کد خبر: ۲۶۹۱۲۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
دولت نجات ملی یمن از امضای نخستین قرارداد نفتی با یک شرکت چینی در زمینه اکتشاف نفت خبر داد.

دولت نجات ملی یمن، از امضای توافق‌نامه با یک شرکت چینی برای سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف نفت خبر داد؛ اقدامی که در  برای نخستین بار از آغاز جنگ یمن از نه سال پیش تاکنون صورت گرفته است.

به نوشته خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، وزارت نفت و معادن دولت نجات ملی یمن، توافق‌نامه‌ای را با شرکت «آنتون اویل» و نماینده دولت چین برای سرمایه‌گذاری در بخش اکتشافات نفتی در یمن امضا کرد.

شرکت آنتون اویل، شرکت چینی فعال در بخش تکنولوژی میادین نفتی در جهان است که در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است. این شرکت در سال ۲۰۰۷، با موفقیت در هیأت مدیره اصلی بورس اوراق بهادار هنگ کنگ ثبت شد و به عنوان نخستین شرکت خصوصی خدمات فناوری میادین نفتی چین در فهرست هنگ کنگ معرفی شد.

بر اساس این گزارش، توافق دولت نجات ملی یمن با این شرکت چینی، پس از مذاکرات متعدد و هماهنگی با شرکت‌های خارجی برای متقاعد کردن آن‌ها به سرمایه‌گذاری در بخش نفت حاصل شد.

 «احمد دراس»، وزیر نفت دولت نجات ملی یمن به شرکت های خارجی نسبت به امضای هرگونه قرارداد با دولتی که آن را «دست نشانده» خواند هشدار و از شرکت های سرمایه‌گذاری خواست برای اطلاع از فرصت‌های سرمایه‌گذاری ، مزایا و تسهیلات مرتبط با آن، به یمن سفر کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری