کد خبر: ۲۶۹۰۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
اگر می خواهید با محدودیت اندازه چمدان در داخل و قسمت بار هواپیما و نکات مهم در انتخاب ابعاد چمدان مسافرتی آشنا شوید، این مقاله برای شماست.

سفر با هواپیما مستلزم رعایت محدودیت های سایز چمدان است که توسط شرکت های هواپیمایی تعیین می شود. اینکه اندازه طول، عرض و ارتفاع و وزن چمدان مسافرتی چقدر باید باشد، می تواند تبدیل به یک نگرانی بزرگ شود زیرا هیچ کس دلش نمی خواد پروازش به خاطر تجاوز از ابعاد چمدان به تاخیر بیفتد. آشنایی با قوانین سایز و وزن چمدان مسافرتی به شما کمک می کند تا از استرس های غیرضروری جلوگیری و یک سفر آرام را تجربه کنید. به همین خاطر در این مطلب ما قصد داریم راهنمای کاملی درباره محدودیت های اندازه چمدان مسافرتی در هواپیمایی ها به شما ارائه دهیم. 

 

ابعاد چمدان مسافرتی

 

ابعاد مجاز چمدان در خطوط هوایی چقدر باید باشد؟

وقتی صحبت از محدودیت ابعاد چمدان مسافرتی در ایرلاین ها می شود، باید ابتدا با انواع این محصول از نظر اندازه آشنا شوید. سایز و وزن چمدان در هواپیما به سه سایز کوچک (کابین هواپیما)، متوسط و بزرگ تقسیم می شود، البته از آنجایی که مفاهیمی مانند کوچک، متوسط و بزرگ بودن نسبی است و در نظر افراد مختلف، این مقدار، متنوع است، باید برای اطمینان از ابعاد استاندارد چمدان مسافرتی خود به دستورالعمل های خطوط هواپیمایی رجوع کنید. به طور کلی اندازه چمدان کوچک، متوسط و بزرگ به صورت زیر می باشد: 

سایز چمدان کوچک:

چمدان کوچک معمولاً به یک کیف دستی مناسب برای سفرهای کوتاه یا به عنوان یک وسیله شخصی اضافی اشاره دارد. کیف های دستی کوچک اغلب دارای ابعادی در حدود 18-20 اینچ (50_45 سانتی متر) طول، 10-14 اینچ (30_20 سانتی متر)عرض و 8-12 اینچ (30_20 سانتی متر) ارتفاع هستند. با این حال، این ابعاد می تواند بسته به شرکت هواپیمایی متفاوت باشد.

سایز چمدان متوسط:

 ساک و چمدان مسافرتی متوسط معمولا در قسمت بار هواپیما قرار میگیرند و معمولا دو نفر می توانند از آنها در سفرهای کوتاه دو یا سه روزه استفاده نمایند. این چمدان همچنین برای سفرهای طولانی یک نفره نیز کافی می باشد. ابعاد چمدان های متوسط ​​معمولاً ابعادی در حدود 24-28 اینچ (70_60 سانتی متر) طول، 16-20 اینچ (50_40 سانتی متر) عرض و 10-14 اینچ (35_25 سانتی متر) ارتفاع دارند. باز هم، ابعاد خاص ممکن است بسته به خطوط هوایی متفاوت باشد.

سایز چمدان بزرگ:

چمدان‌های بزرگ برای سفرهای طولانی یا خانوادگی استفاده می شود و باید در قسمت بار هواپیما قرار بگیرند. سایز چمدان های بزرگ می تواند بر اساس سیاست های خطوط هوایی به طور قابل توجهی متفاوت باشد. با این حال، به عنوان یک دستورالعمل کلی، این کالاها ممکن است بیش از 28 اینچ (71 سانتی متر) طول، 20 اینچ (50 سانتی متر) عرض و  14 اینچ (35 سانتی متر) ارتفاع داشته باشند. برخی از خطوط هوایی ممکن است محدودیت وزن خاصی برای چمدان های بزرگ نیز داشته باشند.

توجه به این نکته مهم است که اندازه دقیق چمدان های کوچک، متوسط ​​و بزرگ می تواند بسته به شرکت هواپیمایی که با آن پرواز می کنید متفاوت باشد. همیشه با شرکت هواپیمایی خاص خود تماس بگیرید تا محدودیت ها و دستورالعمل های اندازه آنها را تعیین کنید تا از رعایت آنها اطمینان حاصل کنید و از هرگونه هزینه یا عوارض اضافی جلوگیری کنید.

 

راهنمای انتخاب سایز چمدان مسافرتی داخل هواپیما

 

نکاتی که باید در تعیین سایز استاندارد چمدان در هواپیمایی ها در نظر بگیرید

درباره خط ‌مشی‌های خطوط هوایی تحقیق کنید:

 قبل از شروع بسته‌بندی، باید درباره محدودیت‌های اندازه چمدان و خط‌مشی‌های ایرلاینی که قصد دارید با آن پرواز کنید به خوبی اطلاعات کسب کنید، تا با دیتاهای دقیق و به‌روز درباره سایز مناسب چمدان‌های دستی و بزرگتر دریافت کنید.

  • چمدان خود را اندازه گیری و وزن کنید:

 برای تعیین ابعاد چمدان خود از جمله طول، عرض و ارتفاع از یک متر استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که چمدان های شما با حداکثر اندازه مجاز تعیین شده توسط شرکت هواپیمایی مطابقت دارند. علاوه بر این، چمدان های خود را وزن کنید تا مطمئن شوید که در محدوده وزن مجاز قرار دارند تا از هرگونه هزینه اضافه بار جلوگیری کنید.

  • روی چمدان سبک سرمایه‌گذاری کنید:

 چمدان‌های سبکی بخرید که وزن غیرضروری به بار اضافی شما اضافه نکند. به دنبال موادی مانند پلی کربنات یا نایلون باشید که بادوام و در عین حال سبک وزن هستند. به یاد داشته باشید، هر یک ریالی که برای خرید چمدان مسافرتی پرداخت می کند در مورد محدودیت وزن چمدان مهم است.

  • وسایل کوچک را در داخل کیف دستی خود بگذارید: 

با بسته بندی وسایل ضروری، دم دستی و اشیاء قیمتی در کیف دستی خود، هزینه حمل چمدان مسافرتی را به حداکثر برسانید. ب این کار در طول پرواز به موارد مهم دسترسی دارید و می توانید از مشکلات احتمالی مربوط به گم شدن یا تاخیر بارهای تحویل‌شده جلوگیری کنید.

  • بسته بندی کارآمد:

 وسایل خود را به صورت استراتژیک سازماندهی کنید تا بهترین استفاده را از حجم چمدان مسافرتی خود بکنید. برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها و صرفه جویی در فضا، لباس ها را به جای تا کردن آنها رول کنید. همچنین می توانید از کیسه های فشرده سازی برای کاهش حجم لباس خود و به حداکثر رساندن فضای موجود در داخل کیف خود استفاده کنید.

  • از کیسه های فشرده سازی استفاده کنید: 

اگر پیش بینی می کنید که در سفر برگشت خود به فضای اضافی برای سوغاتی یا اقلام اضافی نیاز دارید، از کیسه های فشرده سازی برای کاهش اندازه اقلام حجیم استفاده کنید. امروزه چمدان هایی وجود دارند که سایز آنها افزایش پیدا می کند. شما میتوانید با خرید این نوع چمدان ها، در صورت لزوم، وسایل اضافی خود را در آنها نگهداری کنید. 

  • برای اقلام بزرگتر از قبل برنامه ریزی کنید: 

اگر اقلام بزرگی دارید که از حد استاندارد اندازه چمدان فراتر می روند، از قبل برای جابجایی خاص یا هزینه های اضافی با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید. برخی از خطوط هوایی ممکن است از شما بخواهند که ترتیبات قبلی را برای چمدان های بزرگ انجام دهید تا از فرآیندهای چک-این و سوار شدن به هواپیما مطمئن شوید.

  • حواستان به اندازه اقلام شخصی باشد:

 به غیر از کیف دستی اصلی، بیشتر ایرلاین ها به مسافران این امکان را می دهند که یک وسیله شخصی مانند کیف لپ تاپ، کیف پول یا کوله پشتی کوچک حمل کنند. اطمینان حاصل کنید که کیف شخصی شما با محدودیت های ابعاد هواپیمایی ها نیز مطابقت دارد.

  • چک کردن دوبار قبل از خروج:

 در نهایت، قبل از عزیمت به فرودگاه، اندازه و وزن چمدان خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که با محدودیت های شرکت هواپیمایی مطابقت دارد. این چک کردن دوباره به جلوگیری از هرگونه اتفاق یا تعدیل لحظه آخری که می‌تواند باعث تاخیر یا تحمیل هزینه شود، کمک می‌کند.

  • استفاده از ویژگی‌های قابل ارتقا:

همان طور که پیشتر گفتیم، برخی از مدل های چمدان مسافرتی، قابلیت افزایش سایز و حجم دارند. به دنبال چمدانی با محفظه‌های قابل افزایش باشید تا اقلام اضافی را در خود جای دهید و در عین حال در محدودیت‌های اندازه خطوط هوایی باقی بمانید.

پیروی از این نکات به شما کمک می‌کند محدودیت‌های اندازه چمدان مسافرتی را رعایت کنید و از تجربه سفری روان‌تر اطمینان حاصل کنید و از هر گونه مشکل یا عارضه‌ای در مورد چمدان خود اجتناب کنید.

 

ابعاد چمدان مسافرتی

 

خرید انواع سایز چمدان از فروشگاه کیف پارک

فروشگاه پارک بگ، با بیش از نیم قرن سابقه درخشان، در زمینه فروش انواع کیف و چمدان اصل فعالیت میکند. فروشگاه کیف پارک در اصفهان واقع است، اما شما می توانید با مراجعه به سایت پارک بگ، انواع چمدان برزنتی و پلی کربنات با سایز کابین، کوچک، متوسط و بزرگ را در رنگ ها و طرح های مختلف مشاهده و خرید کرده و سپس سفارش خود را درب منزل تحویل بگیرید. لازم به ذکر است که فروشگاه کیف و چمدان پارک بگ در آماده خدمات رسانی در سراسر ایران می باشد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری