کد خبر: ۲۶۸۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۸
جان کربی:
ایالات متحده با تکرار برخی برخی ادعاهای بی‌اساس اعلام کرد که با توجه به آنچه «افزایش تهدیدات ایران علیه کشتیرانی در آب‌های منطقه خلیج‌فارس» خوانده شده است، آمریکا نیروهای نظامی کمکی بیشتری به این منطقه نفت‌خیز می‌فرستد.

به گزارش ایلنا به نقل از العربیه، ایالات متحده با تکرار برخی برخی ادعاهای بی‌اساس اعلام کرد که با توجه به آنچه «افزایش تهدیدات ایران علیه کشتیرانی در آب‌های منطقه خلیج‌فارس» خوانده شده است، آمریکا نیروهای نظامی کمکی بیشتری به این منطقه نفت‌خیز می‌فرستد.

در این گزارش آمده است که این اقدام در پی توقیف دو نفتکش توسط تهران در آب‌های خلیج‌فارس صورت می‌گیرد که یکی از آنها عازم ایالات متحده بود.‌

«جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، با اشاره به اینکه «جزئیات این تقویت نیرو، در روزهای آینده منتشر خواهد شد»، گفت: «وزارت دفاع مجموعه‌ای از اقدام‌های را برای تقویت موقعیت دفاعی ما انجام خواهد داد».

کربی مدعی شد که ایران طی ۱۵ سال گذشته برای ۱۵ کشتی تجاری با پرچم کشورهای خارجی ایجاد «آزار، حمله یا مداخله» کرده است.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود که واشنگتن «به هیچ قدرت خارجی یا منطقه‌ای اجازه نخواهد داد که آزادی کشتیرانی از طریق آبراه‌های خاورمیانه از جمله تنگه هرمز که یک پنجم صادرات بین‌المللی نفت از آن عبور می کند را تهدید کند».

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری