کد خبر: ۲۶۸۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت سیزدهم عملکرد مثبتی را در رشد اقتصادی داشته است، خواستار آن شد که مجلس و دولت در فضای تفاهم و گفت و گو مشکل صنعت خود را پیگیری و حل کنند.

حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا تاکید کرد: در ارزیابی عملکرد یک وزارتخانه باید جمیع جهات در نظر گرفته شود؛ وزارت صمت وظایف و مسئولیت های متعددی را در اقتصاد کشور دارد که مهمترین آن توجه به رشد صنعتی، رشد سرمایه گذاری و رونق بخش تولید است که می تواند در تحقق شعار سال نیز موثر باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمارها نشان می دهد که این وزارتخانه در دولت سیزدهم بیشترین میزان رشد اقتصادی را داشته و رشد بخش صنعت تا پاییز پارسال بیش از دو برابر افزایش یافته و دو رقمی شده است؛ این آمار نشان می دهد که سیاست گذاری و برنامه ریزی های صورت گرفته برای تحرک اقتصادی در حوزه صنعت تاثیرگذار بوده است.

میرتاج الدینی در عین حال مشکلات بازار خودرو را متذکر شد و افزود: بخش خودرو منحصر به وزارت صمت نیست و مجموعه ای از برنامه ها، سیاست ها و قوانین باید اصلاح شوند تا بازار خودرو سامان یابد.

وی با بیان اینکه انتظار از دولت و وزارت صمت این بود که پس از ورود رییس جمهور به موضوع بازار خودرو، برنامه ریزی جامعی برای ساماندهی این بخش از سوی وزارتخانه انجام می شد تا مشکلات حل شود، افزود: البته باید توجه داشت که موانع در حوزه خودرو از سمت وزارت صمت نیست و دولت و وزارتخانه نیز پیگیر رفع مشکلات این بخش هستند.

وی یکی از راهکارها برای حل مشکل بازار خودرو را واردات خودروهای سواری با هدف کاهش تقاضا دانست و افزود: در کنار واردات خودروهای نو، وزارت صمت بحث واردات خودروهای کارکرده را نیز پیگیری می کند که لایحه دو فوریتی آن در دولت بررسی شده است و منتظر هستیم تا هرچه سریعتر به مجلس ارسال و با فوریت تصویب شود.

این نماینده مجلس استیضاح را حق مجلس دانست و در عین حال افزود: اعتقاد دارم که در این زمینه استیضاح راهگشا نیست و می توان مشکلات در مسیر صنعت خود را از طریق گفت و گو و همکاری با دولت حل کنیم.

مردم از دولت و مجلس انقلابی انتظار همدلی دارند

میرتاج الدینی در ادامه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز عید فطر را در زمینه همدلی و همکاری قوای سه گانه یادآور شد و اظهار داشت: انتظار عامه مردم از دولت و مجلس انقلابی این است که تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند و رهبر انقلاب نیز هشدار دادند که نباید حتی کمترین زمینه افترا و اختلاف بین قوا احساس شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: قوا باید با هم افزایی و همگرایی به دنبال حل مشکلات مردم باشند و از آنجا که تعامل یک جاده دو طرفه است، هر دو قوه باید در این زمینه تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: مردمی که مجلس یازدهم و دولت سیزدهم را روی کار آوردند، انتظار همکاری صمیمانه بین دو قوه را دارند و وظیفه نمایندگان مجلس و دولتمردان است که این انتظار را پاسخ گویند.

 

استیضاح وزیر صنعت مشکلات را بیشتر می کند

نماینده مردم تبریز در مجلس تاکید کرد: در شرایط کنونی استیضاح وزیر صنعت نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه مشکلات مردم را بیشتر هم خواهد کرد و بهتر است که استیضاح کنندگان در راستای همدلی بیشتر بین قوای سه‌گانه از استیضاح وزیر صنعت معدن و تجارت منصرف شوند.

میرتاج الدینی اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش از این هم یک بار و استیضاح وزیر صمت به نتیجه نرسیده بهتر است که آقایان اجازه دهند که وزیر کار خود را ادامه دهد؛ ضمن اینکه این وزیر مورد حمایت دولت نیز هست.

وی پیشنهاد کرد که استیضاح کنندگان در یک جلسه با حضور یکی از نواب رئیس مجلس مسائل و موارد مد نظر خود را مطرح کنند و وزیر نیز توضیحات خود را به استیضاح کنندگان ارائه کند تا به نقطه نظر مشترک در این زمینه برسند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری