کد خبر: ۲۶۸۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: گزارش هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره اظهارات آقای احمد علیرضا بیگی مبنی بر اهدای 75 دستگاه خودروی شاسی بلند به نمایندگان از سوی وزارت صمت، به قوه قضائیه ارسال شد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: گزارش هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره اظهارات احمد علیرضابیگی مبنی بر اهدای 75 دستگاه خودروی شاسی بلند به نمایندگان توسط وزارت صمت، به قوه قضائیه ارسال شد.

وی افزود: هیات رئیسه از جایگاه مجلس و نمایندگان در مقابل اتهام‌زنی‌ها و هرگونه موضوعی که بخواهد شأنیت مجلس را زیر سوال ببرد، دفاع می‌کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای علیرضابیگی نتوانست در جلسه هیات نظارت هم مستندات کافی و مناسبی برای ادعای خود ارائه کند.

سلیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه درباره این موضوع از آقای علیرضابیگی شکایت شده بود، هیات نظارت بر اساس این موضوع گزارش خود را برای رسیدگی قضایی به قوه قضائیه ارسال کرد.

به گزارش فارس، علیرضابیگی نماینده مردم تبریز اخیرا مدعی شده بود که در جریان استیضاح نوبت قبل وزیر صمت، 75 نماینده مجلس خودروی شاسی بلند گرفتند تا فاطمی امین همچنان وزیر بماند.

بر همین اساس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بع از طرح این ادعا؛ اظهارات احمد علیرضابیگی درباره اهدای 75 دستگاه شاسی بلند به نمایندگان را صحیح ندانست و دلایل و مستندات این نماینده درباره اظهاراتش را فاقد اعتبار حقوقی دانست.

این موضوع از سوی حراست قوه مقننه هم مورد بررسی قرار گرفت و بر همین اساس حراست مجلس هم تاکید کرد که کذب بودن این ادعا مشخص شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، سخنگوی دولت و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت نیز این ادعا را کذب دانسته بودند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری