کد خبر: ۲۶۸۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
تصمیم اتحادیه عرب امروز در یک جلسه در پشت درهای بسته گرفته و بلافاصله اجرایی شد و نمایندگان سوریه می‌توانند از امروز رسما در اجلاس شرکت داشته باشند.
خبرنگار شبکه سعودی العربیه در این باره اعلام کرد: وزرای خارجه اتحادیه عرب طی یک جلسه مشورتی پشت در‌های بسته درباره بازگشت مشروط سوریه به اتحادیه عرب پس از غیبت ۱۲ ساله، توافق کردند.
 
به گزارش ایسنا؛ العربیه همچنین اعلام کرد: در پیش نویس این تصمیم که متعاقباً رسماً منتشر می‌شود، آمده است: شرکت هیئت‌های سوری در جلسات اتحادیه عرب از امروز هفتم مه از سر گرفته خواهد شد.
 
بنا به گزارش رسانه های عربی؛ تصمیم اتحادیه عرب امروز در یک جلسه در پشت درهای بسته گرفته و بلافاصله اجرایی شد و نمایندگان سوریه می‌توانند از امروز رسما در اجلاس شرکت داشته باشند. به این ترتیب در اجلاس بعدی که ماه آینده در ریاض برگزار می‌شود هیات نمایندگی سوریه حضور خواهد داشت.
 
در ماه‌های اخیر ارتباط سوریه با کشورهای عرب متحول شده است. پنج هفته پیش وزیر خارجه سوریه پس از دوازده سال به قاهره سفر کرد و کمتر از دو هفته بعد به عربستان، یک هفته بعد وزیر خارجه عربستان به دمشق سفر و با بشار اسد دیدار کرد.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری