کد خبر: ۲۶۸۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹
سردار تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه:
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در آینده نزدیک شاهد رونمایی از ناو هواپیمابری خواهید بود که در دنیا مدل مشابهی برای آن وجود ندارد.

سردار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه عصر 5شنبه در جمع دانشجویان راهیان پیشرفت در نمایشگاه دستاوردهای این نیرو اظهار کرد: در آینده ناو هواپیمابری را شاهد خواهیم بود که در دنیا وجود ندارد.

به گزارش فارس، بخش هایی از اظهارات سردار تنگسیری را در ادامه می خوانید:

  • این ناو هم قابلیت حمل هواپیما و هم قابلیت حمل تعدادی شناور موشک انداز را در درون خود را دارد که مشابهی در دنیا برای آن وجود ندارد.
  • شناورهای شهید مهدوی و شهید رودکی تجربه موفق ورود به این عرصه و ساخت شناورهایی برای ارتقای توان دریاروی طولانی است که نسل های جدیدتر شناورهایی با قابلیت های بیشتر را در آینده نیز شاهد خواهید بود.
  • شناور کاتاماران شهید سلیمانی به عنوان تجربه موفقی است که توانایی انجام بیش از 5500 مایل دریایی مأموریت مستقل را داراست و چون از دانش خاصی در فرآیندهای ساخت آن برخوردار شده، می تواند در دریاهای مواج به پیش رفته و با کمترین تکان، بیشترین کارایی را در انجام عملیات نظامی از خود نشان دهد.
  • نیروی دریایی سپاه با مجموعه چند قایق راکت انداز تشکیل شد اما امروز مجهز به انبوهی از تجهیزات متنوعی است که در حوزه موشکی، شناوری، پهپادی و ... همگی ساخت داخل هستند و هر روز فرآیند ارتقای این تجهیزات با دقت بیشتری دنبال می شود به طوری که شناورهای راکت انداز نیروی دریایی سپاه اکنون مجهز به موشک های نقطه زن شده اند.
  • در حوزه رزم دریا نیز با دقت به هر سناریویی فکر شده تا متناسب با تهدید، جنگ افزار مطلوب نیز در اختیار رزمندگان وجود داشته باشد و در زمینه ایجاد سامانه های پدافندی دریاپایه نیز کارهای فراوانی صورت گرفته است که شناورهای رزمی بتوانند در صورت ایفای مأموریت از پوشش مستمر پدافندی برخوردار باشند و اینها در موقعیت میدانی به خوبی آزمایش خود را پس داده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری