کد خبر: ۲۶۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
مرتضوی در اراک:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته در هپکو صحبت از تولید ۲۶۰ دستگاه ماشین‌آلات در سال بود ولی اکنون در این شرکت تولید ۸۵۰ دستگاه تا پایان سال هدف‌گذاری شده است.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در جمع خبرنگاران در شرکت هپکو اراک اظهار کرد: شرکت هپکو یکی از افتخارات صنعت به‌ویژه صنایع ماشین‌سازی کشور بود که به دلیل بی‌تدبیری‌ها در دهه ۹۰، قدری با مشکلات مالی مواجه شد و ناچاراً این شرکت بابت مطالبات به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد.

 
وی افزود: این موضوع در دو مقطع زمانی در دوره ریاست آیت‌الله رئیسی بر قوه قضاییه و همچنین در زمان حال مورد توجه ایشان قرار گرفت. چنان‌که در زمان تصدی ریاست دستگاه قضا از این شرکت بازدید داشتند و دستوراتی نیز در رابطه با پیگیری مسائل شرکت صادر کردند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که خوشبختانه چرخ تولید در این صنعت، مجدداً به حرکت درآمد، گفت: سال گذشته که بازدیدی همراه ریاست محترم جمهور از این کارخانه صورت گرفت، صحبت از تولید ۲۶۰ دستگاه در سال بود ولی اکنون در مجموعه شرکت هپکو تولید ۸۵۰ دستگاه تا پایان سال هدف‌گذاری شده است.
 
مرتضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم این شرکت بتواند به طرفیت اسمی برسد چرا که نیاز کشور به ماشین‌آلات سنگین، بالا و دانش فنی این کارخانه در این رابطه دانش مطلوبی است.
 
وی تأکید کرد: سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون گلوگاه‌ها را شناسایی و برطرف کرده‌اند و با هم‌افزایی که با سایر شرکت‌ها و دستگاه‌ها صورت می‌گیرد امیدوارم این مجموعه بتواند بخش اعظم نیاز کشور را تأمین کند البته باید از دانش دانشمندان استفاده شود و معتقدم اگر از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها استفاده شود در سنوات آینده می‌توان وابستگی این صنعت را به واردات تقریباً به صفر رساند.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری