کد خبر: ۲۶۸۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
سردار قاآنی:
فرمانده سپاه قدس گفت: جمهوری اسلامی به دنبال مزدور پروری نیست و ایران به کسی سلاح و پول نمی‌دهد که حرف او را گوش کند؛ بلکه اینجا محل آقاپروری است و تولید عزت و آقایی می‌کند.
ایران به کسی پول و سلاح نمی‌دهد که حرف او را گوش کند/ عنان فکری مردم در دست روحانیت است

سردار قاآنی، ۱۴ اردیبهشت در مجمع عمومی نمایندگان طلاب که در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد، عنوان کرد: دو واژه «مقاومت» و «بسیج» از واژه‌های فراموش شده‌ای بود که انقلاب اسلامی آنان را احیا کرد.

وی ادامه داد: مقاومت جزو موضوعات زیرساختی برای مسلمانان است که با وجود چنین ویژگی می‌توانند کار را به اتمام برسانند و بدون آن یا در بین راه، خسته شده و یا مسیر را عوض می‌کنند. امام راحل بعد از انقلاب اسلامی مسیر عزت و سربلندی جامعه اسلامی را مشخص کردند که باید برای دفاع از ارزش‌های خود بایستیم و مقاومت کنیم.

وی بیان کرد: اگر کسی از ما بپرسد بالاترین دستاورد در جنگ چه بود؟ اعلام می‌کنم بالاترین دستاورد جنگ، انسان‌سازی بوده است؛ امام راحل جنگ را به دانشگاه انسان‌سازی تبدیل کرد و انسان‌هایی که در جنگ ساخته شدند، در هیچ دانشگاهی نمی‌توانستند ساخته شوند.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به مقابله‌های ایران با اسرائیل، اظهار کرد: ایران اسلامی مدافع مظلوم است و حوادث مهمی را پشتیبانی کرده است و امروز اسرائیل به ذلت افتاده است. اسرائیل در حال حاضر به نقطه‌ای از ذلت رسیده که دورتادور خود را سیم و رادار قرار داده تا کسی وارد حریم او نشود.

قاآنی اضافه کرد: امروز به حول قوه الهی و به برکت حرکت جمهوری اسلامی و رشد فرزندان اسلام در زیر سایه فرهنگ مقاومت، بعضی از روزها بیش از ۳۰ عملیات در کرانه باختری انجام می‌شود که رسانه‌های آنان تلاش بر عدم بیان آن دارند.

وی اظهار کرد: قبل از مسلح شدن کرانه باختری هر ساله به اندازه انگشتان دو دست هم عملیات نمی‌شد؛ اما امروز جوانان باغیرت فلسطینی با درس گرفتن از این فرهنگ در عین حالی که در تمام عملیات‌ها برآورد شهادت دارند؛ اما جانانه وارد میدان می‌شوند و ترسی از شهادت ندارند.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه قدس هدف نهایی نیست؛ بلکه قدس هدف واسط است، عنوان کرد: امروز جوانان فلسطینی رژیم صهیونیستی را ذلیل کرده‌اند و این رژیم جنایتکار در هیچ زمانی به این اندازه ذلیل نشده بود.

وی افزود: بحمدالله واژه مقدس مقاومت، واژه‌ای است که دشمنان سرسخت اسلام هم به آن معترف‌اند و جالب است که بدانید اصل مقاومت را با واژه‌های دیگری در اصول جنگ خود اضافه نموده و صاحب نظران نظامی می نویسند که میدان نبرد را کسی برنده است که مقاومت بیشتری می‌کند و سلاح و پول، پیروزی نمی‌آورد.

فرمانده سپاه قدس بیان کرد: عمده تحولات امروز منطقه، ریشه در مقاومت دارد و آمریکا هر روز عقب‌تر از روز قبل بوده و رو به اضمحلال است که نشانه‌های آن نمایان است. رهبر انقلاب بیان کرده‌اند که جوانان فلسطینی در قدس نماز خواهند خواند و ان شاءالله این سخن رهبر انقلاب محقق خواهد شد و با مقاومت و تشکیل بسیج جهانی سربازان جهان اسلام به سرانجام می‌رسد.

قاآنی با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی به دنبال مزدور پروری نیست، اظهار کرد: ایران به کسی سلاح و پول نمی‌دهد که حرف او را گوش کند؛ بلکه اینجا محل آقاپروری است و تولید عزت و آقایی می‌کند.

فرمانده سپاه قدس ادامه داد: سفر رئیس جمهور کشور به همراه وزرا به سوریه و حضور در دمشق، نشانگر اقتدار و موفقیت بزرگ جمهوری اسلامی ایران است که همگان به آن اذعان دارند. چند روز گذشته رئیس اتحادیه عرب بیان نمود که «بشار اسد در جنگ پیروز شد و اخراج سوریه از اتحادیه عرب اشتباه بود» که همه این پیروزی‌ها بر اثر مقاومت ایجاد شده است.

وی با اشاره به نبرد جمهوری اسلامی ایران با داعش، اظهار کرد: جمهوری اسلامی با منطق صحیح در خارج از مرز خود به جنگ با دشمن پرداخت و نگذاشت این دشمنان وارد جمهوری اسلامی ایران شوند و اگر فرهنگ غنی نظام اسلامی و تجربه جنگ و مردان فداکاری چون سردار شهید سلیمانی نبودند، هیچ ارتشی در دنیا حریف آنان نمی‌شد.

فرمانده سپاه قدس افزود: جمهوری اسلامی در فشار و سختی است؛ اما محکم ایستاده و عزت خود را حفظ نموده و در اوج مشکلات، قدم به قدم جلو می‌رود. نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی محکم و با عزت و احترام است و امروز همه از آمریکا و اسرائیل گرفته تا ناتو و ... بسیج شده‌اند تا جمهوری اسلامی را تخریب کنند.

وی ادامه داد: حاصل مقاومت مردم درصحنه‌های گوناگون، عزت و احترامی است که نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است.ایران اسلامی جواب پررو گری‌های اسرائیل را حتی بر روی آب هم می‌دهد و به کشتی آنان هم رحم نمی‌کند و بسیار دقیق آن را مورد حمله قرار می‌دهد.

وی یادآور شد: انتقال قدرت از غرب به شرق شروع شده و در این انتقال، کشوری همچون چین که تا سال ۲۰۳۲ نمی‌خواست وارد این انتقال قدرت شود و فقط به دنبال مسائل اقتصادی بود نیز وارد شده که از علائم انتقال قدرت از غرب به شرق است و در این انتقال قدرت، جمهوری اسلامی باید جایگاه خود را پیدا کند و به حول قوه الهی پیدا خواهد کرد.

قاآنی ادامه داد: عنان فکری مردم در دست روحانیت است و شما قدرتی دارید که می‌توانید خط فکری مقاومت را در جامعه گسترش داده و تبیین نمایید.

فرمانده سپاه قدس در پاسخ به این سوال که موضع ایران در قبال تحرکات آذربایجان چیست؟ اظهار کرد: نگران آذربایجان نباشید و اوضاع تحت رصد است و اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

وی در پاسخ به این سوال که نابودی اسرائیل را چه زمانی خواهیم دید؟ گفت: قطعا به حول قوه الهی ۲۵ سال حضرت آقا بر روی زمین نخواهد ماند و بنابر فرموده رهبر انقلاب خودشان هم عجله دارند.

وی در پاسخ به سوالی درباره یمن، اضافه کرد: وضعیت جبهه مقاومت در یمن بسیار مناسب است و جنگ بسیار خوبی را انجام داده‌اند؛ اما ایران اسلامی در موضوع جنگ یمن، حمایت از تصمیم خودشان انجام داده و دخالتی در آن نداشته است.

قاآنی در پاسخ به این سوال که چه زمانی انتقام خون سردار سلیمانی گرفته خواهد شد؟ بیان کرد: بخشی از سخنان رهبر انقلاب مبنی بر انتقام خون حاج قاسم همچون اخراج نیروهای نظامی آمریکا از منطقه انجام شده است؛ اما سبک جمهوری اسلامی ایران متناسب با خود است و انتقام‌گیری را دنبال خواهد کرد و امروز زندگی بر کسانی که این کار را انجام داده‌اند، تنگ شده است.

وی به یکی از روحیات حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و ادامه داد: حاج قاسم با روحیه اخلاصی که داشت، بزرگ شد و همگان باید این راه را از ایشان فرا گرفته و ادامه دهند.

فرمانده سپاه قدس در پاسخ به این سوال که روحانیت چه کمکی می‌تواند به سپاه قدس داشته باشد؟ عنوان کرد: روشنگری مردم در موضوع مقاومت از کارهایی است که روحانیت به خوبی می‌تواند انجام دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری