کد خبر: ۲۶۹۰۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
امیر نصیرزاده:
فرمانده نیروی دریایی روسیه با جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح دیدار کرد.

امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در دیدار دریاسالار نیکولای یومنوف، فرمانده نیروی دریایی روسیه با وی، ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار، سطح روابط دو کشور را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: طی سال‌های اخیر روابط بین ایران و روسیه هم در سطح دوجانبه هم در سطح بین‌المللی رشد خوبی داشته و دیدار مقامات عالیرتبه دو کشور بیانگر این امر است.

وی ادامه داد: این تحولات بیانگر ایجاد یک ائتلاف بسیار مهم در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای در مقابل ائتلاف غرب است که به دنبال ایجاد نظم تک قطبی در جهان است.

جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در آستانه شکل گیری نظم جدید جهانی هستیم اظهار داشت: جهان در آستانه شکل‌گیری یک نظم جدید جهانی است؛ برگزاری رزمایش‌ها و مراودات بین‌المللی و همچنین ائتلاف بین ایران، چین و روسیه بیانگر یک نظم جدید جهانی است.

نصیرزاده سفر ناوگروه ۸۶ نداجا را یک اقدام تاریخی دانست و تصریح کرد: نیروهای دریایی دو کشور ظرفیت‌های بسیاری مناسبی برای گسترش همکاری‌ها دارند و در صورت افزایش سطح همکاری بین دو نیرو، یک قدرت دریایی شکل خواهد گرفت.

وی افزود: اجرای گشت مشترک دریایی در مناطق مهمی مانند دریای مدیترانه، خلیج عدن و اقیانوس هند اقدام مهمی است که در صورت اجرایی شدن می‌تواند نقش مهمی در ثبات امنیت در این مناطق داشته باشد.

جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح احداث راه آهن رشت آستارا را گامی موثر در راستای تکمیل کریدور شمال جنوب دانست و خاطرنشان کرد: افزایش سطح همکاری‌های نظامی و امنیتی بین تهران و مسکو تاثیرات بسیار مثبتی روی موضوعات اقتصادی و سیاسی دو کشور خواهد گذاشت؛ علاوه بر این، در صورتی که امنیت منطقه به دست کشورهای منطقه تامین شود دیگر نیازی به حضور نیروهای فرامنطقه‌ای نخواهد بود.

همچنین فرمانده نیروی دریایی روسیه در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران گفت: رهبران ما مسیر را به ما نشان دادند و کاملا درست است که یک نظام تک قطبی نمی تواند در جهان وجود داشته باشد و آن چیزی که مهم است این است که ما کشورهای دوست باید با هم متحد بشویم و در مقابل این نظم تک قطبی بایستیم و الان اتحاد ما در شرایط خوب و قابل قبولی هست.

وی همکاری نیروهای دو کشور را بیانگر اتحاد و قدرت دو کشور دانست و عنوان کرد: ملت های ایران و روسیه حرکت رو به جلویی دارند و چیزی که خیلی مهم است شناخت و اتحاد دو ملت است زیرا نقش مردم در قدرت هر کشوری بسیار مهم است.

دریاسالار یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه با اشاره به دیدارش با فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما هم اکنون به یک زبان مشترک بین دو نیروی دریایی رسیده ایم و کاملا یکدیگر را درک می کنیم. این امر نشان می دهد ما با هم متحد هستیم و هیچکس نمی تواند به چشم بد به ما نگاه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری