کد خبر: ۲۶۸۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه زیرساخت‌های درمانی و سلامت کشور با مشارکت تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میسر است.
به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در همایش سراسری رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با گرامیداشت مقام معلم و تبریک ایام، اظهار داشت: آمارها در دانشگاه‌ها خصوصاً دانشگاه‌های علوم پزشکی چه در حوزه وظایف بهداشتی، چه در حوزه درمان و چه در حوزه آموزش نشان می‌دهد که مسیر روبه رشدی را طی می‌کنیم.
 
وی افزود: شاخص‌های سلامت ما در گذشته مواجه با چالش‌های جدی و دسترسی مردم به درمان بسیار دشوار بود.
 
مرتضوی با بیان این‌که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی نرخ امید به زندگی از ۵۴ سال در اوایل انقلاب به ۷۸ سال رسیده است، گفت: این امر به واسطه اهتمام پزشکان، توسعه علوم و افزایش رفاه اجتماعی پدید آمده است.
 
وی با اشاره به طرح برخی از مشکلات از سوی رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، افزود: توجه به ارتقای نظام سلامت از مؤلفه‌های مهم توسعه رفاه اجتماعی در کشور است.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش مهم سازمان تأمین اجتماعی در مسیر ارتقای نظام سلامت کشور گفت: در دولت مردمی سیزدهم با دستور ریاست محترم جمهوری برای جبران ناترازی صندوق، در چند مرحله پرداخت بدهی کلان تأمین اجتماعی صورت گرفت.
 
مرتضوی بر لزوم تسویه بدهی‌ها و مطالبات سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تأکید کرد و گفت: اصلاح ساختار معیوب گذشته به رفع ناترازی و کسری بودجه کمک می‌کند.
 
وزیر رفاه با تأکید بر اهمیت مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت در حوزه سلامت و درمان، گفت: ارتقای زیرساخت‌های درمانی کشور می‌تواند در قالب پروژه‌های مشترک دو طرف دنبال گردد.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری