کد خبر: ۲۶۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶
لوازم چاه ارت و تجهیزات چاه ارت از جنس مس که دارای رسانایی بسیار بالایی الکتریکی است در سیستم ارت استفاده میشود.

تجهیزات ارت


لوازم چاه ارت و تجهیزات چاه ارت از جنس مس که دارای رسانایی بسیار بالایی الکتریکی است در سیستم ارت استفاده میشود. اما اخیرا در سیستم ارتینگ ساختمان ها و کارخانه ها به خاطر افزایش قیمت جهانی مس از تجهیزات و لوازم گالوانیزه چاه ارت استفاده میکنند . از انواع تجهیزات سیستم ارت میتوان به صفحه ارت مسی و گالوانیزه و سیم ارت مسی و بنتونیت و مواد کاهنده چاه ارت اشاره کرد .
تمامی ملزومات و وسایل چاه ارت به مناسبترین قیمت در لاله زار عرضه میگردد. در انجام کارهای مربوط به ارت، تجهیزات ارت به عنوان یک ابزار بسیار مهم و ضروری به شمار می‌آیند. این تجهیزات با اندازه‌گیری‌های دقیق و صحیح، به تشخیص و رفع مشکلات موجود در سیستم‌های برقی و الکترونیکی کمک می‌کنند و در پیشگیری از حوادث و خسارات ناشی از اشکالات ارت به ما کمک می‌کنند.

چاه ارت

چاه ارت یا همان Grounding Well، یکی از روش‌های استفاده شده در سیستم‌های برقی برای ایجاد یک اتصال الکتریکی بین سیستم برقی و زمین می‌باشد. این اتصال الکتریکی می‌تواند به عنوان یک مسیر باز برای تخلیه شارژهای زمینی و خنثی کردن اثرات مخرب آن‌ها به سیستم برقی وصل شود.
در واقع چاه ارت، یک چاه عمیق است که در آن یک الکترود به شکل قلمی و یا لوله‌ای به عمق حداقل ۳ متر و حداکثر تا ۳۰ متر در زمین فرو می‌شود. این الکترود با استفاده از یک کابل ارت به سیستم برقی وصل می‌شود و باعث ایجاد یک اتصال الکتریکی بین سیستم برقی و زمین می‌شود.
استفاده از چاه ارت در سیستم‌های برقی بسیار مهم است و به طور معمول در سیستم‌هایی که ممکن است با شوک الکتریکی و یا آتش سوزی روبرو شوند (مانند سیستم‌های برقی صنعتی) استفاده می‌شود.

 

تسمه استیل

 

تسمه استنلس استیل

تسمه استنلس استیل یا همان Stainless Steel Strip، یک نوع تسمه فلزی است که از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این تسمه‌ها به دلیل خصوصیات ضد زنگ و مقاومت بالا در برابر خوردگی و اکسیداسیون، در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.
تسمه استنلس استیل به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و اکسیداسیون، در بسیاری از صنایع مانند خودروسازی، صنایع دریایی، صنایع نفت و گاز، صنایع مواد غذایی، صنایع داروسازی و ... استفاده می‌شود. همچنین این تسمه‌ها به دلیل خصوصیات مقاومتی و زیبایی ظاهری آن‌ها، در صنعت ساخت و تولید محصولاتی مانند لوازم خانگی، ماشین‌آلات، ابزارهای پزشکی، جواهرات و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
تسمه استیل معمولاً در اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلفی قابل تولید است و بسته به نوع کاربرد، از تسمه با ضخامت بالا و یا تسمه با ضخامت کمتر استفاده می‌شود.

راند وایر گالوانیزه

راند وایر گالوانیزه یا همان Galvanized Steel Wire Rope، یک نوع راندهای فولادی است که با پوشش گالوانیزه ، به عنوان یک لایه محافظتی برای مقابله با خوردگی و زنگ زدگی پوشش داده شده است.این نوع راندها به دلیل خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بالای خود، در صنایع مختلفی مانند حمل و نقل، صنایع دریایی، ساخت و ساز، کشاورزی، برق و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

راند وایر گالوانیزهراند وایر گالوانیزه، برای استفاده در برابر آب، رطوبت و شرایط آب و هوایی سخت، به طور گسترده در صنایع دریایی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این نوع راندها، برای استفاده در صنایع ساختمانی و ساخت و ساز به دلیل خصوصیات مقاومتی بالا در برابر فشار و کشش، برای تثبیت بارها و همچنین به عنوان یک وسیله بالابری و یا برجسته کردن اشیاء بکار می‌رود.
راند وایر به دلیل پوشش محافظ گالوانیزه آن، مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد و به عنوان یک راند محافظ برای محافظت از اجسام دیگر در برابر خوردگی و زنگ زدگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میله ارت

میله ارت یا همان Ground Rod، یک میله فلزی طولانی است که به عنوان یک پایه برای سیستم ارتباطات، سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی، سیستم‌های حفاظتی و سایر انواع سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی استفاده می‌شود.
میله ارت عموماً از فلزاتی مانند مس، مس‌تن، فولاد ضد زنگ و یا آلومینیوم ساخته می‌شود. این میله‌ها باید به عمق کافی در زمین فرو برده شوند تا بتوانند به صورت مؤثری به عنوان یک پایه ارتباطی و یا حفاظتی عمل کنند.
میله ارت در سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی به عنوان یک پایه ارتباطی برای انتقال سیگنال‌های الکتریکی و برق به کار می‌رود. در سیستم‌های حفاظتی، این میله‌ها به عنوان یک پایه حفاظتی برای محافظت از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در برابر برق گرفتگی و برق‌رسان شدن استفاده می‌شوند. همچنین میله ارت در صنایع مختلفی مانند صنایع نفت، گاز، شیمیایی، معدنی و غیره نیز به عنوان یک پایه حفاظتی برای محافظت از تجهیزات الکتریکی و انسان در برابر خطرات الکتریکی به کار می‌رود.
میله ارت باید به طور منظم بررسی و تعویض شود تا اطمینان حاصل شود که سیستم ارتباطی یا حفاظتی به صورت کامل عمل می‌کند.

تسمه مسی

تسمه مسی یک نوع تسمه فلزی است که از مس ساخته شده و برای انتقال برق و جریان الکتریکی به کار می‌رود. تسمه مسی اغلب به عنوان یک پایه ارتباطی در سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی، سیستم‌های ارتباطی، سیستم‌های صوتی و تصویری، سیستم‌های حفاظتی و سایر انواع سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی استفاده می‌شود.
تسمه مسی در بسیاری از موارد به عنوان یک جایگزین برای سیم‌های برق استفاده می‌شود زیرا به دلیل مقاومت کمتری که نسبت به سیم‌های برق دارد، انتقال برق بهتر و با کاهش کمتری در برابر اتلاف برق انجام می‌شود. همچنین، تسمه مسی به عنوان یک جایگزین برای سیم‌های برق در برخی از سیستم‌های حفاظتی نیز به کار می‌رود.
تسمه مسی همچنین در صنایع مختلفی مانند صنایع نفت و گاز، صنایع برق و الکترونیک، صنایع خودروسازی و سایر صنایع نیز به عنوان یک پایه برای انتقال برق و جریان الکتریکی به کار می‌رود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری