کد خبر: ۲۶۸۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ایجاد فرصت‌های شغلی در دولت مردمی اشاره کرد و گفت: در ۱۶ ماهه عمر دولت سیزدهم، بالغ بر یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی کشور افزوده شده است.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در جلسه شورای هماهنگی مدیران‌کل دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان خوزستان افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تا انتهای بهمن‌ماه سال گذشته برای ۷۶۰ هزار نفر بیمه اجباری که قرارداد بین کارگر و کارفرما است، پرداخت شد.

وی یکی از مؤلفه‌های مهار تورّم را رشد تولید دانست و یادآور شد: اگر رشد تولید صورت گیرد افزایش بهره‌وری خواهیم داشت و افزایش بهره‌وری هم ستون فقرات اقتصاد کشور است که اگر هزینه تولید کاهش یابد قیمت تمام‌شده کاهش می‌یابد که یکی از مؤلفه‌های مهار تورّم است.

به گفته مرتضوی یکی از ابرچالش‌ها موضوع اشتغال است و مدیران دستگاه‌های حاکمیتی باید بیش از پیش برای اشتغال‌زایی جوانان ورود کنند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نامناسب‌بودن وضعیت شهری اهواز در سال‌های گذشته، گفت: متأسفانه در گذشته حمل و نقل عمومی و نظافت لازم را در اهواز نمی‌دیدیم و شهر باصفا نبود، پاکبان‌ها استخدام می‌شدند اما اغلب در مسئولیت‌های اداری بودند و در شغل خود قرار نداشتند‌ اما اکنون شرایط کاملاً تفاوت پیدا کرده و رضایت نسبی شهروندان حاصل شده است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال پایدار در سطح این استان افزود: اگر دانش و آموزش باشد در اشتغال موفق می‌شویم ، عمده‌ترین نرخ بیکاری در تحصیلات دانشگاهی است چون مهارت لازم را برای اشتغال ندارند.

مرتضوی با تأکید بر این‌که اقتصاد عدالت‌محور باید در سطح خوزستان توزیع شود، یادآورشد: برای اجرای این اقتصاد نیاز به فرهنگ تعاون است و خوزستان ظرفیت‌ها و منابع بسیار زیادی برای اشتغال و تولید دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: صنعت‌های بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در این استان فراوان است و همسایه‌های بسیار خوبی در اطراف خوزستان است و زیبنده نیست که این میزان بیکار در سطح این استان باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری