کد خبر: ۲۶۸۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
رئیس‌جمهور عراق گفت: روابط دو کشور ایران و عراق محکم و غیرقابل تغییر است و باید این روابط را با همکاری بیشتر، بهبود ببخشیم.

عبداللطیف رشید صبح امروز در نشست مشترک با سید ابراهیم رئیسی، اظهار کرد: هدف از سفر به تهران تاکید بر روابط محکم تاریخی دو دولت ایران و عراق است. این روابط تنها به نهادهای دولتی دو کشور محدود نبوده بلکه در همه زمینه‌ها جریان دارد.

وی با اشاره به پیوندهای تاریخی، جغرافیایی و همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و عراق، افزود: مثل روز روشن است که روابط دو کشور محکم و غیرقابل تغییر است و این امر ناشی از تلاش دو دولت برای همکاری براساس استقلال و منافع مشترک است.

رشید در ادامه با اشاره به نقش ایران در کمک به اپوزیسیون عراق در دوره استبداد صدام، گفت: ملت عراق وفادار است و ما هیچگاه حمایت ایران از مردم عراق و همچنین کردهای عراق در حلبچه در زمان حمله شیمیایی صدام را فراموش نمی‌کنیم. ایران نقش مهمی در مبارزه با داعش در عراق داشت و این روابط دو کشور روزبه روز محکم‌تر می شود. ما باید این روابط را با همکاری بیشتر، بهبود ببخشیم.

رئیس جمهور عراق ادامه داد: باید حقابه عراق رعایت شود و اهمیت زیادی برای مقابله با تجارت مواد مخدر بدهیم. مهم است که نهادهای دو کشور برای بهبود زیرساخت‌های ایران و عراق، تبادل اطلاعات داشته باشند.

رشید با ابراز خرسندی از تفاهم ایران و عربستان، خاطرنشان کرد: بهبود روابط ایران و عربستان به بهبود امنیت و همکاری کشورهای منطقه منجر خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری