کد خبر: ۲۶۸۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
پالایشگاه های چینی خرید نفت از ایران و روسیه را بیشتر کردند، آمارهایی وجود دارد که چین در ماه مارس 800 هزار بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده است.

به گزارش اعتدال به نقل از رویترز، پالایشگاه های دولتی و خصوصی چین نفت خام زیادی را از روسیه خریداری می کنند که پالایشگاه های دیگر مجبور می شوند برای خرید نفت ارزان به سمت نفت خام ایران بیایند و اینها صادرات نفت ایران و روسیه را افزایش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، تقاضا از سوی پالایشگاه های بزرگ چینی نظیر پترو چینا و سینوپک که واردات خود را درماه فوریه دوباره ادامه دادند باعث شده اعتماد خریداران بزرگ چینی به سمت بازار روسیه تقویت شود.

با برگشت خریداران بزرگ به سمت بازار روسیه، در این میان ارزش نفت روسیه ، ایران و ونزوئلا هم با جایگزین شدن این نوع نفت ها در سبد نفتی خریداران، تقویت شده است.

آمارهای گمرک چین نشان می دهد که واردات نفت خام از ایران و ونزوئلا در ماه مارس ثبت نشده است زیرا این محموله ها اغلب برای فرار از تحریم های به اسم کشورهای دیگر صادر می شود.

این گزارش می نویسد که در دوره ژانویه تا فوریه روزانه 1.07 میلیون بشکه در روز نفت خام از مرکزی انتقال نفت مالزی به  چ ین ارسال شد که رشد64 درصدی نسبت به قبل داشته است.

بر اساس آمارهای کپلر، چین در ماه مارس 409 هزار بشکه در روز نفت ایران را خریداری کرده که نسبت به ماه ژانویه دو برابر شده است در این میان برخی آمارهای وجود دارد که میزان صادرات 800 هزار بشکه در روز بوده و انتظار بر این است که این رقم درماه های آینده رشد بیشتر داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری