کد خبر: ۲۶۸۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
مرتضوی در همایش سراسری مدیران بانک رفاه کارگران:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رشد تولید را در گرو تدابیر نظام بانکی دانست و تأکید کرد: محور پرداخت تسهیلات در مسیر رشد تولید باید تسهیل شود.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در نخستین همایش سراسری هم‌اندیشی - آموزشی مدیران صف و ستاد بانک رفاه کارگران اظهار کرد: مخاطب اصلی بیانات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید(مهار تورّم و رشد تولید) همه آحاد جامعه به‌ویژه مسئولین هستند تا با تلاشی مضاعف به مؤلفه‌های تعریف‌شده در مهار تورّم و رشد تولید در کشور دست یابیم.

 
وی از بانک‌ها به‌عنوان یکی از عناصر کلیدی مهار تورّم و رشد تولید در کشور نام برد و افزود: افزایش رشد تولید موجب کاهش هزینه‌های تمام‌شده کالا می‌شود و در نهایت روند کاهشی تورّم را ممکن می‌سازد.
 
مرتضوی، علت تورّم کشور را رشد نقدینگی و افزایش پایه‌پولی عنوان کرد و گفت: دولتمردان و به‌ویژه مدیران نظام بانکی کشور باید مراقب افزایش پایه‌پولی و خلق پول بدون پشتوانه باشند.
 
وی وظیفه اصلی نظام بانکداری را امانت‌داری اموال ملت دانست و تصریح کرد: بانک رفاه کارگران، متکثرترین بانک کشور است که تقریباً نزدیک به ۵۰ میلیون کارگر ایرانی ذی‌نفع دارد.
 
وزیر رفاه تأکید کرد: محور اصلی سرمایه‌گذاری‌های بانک رفاه باید در مسیر افزایش اشتغال و رشد تولید باشد.
 
مرتضوی به برخورد مناسب و محترمانه با مردم تأکید کرد و بزرگترین سرمایه کشور را مردم دانست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری