کد خبر: ۲۶۸۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در پایان سال ۱۴۰۱ به یاری خداوند متعال و دستان پرتوان جامعه کار و تولید تراز تجاری جمهوری اسلامی ایران در صادرات محصولات غیرنفتی و افزایش یافت.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته در دانشگاه تهران به مناسبت هفته کار و کارگر اظهار داشت: هفته کار و کارگر فرصتی برای تبیین منزلت قشر زحمتکش و اثرگذار در جامعه اسلامی است.

وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری کارگران را ستون اصلی خیمه تولید و اشتغال کشور معرفی کرده‌اند، افزود: کارگران در تمام صحنه‌های پیدایش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در صف اول قرار داشته‌اند.

مرتضوی گفت: در دهه اخیر نیز و در رویارویی با جنگ ترکیبی دشمنان بر علیه نظام اسلامی جامعه کار و تولید کشور در صف اول مقابله قرار داشته‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر این‌که در توسعه کشور نقش کارگران پررنگ و بی‌بدیل است، افزود: دهه ۹۰ دهه رکود در بازار و تولید و اشتغال کشور بود.

وی گفت: در این دهه رشد اقتصادی با چالش مواجه بود و به واقع ناترازی‌ها در همه ابعاد تولید کشور محقق شده بود.

مرتضوی با اشاره به چالش بزرگ صندوق‌های بازنشستگی در ابتدای شروع به کار دولت مردمی، اظهار داشت: با حضور آیت‌الله رئیسی در رأس دولت سیزدهم توجه به رشد شاخص‌های اقتصادی و جبران ضعف‌های گذشته در دستور کار قرار گرفت.

وزیر کار افزود: دولت برای جبران ناترازی منابع و مصارف در ابتدا بخش عظیمی از بدهی صندوق تأمین اجتماعی به نظام بانکی کشور را پرداخت کرد و این مهم نقطه قوتی برای رسیدن به ثبات در این عرصه بود.

وی تاکید کرد: در پایان سال ١۴۰۱ به یاری خداوند متعال و دستان پرتوان جامعه کار و تولید تراز تجاری جمهوری اسلامی ایران در صادرات محصولات غیرنفتی و افزایش یافت.

مرتضوی گفت: در سال جاری نیز دولت بودجه‌ای متناسب با شرایط و اوضاع کشور تقدیم مجلس کرد که امیدواریم با تخصیص منابع و هزینه‌کرد در حوزه‌های مورد اشاره در مسیر توسعه ایران اسلامی حرکت کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که صندوق بازنشستگی کشور با ۷۵ درصد ناترازی مواجه است، افزود: تعریف تکالیف بدون پشتوانه برای صندوق ها سبب ایجاد این کسری بودجه شده است.

وی به نظارت مستمر بر حوزه اشتغال کشور نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد سالانه بیش از یک میلیون فرصت شغلی در کشور بخشی از تعهدی است که برای تعالی اقتصاد به صورت شبانه‌روزی در بدنه دولت و با تأکید ویژه ریاست‌جمهوری در حال انجام است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری