کد خبر: ۲۶۸۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
معاون حقوقی رئیس جمهور در گفت‌وگو با ایرنا:
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه در سال برگزاری انتخابات مجلس قرار داریم، بهتر است طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی هرچه سریعتر به نتیجه برسد تا شاهد انتخابات پر شورتری در اسفندماه باشیم.

«محمد دهقان» در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا، درخصوص «آخرین وضعیت لایحه جامع انتخابات»، اظهار داشت: طرحی پیرامون انتخابات از ادوار گذشته در مجلس شورای اسلامی مطرح بوده که طرح نسبتاً خوبی به نظر می‌رسد که همه اجزا و افراد ذی مدخل در آن مشارکت داشته اند. اینکه در سال انتخابات لایحه ای بخواهد مورد بررسی قرار بگیرد، مشخص نیست چقدر به نتیجه بینجآمد.

وی درباره جزئیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس، بیان کرد: امکاناتی برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات در این طرح پیش بینی شده و در خصوص بررسی صلاحیت ها نیز چارچوب مشخصی معین شده است.

به گفته دهقان، در طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات زمان بیشتری به شورای نگهبان اختصاص داده شده تا بتواند صلاحیت داوطلبان را مورد رسیدگی قرار دهد و با این شرایط از «عدم احراز» پرهیز خواهد شد.

معاون حقوقی رئیس جمهور ادامه داد: طبق طرح مجلس برای کسانی که صلاحیت آنها مورد تایید واقع نشود قاعده ای در نظر گرفته شده تا بتوانند با اعضای شورای نگهبان گفت وگو هایی را انجام بدهند تا حق کسی در تایید صلاحیت ها تضییع نشود.

دهقان با یادآوری اینکه در زمان حضورش در شورای نگهبان با مجلس در تدوین این طرح مشارکت داشته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در برگزاری سال انتخابات مجلس قرار داریم، بهتر است این طرح به نتیجه برسد تا شاهد انتخابات پر شورتری باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری