالیباف برای ریاست کاندیدا شود.

 

زیر پای گذاشتن تعهد فراکسیونی از سوی نیکزاد
درحالیکه روز گذشته در فراکسیون انقلاب ذوالنوری و مصری به عنوان کاندیداهای نواب رئیس انتخاب شدند اما علی نیکزاد این تعهد را زیر پای گذاشت و برای نایب رئیسی کاندیدا شد.

 

امیرآبادی و حاجی دلیگانی هم تعهد فراکسیونی را زیر پا گذاشتند
در حالیکه بر اساس تصمیم اتخاذ شده در فراکسیون انقلاب اسلامی قرار بود احمد نادری، محمد رشیدی، سید محسن دهنوی، مجتبی یوسفی، روح الله متفکر آزاد، علی کریمی فیروزجانی برای کرسی دبیران هیات رئیسه کاندیدا شوند اما احمد امیرآبادی فراهانی، حسین علی حاجی دلیگانی و مرتضی محمودوند نیز برای کرسی هیات رئیسه کاندیدا شدد.

همچنین علی رضایی و محمد حسین فرهنگی تصمیمات فراکسیونی را نادیده گرفتند و برای کرسی‌های نظارت کاندیدا شدند این در حالی است که پیش از این و بر اساس تصمیم جمعی فراکسیون انقلاب قرار بود تنها علیرضا سلیمی، محسن پیرهادی و سید نظام الدین موسوی برای کرسی نظارت هیات رییسه کاندیدا شوند.

 

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس ماند
محمدباقر قالیباف توانست با ۲۱۰ رای برای چهارمین بار رئیس مجلس شود.

در این انتخابات الیاس نادران ۴۷ رای و فریدون عباسی ۷ رای آوردند.

 

نیکزاد از هیات رئیسه مجلس رفت
اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی بر تعهد فراکسیونی در انتخاب نواب رییس پایبند ماندند و بر این اساس عبدالرضا مصری و مجتبی ذوالنوری که پیش از این در مجمع فراکسیون انقلاب اسلامی به عنوان کاندیدای نایب رییس انتخاب شده بودند در مجلس نیز رای آوردند.

عبدالرضا مصری با رای ۱۵۸ به عنوان نایب رئیس اول و مجتبی ذوالنوری ۱۵۲ به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند.

این در حالی است که آرای نیکزاد و ذوالنوری مساوی شد و پس از قرعه‌‌کشی با اعتراض ذولنور رای‌ها دوباره شمرده شد و در نهایت با تکرار قرعه‌کشی به پیروزی وی انجامید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری