کد خبر: ۲۶۸۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درباره موضع مجمع تشخیص نسبت به شفاف شدن مصوبات این نهاد، گفت: قطعا مجمع با این موضوع موافق است و منتها برخی مفاد مصوبه با سیاست‌های کلی تعارض داشت و اکنون شورای نگهبان روی ۲ مورد آن ایراد گرفته که بررسی می‌شود.

محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه شنبه، با بیان اینکه نشست شورای هماهنگی مجلس و مجمع برای هماهنگی و تعامل بیشتر برگزار شد، گفت: ضرورت دارد بین دو نهادی که موارد کاری آنها هم افق است، تعامل بیشتری برقرار شود از این رو قرار است این جلسات تداوم داشته باشد. موارد مطرح بین مجلس و مجمع اختلاف نظر نبوده و تنها ابهاماتی در خصوص وظایف هیأت عالی نظارت بوده، از این رو قرار شد برای هماهنگی بیشتر چارچوبی جهت رفع ابهامات، سوالات و ناهماهنگی ها ایجاد شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره روند رسیدگی به طرح شفافیت در مجمع، عنوان کرد: موضوع شفافیت در نیمه فروردین امسال به عنوان موضوع اختلافی و اصراری مجلس نسبت به شورای نگهبان به مجمع ارجاع شده که در اولین جلسه مجمع بررسی می‌شود.

ذوالقدر در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی موضع مجمع نسبت به شفاف شدن مصوبات این نهاد، گفت: قطعا مجمع با این موضوع موافق است و تردیدی در آن نیست منتها برخی موارد از مفاد مصوبه با سیاست‌های کلی تعارض داشت که مطرح شد و اکنون شورای نگهبان روی ۲ مورد آن ایراد گرفته که در جلسه مجمع به عنوان موضوع اختلافی میان مجلس و شورا بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه ایرادات هیأت عالی در حال حاضر موضوع بحث نیست، خاطرنشان کرد: این هیأت به جز موارد اختلافی که در گذشته مطرح کرده و به مجلس و شورای نگهبان انتقال داده و مجلس نیز آن را حل کرده بود، موضع جدیدی اتخاذ نکرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری